Anasayfa / Kuruluşlar / Gümrük Fazlası Mallar Nerede Satılır? (Sahipsiz Kayıp Mallar)
Gümrük fazlası mallar

Gümrük Fazlası Mallar Nerede Satılır? (Sahipsiz Kayıp Mallar)

Gümrük fazlası yani ihracat fazlası ürün demek; ihracat amacı ile üretilip ancak herhangi sebepten dolayı ihracat edilemeyen ürünlerin üreticilerin elinde kalması demektir. Böyle avantajları tüketiciler haricinde ticaret ile uğraşan vatandaşlarımız da değerlendirmektedir.  Ticaret amacı daha az maliyet ile daha karlı satış yapmaktır. Ticaret ile uğraşan herkes üç aşağı beş yukarı bu durumları değerlendirmek ister. Satacağınız ürünü ne kadar indirimli temin edebilirseniz kazanacağınız kar o oranla artar. Böyle düşünen ticaret ile uğraşan insanlar için gümrük ürünleri vazgeçilmezdir.

Kapıkule Gümrük Kapısı, 22770 Edirne Telefon Numarası: (0284) 215 21 50

Gümrük fazlası mallar nerede satılır sorusunun tam cevabı ihale adresleridir.

Gümrük fazlası ürünler internet üzerinden ya da İstanbul Merter, Esenler, Güngören ve Bağcılardan satın alabilirler. İhraç fazlası ürünler toptan alım olduğu için kar güdümü yüksektir. Gümrük fazlası bu ürünlere sahip olabilmek için yapılan ihalelere katılmak gerekir.

İHRAÇ FAZLASI ÜRÜNLER DE DEFO VAR MIDIR?

İhraç fazlası ürünlerin hep merak edilen kısmı ucuz olma sebebi defo ya da bir kusuru olup olmadığıdır. Hatta defolu olmamakla beraber kaliteli ürünlerde bazen gümrük fazlası ürün haline gelebilmektedir. Gümrük fazlası ürünler aslında Türkiye de üretilip yurt dışına satışı esnasında ortaya çıkan problemlerden dolayı iç piyasaya sürülmesidir. Ürünlerini yurt dışına satmak isteyen üretici bazen gümrükte sıkıntı yaşar bazen alıcı ile son anda anlaşmazlığa düşer yada ürünü alan alıcı malda sıkıntı olduğunu iddia etmesinden dolayı geri iade eder. Böyle sorun ile karşılaşılan durumlarda üreticiler de ülkemizde toptan satışını yaparlar. Yani gümrük fazlası ürünler defolu olduğu için ucuz değil birinci elden satışı gerçekleştiği için uygundur.

TAVSİYE:  Tarım ve Orman Bakanlığı 2021 Yeni Logosu (VEKTÖREL PNG)
Gümrük Fazlası Mallar Nerede Satılır? Başvuru Adresleri

İHRAÇ FAZLASI  ÜRÜNLERİ SATIN ALINAN YERLER

İhraç fazlası ürünlerin ilk olarak satış yerleri hava alanları gümrük kapıları gibi yerler olmakla birlikte ülkemizin birçok şehrinde de satışlar gerçekleşmektedir. İhale usulü satılan bu  ürünlerde satış karı oldukça yüksektir. Gümrük fazlası ürün denildiğinde akıllara gelen ilk yer İstanbul Güngören ve Merter gelmektedir. Merter ve Güngören gibi yerlerdeki bir çok mağaza da ihraç fazlası ürünleri bulmak mümkündür. Buralardan 2-3 TL. gibi bir fiyata alınıp piyasa bu fiyatların çok katları rakamlarla satışa sunmaktadırlar.

İhraç fazlası ürünler
İhraç fazlası ürünler semt pazarlarına da çıkartılmaktadır.

