Anasayfa / Hayvan Kredisi / Geri Ödemesiz Hibe Kredisi ve Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları
Geri Ödemesiz Hibe Kredisi ve Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları
Geri Ödemesiz Hibe Kredisi ve Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları

Geri Ödemesiz Hibe Kredisi ve Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları

Devlet tarafından bir çok girişimcimiz için hibe destekleri ve faizsiz kredi imkanları sunulurken besi hayvancılığı yapmak isteyen girişimcilerimiz için ise devlet tarafından teşvik kredi imkanları da sağlanmaktadır. Geri ödemesiz hayvan kredilerinin yanı sıra ertelemeli hayvan kredileri ve hibe destekleri verilmektedir. Devletin vermiş olduğu hibeler büyük besi işi ile uğraşan çiftçilerimizin yanı sıra küçük çiftçiler içinde devlet destekleri verilmektedir. Geri Ödemesiz Hibe Kredisi ve Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Faiz Oranları hakkında bilgiler verirken aynı zamanda hayvan kredileri için istenen şartlara da değineceğiz.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?

Hayvan kredisi başvurusunda bulunacak olan vatandaşımızın öncelikle hayvancılık işi ile uğraşıyor olması gerekmektedir. Başvuru yapacak olan şahsın mutlaka ama mutlaka çiftçi kayıt sistemine üyeliğinin bulunması gerekmektedir. Arazisi ve hayvanı olmayan vatandaşlarımız çiftçi kayıt sistemine kayıt olamayacağından bir başkası üzerinden ÇKS’ye kayıt olarak kredi talebinde bulunabilirler. Aynı zamanda 5 yıl geri ödemesi olmayan ve devletin destek vermiş olduğu alanlarda kredi imkanlarından yararlanmanız da mümkün olacaktır. Tüm bunların yanı sıra Ziraat bankası 24 ay ödemesiz 5 yıllık hayvancılık kredisi imkanlarını da sağlamaktadır.

Ziraat Bankası hayvan kredisi
Ziraat Bankasının verdiği hayvan kredilerine başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi İçin İstenen Şartlar Nelerdir?

Ziraat Bankasının çiftçilerimiz için sunmuş olduğu avantajlı hayvancılık kredilerinden yararlanmak isteyen girişimcilerimizin öncelikle Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmaları gerekmektedir. 18 yaşını doldurmuş olmak aranan bir diğer şart olurken 40 yaşın üzerinde olmamak da istenen diğer şartlar arasında yerini almaktadır. Avrupa Birliğinin destek vermiş olduğu kredi imkanları sayesinde çok sayıda çiftçimiz faaliyete geçerek hayvancılık sektörüne hızlı bir şekilde giriş yapmıştır.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından düzenlenen projeler sayesinde bir çok banka teşvik kredilerinin yanı sıra düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile ihtiyaç duyulan kredi oranını sizlere sunmaktadır. Son yıllarda besicilik ve arıcılık sektöründe görülen artış sebebi ile bu alanda iş yapmak isteyen girişimcilerimiz devlet desteklerinden yararlanabilmektedirler. Tüm bunların yanı sıra besihane ve tavuk çiftliği kurmak isteyen çiftçilerimiz için binlerce hibe kredi imkanı sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi İçin İstenen Şartlar
Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi İçin İstenen Şartlar

Faizsiz Hayvancılık Kredi İmkanlarını Kimler Sunmaktadır

Türkiye genelini kapsayan tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumları tarafından hayvancılık sektöründe faizsiz kredi imkanları sağlanmaktadır. Ayrıca hayvancılık alanında verilen desteklerin %50′lik kısımları için devlet destekli kredi imkanları sunulmaktadır. Ve Avrupa Birliği tarafından destek verilen projelerden yararlanmak için gerekli olan belgeleri tamamlayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Bu kuruluşlar aracılığı ile kredi kullanmak isteyen kişiler hayvancılık kredisi hesaplama yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak istemektedirler. Bu doğrultuda hayvancılık kredilerinin faiz oranlarına bakıldığı zaman devlet destekli kredilerin faiz oranları % 5 olarak belirlenirken devlet desteği olmadan alınan hayvan kredilerindeki faiz oranları % 1 olarak belirlenmiştir.

5 ve 7 Yıl Ertelemeli Hayvan Kredisi

Hayvancılık kredisi veren bankaların bir çoğu ertelemeli kredi imkanı sunarak cazip ödeme koşulları ile ihtiyaç duymuş olduğunuz nakdi size sunacaktır. Ertelemeli büyükbaş hayvan kredilerinde ve keçi ile koyun kredilerinde bankalar 5 ile 7 yıl arasında ertelemeli kredi imkanı sağlamaktadır. Bu doğrultuda hayvancılık kredisi için başvuruda bulunacağınız bankaların listesi aşağıda yer almaktadır.

  • Ziraat Bankası
  • Denizbank
  • Vakıfbank
  • HCBS
  • Şekerbank
  • Halkbank
  • Qnb Finansbank
  • Garanti bankası
  • Burganbank

5 ve 7 yıl ertelemeli kredilerin vadeleri 2 yıl düşürülmüştür. 7 yıl vadeli 2 yıl geri ödemesiz krediler Ziraat Bankası tarafından verilmektedir.

Devlet Destekli Hayvancılık Projeleri

Son yıllarda küçükbaş hayvancılık, Büyükbaş hayvancılık, kanatlı hayvancılık gibi sektörlerde ve besicilik alanında devlet destekleri verilmektedir. Bu destekler devlet tarafından verilirken belirlenmiş olan projeler doğrultusunda %50 oranında devlet teşvik kredileri bulunmaktadır. Devletin vermiş olduğu desteklerden yararlanmak için Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olmanız gerektiği gibi aynı zamanda 18 yaşından büyük ve 40 yaşından küçük olmak gerekmektedir. Ayrıca devlet desteklerinin yanı sıra bankalarda uygun ödeme koşulları ile kredi imkanları sunmaktadır.

Devlet destekli hayvancılık kredileri
Devlet destekli hayvancılık kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Hayvancılık Kredileri

TC. Ziraat Bankası hayvancılık kredilerinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız diğer bankalara nazaran en düşük faiz oranları ile uygun ödeme koşulları aracılığı ile hayvancılık kredisi imkanları sunmaktadır. Ziraat bankasının sunmuş olduğu hayvancılık kredilerinin ödeme planları herkes için değişiklik göstereceği gibi Ziraat devlet destekli hayvancılık kredilerinde yıllık faiz oranı %5 olarak hesaplanmaktadır.

Ayrıca Ziraat bankasının ve diğer bankalarının sunmuş olduğu krediler dışında devlet desteklerinden faydalanmak da mümkün olmaktadır. Bunun için hayvancılık teşvikleri ve desteklenen iller belirlenmiştir. Belirlenen bu iller de ikamet eden vatandaşlarımız ise hayvancılık teşviklerinden yararlanabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapmak isteyen girişimcilerimiz için çok sayıda devlet teşviki bulunmaktadır. Son günlerde bunların başında ise besicilik kredileri ve arazi alım kredileri dikkatleri çekmektedir. Bu kredi imkanlarından yararlanmak isteyen vatandaşlarımız Ziraat bankası hayvancılık kredilerinin yanı sıra IPARD desteklerine de başvuruda bulunabilirler.


Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.