Anasayfa / Konut Finansman / Faizsiz Krediyle Ev Satan Firmalar (Sıfır Faiz)
ev sahibi olmak - Faizsiz Krediyle Ev Satan Firmalar (Sıfır Faiz)
Faizsiz Krediyle Ev Satan Firmalar

Faizsiz Krediyle Ev Satan Firmalar (Sıfır Faiz)

2019 yılında ve Türkiye şartlarında ev almak artık hiç de kolay değil. Bu cümleden hareketle müşterilerini ev sahibi etmek amacı ile kurulmuş birçok şirket bulunmakta. Fuzulev, Birevim, Eminevim gibi firmalar müşterilerini 0 faizle ev sahibi ediyor. Firmaların hazırlamış olduğu kampanyalar ve ödeme seçenekleri bulunuyor. Bu şekilde seçtiğiniz konuta ve ödeyebileceğiniz taksit miktarına göre bir ödeme planı hazırlanıyor. Vade sayısı grubunuzdaki üye mevcuduna bağlı oluyor. Bu şirketler kiracıları ev sahibi ederken hiçbir komisyon ve ekstra bir ücret talep etmiyor. Evinizi aldıktan sonra tek masraf tapu giderleri için yapılıyor. Belirlediğiniz en fiyatı ne ise, firmaya da o fiyatta ödeme yapıyorsunuz. Sizi ev sahibi edecek firmaları ve şartlarını sizler için araştırdık. Konut kredisi faiz oranları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Birevim Nedir?

Birevim, ev almanıza yardımcı olacak firmalardan biridir. 4 farklı şekilde ev alma yöntemi sunmaktadır. Bu sisteme dahil olarak ev almak kolaydır. Ayrıca Birevim, gayrimenkul ve taşıt alımlarında da finansal destek sunmaktadır. Ev alma aşaması şu şekilde gerçekleşmektedir;

Öncelikle başvuru formunu doldurarak ya da irtibat numaraları aracılığı ile sisteme dahil olmak istediğinizi ifade edin.

birevim 1 - Faizsiz Krediyle Ev Satan Firmalar (Sıfır Faiz)
Bir evi olsun isteyenlere…

Daha sonra tarafınıza gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Sıra tespiti, serbest planlı ve konut değer endeksli tasarruf yöntemleri ile ev almanız sağlanıyor.  20 kişilikten 480 kişiliğe kadar gruplar oluşturulabiliyor. Düşük ve orta gelirli aileler de bu sayede ev sahibi olmuş oluyor. Tasarruf sistemi ile faizsiz ve fark ödemeksizin ev sahibi olunur. Ara ödeme ya da peşinat yatırma zorunluluğu bulunmaz. Ancak borcunu erken bitirmek isteyenler için ara ödeme ve peşinat kabul edilebilir.

Türkiye’ nin her yerinden bu sayede ev alabilirsiniz. Bu sisteme dahil olarak ev almak için sıra  tespiti usulü kullanılıyorsa sıranız noter huzurunda yapılacak olan bir kura ile sıra belirlenmektedir. Almak istediğiniz evi tespit ettiğinizde ve sıra size geldiğinde bir ödeme günü taahhüt edilir. Bu itibarla sırası gelen ev sahibi edilir. Evinize taşındığınız taktirde hem kira ödemekten kurtulmuş hem de kira öder gibi ev sahibi olmuş olursunuz.

Alacağınız evin tapusu kendi adınıza çıkar. Bu sürede eve satılmaz şerhi konulur. Bu uygulama sisteme dahil olan diğer insanların haklarının yenmemesi amacını taşımaktadır. Fakat evi kiraya verebilirsiniz. Bu konuya hiçbir yasal sınırlama getirilemez. 480 kişilik grupları seçtiğiniz taktirde 480 taksit yapılır. Taksit ödemeleri başvuru yaptıktan itibaren hemen başlamaktadır. Herhangi bir fark ödemeden evin değerinin ödenmesi yolu ile ev sahibi olunmaktadır. Alınan ev ucuza mal olmuş olur. Kredi yöntemi ile ev almak istediğinizde peşinat ödeme zorunluluğu vardır. Ayrıca herhangi bir bankadan kredi çekmeniz durumunda evin ekspertiz değeri hesaplanır ve ödeme evin hesaplanan değerin maksimum % 75’i oranında kredi verilir. Bu sebeple %25 peşinat ve ekstra faiz ödemek durumunda kalırsınız. Ancak bu yöntemi kullanarak ev sahibi olmanız durumunda faiz ödemenize gerek kalmaz.

konut - Faizsiz Krediyle Ev Satan Firmalar (Sıfır Faiz)
Firmalar müşterilerini birçok tasarruf yöntemi kullanarak ev sahibi etmektedir.

Yatırılan taksitlerle her ay 1 kişi ev sahibi edilir. Bu ülkemizdeki altın günleri gibi işleyen bir sistemdir. Katılım bankalarından isteyen müşterilere teminat mektubu da verilerek güvenilir olmak amaçlanmaktadır. Sıra tespitli tasarruf yöntemi ile ev sahibi olunmak istendiğinde ise kura çekilmez. Ödenen taksitlere göre kişi ev sahibi edilir. Şayet size sıra gelene kadar evin değerinde herhangi bir artış yaşanacağını düşünüyorsanız  Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemini tercih etmelisiniz. Buna göre 200 bin TL üzerinden ödeme yapmaya başlayarak sonraki yıl 250 bin TL olarak taksit artırımına gidebilirsiniz. Taksitlerinizi ödemekte zorlanmanız durumunda ise firma taksit atlama seçeneği ile zora girmemenizi sağlar. Hakkınızda yasal işlem de bu sayede başlamamış olur. Taksit artırımına ya da azaltma yoluna gidilebilir. Başvuru için kimlik belgeleri dışında herhangi bir evrak talep edilmemektedir. Kefil isteme durumu ise kesinlikle firmaya bağlıdır. Yurt dışında yaşayanlar da Türkiye’ de konut sahibi olmak için bu firma ile iletişime geçebilirler. Ancak yurt dışından ev sahibi olmak mümkün değildir. Yalnızca Türkiye ve KKTC’ den ev alınabilir.Taksit atlama seçeneğini ise ev alan müşteriler kullanamaz. Evinin tapusunu alarak yerleşen kişiler düzenli olarak taksitleri ödemek zorundadır. Teminat mektubu için %4 oranında yıllık ücret ödenir. Fiyat konusunda ise herhangi bir limit bulunmamaktadır. Ayrıca takas yoluna gitmek de mümkün değildir. Birevim güvelir mi isimli yazımızı okumak için tıklayınız.

Eminevim

Eminevim, yardım ve dayanışma ile ev almanın avantajlarını müşterilerine sunmaktadır. 6 adet ev alma seçeneği vardır;

 • Çekilişli sistem
 • Peşinatlı sistem
 • Vade ortası sistem
 • Düşük taksitli çekilişli sistem
 • Değer artışlı sistem
 • Sabit yardımlı çekilişli sistemdir.

Bu sayede 120 bin kişiye ev ve otomobil teslimatı yapılmıştır. Sistemin birçok avantajı bulunmaktadır.

eminevim - Faizsiz Krediyle Ev Satan Firmalar (Sıfır Faiz)
Eminevim ile ekstra ücret ödemeden konut alımı gerçekleştirebilirsiniz.
 1. Organizasyon ücreti dışında herhangi bir maliyet bulunmamaktadır. Ayrıca 0 faizli bir sistemdir.
 2. Noter huzurunda çekilecek kura sonrası ilk av alma şansını yakalayan talihli de siz olabilirsiniz.
 3. Türkiye’nin her yerinden ve istediğiniz fiyattaki konutu alabilirsiniz.
 4. Evinizi daha ucuza mal eder ve daha kısa sürede ev sahibi olabilirsiniz.
 5. Taksitler yavaş yavaş yükselir ancak ev aldığınızda borcunuz bitene kadar sabit bir düzeyde ilerler.
 6. Taksit dondurma imkanı da vardır. Ödeyemediğiniz durumlarda sıkıntıya girmemeniz açısından önemli bir uygulamadır.
 7. Ayrılmak istemeniz durumunda organizasyon ücreti dışında yaptığınız bütün ödemeler tarafınıza iade edilecektir.
 8. Diğer müşterilerin haklarının korunması adına eve satılamaz ipoteği konulur. Ayrıca kiradan da kurtulmuş olursunuz.

Taksitler ayın 1’i ile 20′ si arasında ödenmek zorundadır. Ödememeniz durumunda ya ileri atılır ya da bir miktar gecikme faizi ödemeniz gerekebilir. Yalnızca ev değil her türlü gayrimenkul alınabilir. Evinizin geç çıkması durumunda evini daha önce alanlar tarafından ödenecek olan yardımdan faydalanabilirsiniz. Bu miktarı biriktirerek evinizin fiyatının yükselmesi durumunda bu biriken parayı peşinat olarak verebilirsiniz. Eminevim 76 bin 700 taşıt , 37 bin 160 konut referansına sahip güvenilir bir firmadır. Alım gücüne göre gruplar oluşturulabilir. Çekilişler düzenli olarak yapılır. Bu sebeple çok beklemenize gerek kalmaz. Taksit tutarı bir evin gayrimenkulü ile aynı fiyata sahiptir. Bu sebeple kura sonrası sırası gelen kişiler teker teker ev sahibi edilirler.

Emin evim güvenilir mi başlıklı yazımıza ulaşmak için tıklayınız.

Fuzulev

Fuzulev de diğer firmalar gibi müşterilerini banka faizleri ile uğraştırmadan ev sahibi etmeyi amaçlamaktadır. Bir grup etrafında toplanan insanlar yardımlaşma usulü ile ekstra hiçbir maliyet ödemeden ve faizsiz bir şekilde ev sahibi ettirilir. Dayanışma kültürünün bir gelenek oluşu fikrinden hareket edilmiştir.

 • Çekiliş sistemi
 • Vade ortası sistemi
 • Peşinatlı erken teslim
 • Ara ödemeli erken teslim olmak üzere Fuzulev 4 ayrı şekilde müşterilerine ev sahibi olma seçeneği sunmaktadır.
fuzulev - Faizsiz Krediyle Ev Satan Firmalar (Sıfır Faiz)
Ekstra herhangi bir ücret ödemeden ev sahibi olabilirsiniz. Hemen Fuzulev’ e danışın.

Bu firma 1992 yılından beri faaliyet göstermektedir. Ayrıca yalnızca konut değil, arsa, iş yeri, taşıt alımlarında da destek vermektedir. Ayrıca bu firmanın diğer firmalardan ayrılan bir yönü var. Fuzulev 26 yıllık tecrübesi ile İstanbul ilinde birçok konut projesine de imza atmıştır. Başakşehir’de Fuzulkent ,Kent Neriva, Olimpa AVM ve OlimpaRezidans, Olimpa Park Evleri, Kent Ariva, Evila, Kartal’da SerraparkKonutları ve Kağıthane’de Meva Evlerini yaparak yukarıda bahsettiğimiz 4 farklı tasarruf yöntemi ile müşterilerinin ev alımlarını kolaylaştırmıştır. Fuzulev’ e dahil olanlar Türkiye sınırları içindeki herhangi bir konutu satın alabilirler. Herhangi bir şehir sınırlaması bulunmamaktadır. Vade farkı ve faiz ödemeden, ayrıca daha kısa sürede evinizi teslim alırsınız. Ödemelerde sıkıntı yaşadığınız taktirde taksit dondurma ya da taksit atlatma gibi seçeneklere başvurabilirsiniz. Şayet durumunuz düzelmezse sistemden ayrılmak istemeniz durumunda organizasyon ücreti dışında ödemiş olduğunuz bütün taksitler size geri ödenecektir. İlk aylarda kendilerine sıra gelenler gayet şanslı bir konumdadır. Çünkü kira ödemesinde bulunmadan ev sahibi olurlar ve kendi evlerinde taksitlerini öderler. Şayet kura yöntemi ile son sıralarda olmanız kararlaştırıldıysa evinizin değerinin yükselmesi durumunda taksitlerinizi yükseltebilirsiniz.

Başvuru formunu doldurarak hemen bu sisteme dahil olabilirsiniz.

Siz de banka kredileri ile uğraşmak ve faiz, dosya masrafı, vade farkı gibi ekstra ücretler ödemeden ev sahibi olabilirsiniz. Şartları değerlendirerek sisteme dahil olmak istemeniz durumunda ise imzalamanız için size sunulan sözleşmeyi iyi okumanız gerekmektedir. Sistemden ayrılmak istemeniz durumunda ya da yaşanabilecek herhangi bir sıkıntı anında haklarınızı ve yükümlülüklerinizi bilmek yararınıza olacaktır. Bizden söylemesi… 🙂1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Hakkında Ekonomi Uzmanı (N)

Ekonomi konusunda bilgi ve deneyim sahibiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Hopp!