Anasayfa / Halkbank Esnaf Kredisi / Halkbank Korona Virüs Kredi Başvurusu
Halkbank koronavirüs kredisi

Halkbank Korona Virüs Kredi Başvurusu

Gündem de sıkça adından bahsedilen Yeni tip Coronavirüs (covid-19) pandemisi mücadele sürecinde alınan tedbirler ve önlemlerin yanında 11 Mart’tan itibaren koronavirüsün yayılma kapasitesine bakacak olursak; Devletin halka verdiği destek ve maddi yardımlar ile yine devletin uyguladığı karar, tedbir ve önlemlerin birbirlerine oranlanacak olursa ülke genelinde geniş ve hummalı bir çalışmanın devam ettiği söylemekte yarar var. Devlet, halkının her kesimine ekonomik anlamda ayrıştırma yapmadan her bütçe için destek paketleri açıklamakla birlikte tüm yapılan destek ve maddi yardımlar, içinde bulunduğumuz bu mücadele de kamu kuruluşlarından biri olan ve birçok kamu bankaları gibi her yeni destek ve yardım paketinde yerini alan ve yerine sahip çıkan Halkbank Esnaf Kredi Destek Paketi’ni açıkladı. Devletin hiçbir esnafına ayrım yapmayan Halkbank bu kez  25.000 Türk Lirası kredi paketi ile ülke olarak geçtiğimiz zorlu süreç esnafını rahatlatma adına, ekonomik ve maddi olarak zorlanan esnafın yüzünü güldürmeyi amaçlıyor.

Halkbank Coronavirüse Karşı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi

Covid-19 coronavirüs sebebiyle kamu kurum ve kuruluşları, tüm bakanlıklar, halk ve devlet olmak üzere eşgüdümlü çalışmalarıyla corona virüse karşı topyekün verdiğimiz mücadeleye devam ederken her gün açıklanan destek paketlerine Halkbank’ta yaptığı onca destek paketi sonrası esnaf kefalet.net bir yenisini daha ekleyerek bu sancılı süreci birazda olsa hafifletmek adına Esnaf Destek Paketi’ni kamuoyuna, bugüne kadar faiz destekli kredilerden  yararlanmamış olan ayrım gözetmeksizin ülkenin tüm esnafına yönelik 25.000 Türk Lirası nakit kredi ve 25.000 Türk Lirası ticari kart desteği vereceğini açıkladı. Esnafın bir nebzede olsa yüzünü güldüren destek paketiyle halk sağlığını ve ekonomik istikrar sürecini birlikte uyum çerçevesinde korumak üzere pandemiye karşı büyük bir titizlikle yürütülen mücadelenin bir parçası olma amacıyla, Esnaf Destek Paket’i kapsamında İşletme Kredisi ve Paraf Esnaf Kart ürünleri kamuoyuna duyurulacak. T.C Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak faiz desteği ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) kefaletiyle kredi kullandırımlarına yönelik süreç devam edecek.

TAVSİYE:  Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi Şartları

Halkbank tarafından koordine edilen Esnaf Destek Paketi kapsamında esnafa kullandırılacak olan işletme kredisinin limiti 25.000 Türk Lirası, vadesi 36 ay olarak ve 6 aya kadar da ödemesiz dönem uygulanabilecek. Böylelikle esnaf 25.000 TL kredisini kullanmaya başladıktan 6 ay sonra ödemeye başlayacak.

Esnaf Destek Paketi Kimler Başvurabilir?

Halkbank’ın kredi hacmi Esnaf Destek Paketi her geçen süre artıyor. Başvurular sonra kredileri inceleyen Halkbank Esnaf Destek Paketi kapsamında kredi almaya hak kazananların kredilerini pazartesi gününden itibaren vermeye başladı. Halkta kafa karışıklığı uyandıran bu sürece istenilen ve istenilmeyen bilgi ve belgelere ilişkin;

Halkbank Ekonomik İstikrar Kalkanı Esnaf Destek Paketi’nden yararlanmak için talep edilmeyen belgeler;

 • SGK,
 • Vergi ve icra dairesinden bilgi ve belgeler
 • Kurumlar vergi beyannamesi
 • İşletme hesap özeti

Halkbank Ekonomik İstikrar Kalkanı Esnaf Destek Paketi kapsamında krediden yararlanmak için talep edilenler ise;

 • Kredi notu 1300 olanlar tüm esnaf ve sanatkarlar faydalanabilmektedir.
 • Esnaf ve Sanatkarlar Odalarına üye olan esnaflar krediden faydalanabilmektedir.
 • Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) kefaletli Hazine faiz destekli kredi durumu var olan tüm esnaf ve sanatkarlarda aynı şartlarla %4,5 faiz oranlı ESKKK kefaleti ile Hazine faiz destekli krediden faydalanabilmektedir.

Esnaf ve sanatkarlara kullandırılacak Esnaf Destek Paket ürünü, İşletme Kredisi;

 • %4,5 Faiz Oranı üzerinden
 • 25.000 TL Limitli
 • 6 Aya Kadar Ödemesiz Dönem ile
 • 36 Ay Vadeli kredi

Esnaf ve sanatkarların yararlanabileceği Esnaf Destek Paketi ürün, Paraf Esnaf Kart;

 • 25.000 Türk Lirası genel limitli,
 • İlk 3 Ay Ödemesiz Dönem ile
 • 12 Aya kadar taksitlendirme olanağı,
 • Çek ve senet işlemlerini gerçekleştirerek düzenli nakit akışı sağlanması,
 • Taksitli ve Vadeli İşlem imkanı,
 • Anlaşmalı Tedarikçilerde Özel Limit Avantajı

Halkbank’ın, Esnaf Destek Paketi kapsamında yaptığı açıklamada covid-19 coronavirüs salgını nedeniyle işleri ve işletmeleri ekonomik alanda olağan dışı düşmesi sebebiyle ve tüm esnaf ve sanatkarların kredi ödemelerinin ertelenmesiyle ilgili olarak şu cümleler kaydedildi:

“Esnaf ve sanatkarlarımızın bankamızdan 31 Mart 2020 tarihinden önce kullanmış oldukları Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 1 Nisan-30 Haziran 2020 arası 3 aylık dönemde ödenmesi gereken taksitlerinin 3 ay süre ile faizsiz olarak ertelenmesine ilişkin 2283 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı 25 Mart 2020 tarih, 31079 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. Karar doğrultusunda, esnaf ve sanatkârlarımızın 1 Nisan-30 Haziran 2020 arası 3 aylık dönemde vadesi gelecek taksit ödemeleri, esnaf ve sanatkârlarımızın talep etmesi halinde Bankamızca 3 ay süreyle faizsiz olarak ertelenecektir.”

Başvurular İçin Gerekli Evraklar

Coronavirüs sebebi ile devlet ve halk olmak üzere verdiğimiz mücadele ve çalışmalar neticesinde covid-19 coronavirüsün yarattığı ekonomik yıkımı optimum düzeye çekmeyi hedefleyen gece gündüz bu alanda çalışmalar sürdüren ülke geneli çalışanları, işletmelere yönelik iş kapasite hacmini düşüren veya iletmesini kapatmak zorunda kalan tüm esnaf ve sanatkarlar için başlattığı Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamı Esnaf Destek Paketi için gereken evraklar üzerinden başvuran tüm esnaf ve sanatkarlar için kredi imkanı vermeye başlaya Halkbank kredi isteyenlere kapılarını açmış bulunuyor.

TAVSİYE:  1 Aylık Esnaf Kredi Çekebilir mi? Hangi Bankalar Verir?

Başvuru İçin Gerekenler Belgeler;

 • Nüfus Cüzdanı,
 • Vergi Levhası,
 • Esnaf Oda Kayıt ve Sicil Belgesi zorunlu değildir.

Dilerseniz, bu süreçte kendi sağlığımızı ve toplum sağlığını düşünerek zorunlu olmadıkça evden çıkmamaya özen göstererek oturduğunuz yerden kredi işlemlerinizi internet üzerinden üye olduktan sonra “Esnaf Kredisi İstiyorum” seçeneği tıklayarak online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yapmak için tıklayın.


Hakkında İrem Editör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir