Anasayfa / Konut Finansman / İstanbul’da Senetle Ev Satan Firmalar (Tarla – Arsa Gayrimenkul)
İstanbul'da Senetle Ev Satan Firmalar
İstanbul'da Senetle Ev Satan Firmalar

İstanbul’da Senetle Ev Satan Firmalar (Tarla – Arsa Gayrimenkul)

2019 yılı içerisinde Senetle ev satışı yapan firmalar büyük kampanyalar yaparak bir çok vatandaşımızın dikkatini çekmeyi başarmaktadır. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde oturan veya İstanbul ve yakın illerde ikamet eden vatandaşlarımız çok daha şanslı olmaktadırlar.  Çünkü İstanbul ve semtlerinden senet karşılığında ev satışı yapan firmaların sayısı son zamanlarda oldukça artış göstermiş ve rekabet ortamının artması sebebi ile de avantajlı ödeme koşulları meydana gelmiştir. Her sene yapılan bu kampanyalar yenilenmekte ve daha cazip imkanlar ile karşımıza çıkmaktadır. İstanbul’da senetle ev satan firmalar temelden senet karşılığında satış yapmış olduklarında %10 olarak belirlenmiş olan peşinatı vatandaşlarımızdan almaktadır.

110720121119202 300x155 - İstanbul'da Senetle Ev Satan Firmalar (Tarla - Arsa Gayrimenkul)
İstanbul’da peşinatsız elden taksitle ev satan müteahhit firmalar bulunmaktadır.

İstanbul’da Peşinatsız Elden Taksitle Ev Satan Müteahhit Firmalar

İstanbul’da yapılan konutlar arasında bazı büyük firmalar peşinat almadan senet karşılığında satışa sunulacak olan konut projeleri düzenlemektediler. Bu projeleri olumlu karşılayan bir çok vatandaşımız da kredi çekmeden senet karşılığında konut sahibi olabileceklerdir. Konutun satışını gerçekleştirecek olan firmalar ise sizde sadece %10 oranında peşinat isteyerek geri kalan %50 oranındaki kısmı ise belirlemiş olduğunuz vade koşulları sayesinde ödemenizi sağlayacaklardır. Zeytinburnu, Bağcılar, Mecidiyeköy, Dudullu, Ümraniye, Kartal, Beşiktaş, Bostancı, Esenyurt, Pendik, Küçükçekmece, Beyoğlu, Başakşehir, Beylikdüzü gibi tüm semtlerde bulunan firmalar senet karşılığında konut satışı yaparken inşaat firmaları ve emlakçılarda kredisiz ev satan şahıslar olarak bilinmektedirler.

Madran, Ali Ağaoğlu, Milenyum, Yıldız gibi firmalar senet karşılığında konut satışı yaparak hayallerinizdeki eve sahip olmanızı sağlamaktadırlar. Fakat bu firmaların satmış olduğu konutlar halen inşaat halinde olduğu için yerleşemeyeceğiniz gibi imzalamış olduğunuz senetlerin ödemelerini de yapmak zorunda olacaksınız.

Ağaoğlu inşaat projeleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Senetle Ev Nasıl Alınır?

Senet karşılığında ev almak isteyen şahısların öncelikle inşaat şirketleri ve müteaahit firmalar hakkında araştırma yapması gerekmektedir. Çünkü bir çok firma senet karşılığında konut satışı yaparken bir çok firma da kredili satış yapmaktadır. Bu sebeple de almak istediğiniz konutun senetle satışını gerçekleştiren firma ve mütaahhitlere ulaşmanız gerekecektir. Daha sonra bu firmaların satmış oldukları evlerin fiyatları hakkında bilgi alırken kaç metre karelik bir ev almak istediğiniz konusunda bilgi vermeniz ve bu konu üzerinde anlaşma sağlamanız gerekmektedir. Genellikle senet karşılığında konut satışı yapan firmalar çok büyük oldukları için her kesime ve müşteriye özel proje yürütüp özel konut imkanları sağlamaktadırlar. Tüm bunların yanı sıra senetle yapılacak olan konut alışverişlerinde bir çok firma peşinat olarak %10 oranında nakit istemektedirler geriye kalan ödeme tutarını da belirlemiş olduğunuz oranda senet karşılığında ödeyebilirsiniz.752x395 faizsiz 360 ay taksitle konut 1520371056872 300x155 - İstanbul'da Senetle Ev Satan Firmalar (Tarla - Arsa Gayrimenkul)
Senetle ev satın alabilirsiniz.

Elden Taksitle Ev Almak

Banka kredisi kullanmadan konut projelerine katılıp bu imkanlardan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın bir çoğu elden taksitlendirme seçenekleri doğrultusunda ödeme yapmak istemektedirler. Normal şartlarda düşünüldüğü zaman kredi olmadan yada peşin olmadan konut satışını gerçekleştirmek mümkün olmayacaktır. Fakat bazı büyük firmalar özellikle de Ağaoğlu inşaat gibi firmalar peşinatsız konut satışı gerçekleştirmektedirler. Bu firmalar da peşinat almadan fakat senet karşılığında ev satmaktadırlar. Senet karşılığında satışı yapılan konutlara ise temelden başvuru yapılması mümkün olacaktır.

İzmir ve Ankara’da Senetle Ev Satan İnşaat Firmaları

İzmir ve Ankara’da oturan vatandaşlarımız senet ev alma konusunda İstanbul’da ikamet eden vatandaşlarımız kadar şanslı değildirler. Bu şehirlerde konut satışı gerçekleştiren firmalar genellikle kredi sistemine dayalı olarak çalışmaktadır. Çünkü bir konutu senet karşılığında satabilmek için büyük bir sermayeye sahip olunması gerekmektedir. Ankara ve İzmir de büyük şehirler arasında yer almasına rağmen bu illerde bulunan firmaların çok büyük sermaye ile inşaat sektörüne giriş yapması ve senet karşılığında konut projesi düzenlemesi çok zor olmaktadır. Bu bölgelerde bulunan firmaların bir çoğu kredili ev satışı yaparken az da olsa bir kaç firma senet karşılığında konut satışı yapmaktadır. Bu firmaların satmış olduğu konutlar ise belirli bir bölge üzerinde gerçekleştirilmektedir. Bu bölgelerden ev almak isteyen vatandaşlarımız ise firmalar ve müteahhitler hakkında iyi bir araştırma yapmalıdırlar.

senetle konut satisi 300x155 - İstanbul'da Senetle Ev Satan Firmalar (Tarla - Arsa Gayrimenkul)
İzmir ve Ankara’da senetle ev satan inşaat firmaları vardır.

Diğer İllerde Senetle Ev Satan İnşaat Şirketleri

Senet karşılığında ev satışı yapan bir çok firma bulunmaktadır. Bu firmalar büyük sermayeler ile çalışmış oldukları için temelden ev almak isteyen vatandaşlarımıza cazip ödeme koşulları ve fırsatlar sunarken senet karşılığında da ödeme imkanı sağlamaktadırlar. Ülkemizde bulunan hemen hemen her il ve ilçede senet karşılığında ev satan inşaat şirketleri bulunmaktadır. Bu şirketlerin yoğunlukta olduğu iller ise şu şekilde yer almaktadır.

Uşak, Afyon, Muğla, Aydın, Çanakkale, Manisa, Zonguldak, Sinop, Trabzon, Gümüşhane, Samsun, Giresun, Çorum, Düzce, Bolu, Amasya, Bartın, Artvin, İstanbul, Kırıklareli, Kırşehir, Konya, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Edirne, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Tunceli, Van, Aksaray, Ankara, Muş, Malatya, Mardin, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Iğdır, Kars, Kilis, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep gibi illerde ikamet eden vatandaşlarımız da senet karşılığında ev satışı yapan firmalar ile iletişime geçerek istemiş oldukları konutlara sahip olabilirler.

Sahibinden sitesine giriş yaparak inşaat firmalarının satmış olduğu evler hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bulunduğunuz bölgedeki inşaat firmaları ve mütahhitlerden senetle ve ya elden taksitle ev satın alabilirsiniz. Bunun haricinde EminEvim, BirEvim gibi firmalardan ev satın alarak aylık kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Cemil Tefeciler

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir yorum

  1. Balikesır bandırma 35.000 40.000 bine ihtıyacım var scil ulaşırsanız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Hopp!