İhraç fazlası ürünleri almak istediğiniz zaman mağaza sahipleri ile yüz yüze görüşüp alışverişi gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde artık internet çok yaygın bir şekilde kullanılmasından dolayı bir çok mağaza dışında artık fabrikalar bile satışlarını internet üzerinden gerçekleştirirler. Bu kolaylık sayesinde dilediğiniz ürün ayağınıza kadar gelmektedir. Bu satışı yapan sitelere bir göz atalım dilerseniz.

İHRAÇ FAZLASI ÜRÜNLERİ BULABİLECEĞİM SİTELER

İhraç fazlası ürünleri internet üzerinden satışa sunan birçok mağaza ve fabrika bulunmaktadır. Almak istediğiniz ürüne oldukça basit bir işlem ile sahip olabilirsiniz. İhraç fazlası ürünleri satıldığı siteler hepsiburada.com yada sahibinden gibi sitelerden ulaşmak oldukça basit ve mümkündür. Yine de alışveriş yapacağınız site hakkında araştırma yapmadan alışveriş işlemlerinizi gerçekleştirmekte acele karar vermeyin.

Fabrikaların ürettiği fazla veya defolu mallar ile çok ucuz ürünlere sahip olabilirsiniz. Hatta hesaba vurulduğunda 500-1000 lira ile kendinize yüzlerce ihracat fazlası bir mağaza bile açabilir sizin için ekmek kapısı haline dönüştürebilirsiniz. Biliyorsunuz ki ticarette dükkan kiralamaktan veya resmi işlemlerle uğraşmaktan sonra en zor işlerden biriside uygun fiyata mal bulabilmektir.

İhracat fazlası mal ilanları sanal alemde yoğun olarak dolaşmasına ve bir çok kişi bu ucuz ürünleri bilmesine rağmen detaylı çok bir bilgi bulunmamaktadır. Bundan birkaç yıl önce yayınlanan bir haberde bayan giyim üzerine bir dükkan açan Sibel Akçayoğlu işlerini devamlı büyüterek 10 yılda toplam 6 mağaza açmış. Peki bugün giyim konusunda her şehirde mağazaları bulunan Koton’un bugünkü başarısını nasıl yakaladığını hiç merak ettiniz mi? Bence şuan demek istediğimi anladınız 🙂

TAVSİYE:  İstanbul'da Senetle Otomobil Satan Galeriler ve Kuruluşlar (GÜNCEL)
Gümrükten Mal Nasıl Alınır?

Bu Ürünler Neden Bu Kadar Ucuz

Amerika da bir tişörtün maliyetinin 50 kuruş olduğunu öğrendikten sonra tabi ki şaşkınlığımı sizlerde anlamışsınızdır 🙂 Bugün sizin pazarda bile en ucuz 10-15 liraya bulabileceğiniz bir tişörtün maliyeti sadece 50 kuruş dersek ne dersiniz! Peki bu ürünlerin ihracat fazlası Türkiye ‘de kaç lira dersiniz ? Tane alırsan bir tişört 1 ya da 2 lira tabiki sadece tişört değil, aklınıza gelen her türlü satılabilecek ürünler ayrıca yüklü bir sipariş sonrası tekrar bir indirimli fiyat ile karşılaşıyorsunuz.

Size en büyük ve en önemli tavsiyem;

Alışveriş yapacağınız kişileri tanımadan gidip ürünleri de kontrol etmeden yada görmeden internet yada sanal alem üzerinden emin olmadığınız kişiler ile para yatırarak havale ile alışveriş yapmayınız!


Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

13 yorum

  1. Bana yardımcı olurmusunuz küçük bir tezgah açacağım iş bulamadigim için giyim üzerine uygun alabileceğim yazlık kışlık ürünler varsa bana yardımcı olursanız sevinirim 0542

  2. Bütün ünlü markaların ihracat fazlası ürünleri bende mevcuttur örneğin şu anda hazırda Gucci louis ve Guess bayan badyler elimde mevcuttur ilgilenenler bu numaradan bana ulaşabilirler.. tolga

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir