Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / 2019 Yılında Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Şartları
2018 Yılı Faizsiz Kredi Başvurusu
2018 Yılı Faizsiz Kredi Başvurusu

2019 Yılında Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Şartları

Ülkemizde bulunan bankalar kredi başvurusu yapan vatandaşlarımızı memur, işçi, esnaf, ssk çalışanı olarak sınıflandırıp avantajlı kredi imkanları sağlamaktadır. Geçmiş olduğumuz yıllarda memur emeklilerine faizsiz kredi imkanı sağlayan bankalar yeni bir düzenleme neticesinde işçi, esnaf, SSK, memur ayrımı yapmaksızın tüm meslek dallarından emekli olan müşterilerinin maaşlarının 10 katına kadar faizsiz kredi imkanı sağlamaktadır.Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşlarımızın başvuruda bulunmuş oldukları banka kredilerinde faizsiz kredi kampanyalarında 3 maaş avans ve maaşın 10 katına kadar faizsiz emekli kredisi olanağını ön görmektedir. 2019 yılında faizsiz kredi başvurusu yapacak olan vatandaşlarımız düşük faizli emekli kredilerinin yanı sıra sıfır faizli kredi imkanlarından da yararlanabileceklerdir.

Emekli Olan Vatandaşlarımıza Sıfır Faizli Kredi İmkanı Veriliyor Mu?

2019 yılı içerisinde vatandaşlarımızın yapacakları kredi başvurularında devlet destekli emekli kredilerinin verilmesi söz konusu olurken daha önceki zamanlarda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından çıkartılmış olan kampanyada maaşının üç katına kadar avans ve maaşının 10 katına kadar da faizsiz kredi imkanlarından yararlanan vatandaşlarımız 2019 yılında düzenlenecek olan kampanyalardan da yararlanabileceklerdir. Bankalar sabit bir gelire sahip olan ve kredi başvurusunda bulunan vatandaşların kredi notuna bakarak ve daha önceki yıllarda bankaların kara listesine girip girmediğini kontrol ederek kredi taleplerine yanıt vermektedir. Emekli olan kişilerde düzenli bir gelire sahip olduğu için bankaların kredi imkanlarından yararlanabileceklerdir. Fakat bu konuda önemli olan banka kredisine başvura bulunan emeklinin kredi notun yüksek olması gerektiği gibi aynı zamanda kara listeye girmemiş olması da çok önemlidir. Emekli olan vatandaşlarımıza bir çok banka kredi imkanı tanımaktadır. Bu bankaların başında ise Halk bankası, Ziraat Bankası, İş bankası, Garanti bankası, Vakıfbank, Şekerbank, PTT  yer almaktadır. Aynı zamanda devlet destekli kredi imkanları da sunulmaktadır. Bu konuda Ziraat bankası çok daha düşük faiz imkanları sağlayarak emekli vatandaşlarımızın yanında olmaktadır.

ptt emekli kredisi ve sartlari - 2019 Yılında Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Şartları
Emekli Olan Vatandaşlarımıza Sıfır Faizli Kredi İmkanı Veriliyor Mu?

Faizsiz Kredi İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Bankalar düzenli bir gelire sahip olan şahısların başvurularını geri çevirmemektedir. Düzenli bir gelire sahip olan vatandaşların başında memurlar yer almaktadır. Ve bankalar memur olan vatandaşlarımız için kefilsiz şartsız kredi imkanı sağlamaktadır. Bunun sebebi ise çekilen kredilerin geri ödemesinde hiç bir zorluk çıkarmadan düzenli ödemesini yapan kesimin memur kesimi olduğunu söyleyebiliriz. Tüm bunların yanı sıra faizsiz kredi için gerekli görülen şartlara bakıldığı zaman düzenli bir gelire sahip olmak, bankaların kara listesine girmemiş olmak ve kredi notunun yüksek olması istenilen şartlar için yeterli olabilecektir.

Emekli olan vatandaşlarımız kredi başvurusu yapmış olduklarında bankaların kontrol etmiş oldukları ilk şey kredi talebinde bulunan şahsın kredi notları olmaktadır. Kredi notu düşük olan vatandaşlarımız talep etmiş oldukları nakde sahip olamayacaklardır. Bu sebeple de kredi notunuzun engel teşkil etmemesi gerekmektedir. Daha önceki yıllarda kredi talebinde bulunan ve borcunu düzenli ödeyemeyen ve bankaların kara listesine giren vatandaşlarımız nakit ihtiyaçlarını karşılayamayacak bu durum da banka dışında senetle kredi veren şirketler ve diğer alternatif yollardan nakit ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacaklardır. Fakat her ay kredi ödemelerini düzenli bir şekilde yapmış ve bankaların kara listesine girmemiş olan yani sicili temiz olan emekli vatandaşlarımız çok rahat bir şekilde talep etmiş oldukları krediyi bankalar sayesinde karşılayabilecektir.

Emekli Kredilerinde Yaş Sınırı Var Mı?

Ülkemizde bulunan bankalar özel ve kamu bankaları olarak iki gruba ayrılmaktadır. Kamı bankalarının faiz oranları özel bankaların faiz oranlarına nazaran daha düşük olmaktadır. Ayrıca kamu bankları müşterilerine çeşitli ve avantajlı kredi imkanları sunmaktadır. Tabi ki özel bankalarda oldukça avantajlı kredi paketleri sunarak çok sayıda müşteriyi kendisine çekmektedir. Emekli olan vatandaşlarımız genellikle kamu kuruluşlu bankaları tercih ederken ister kamu kuruluşlu bir banka olsun ister özel kuruluşlu bir banka olsun hepsi emeklilerimize özel çeşitli kredi imkanları ve avantajları sunmaktadır. Fakat Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından ayarlanan ve her banka tarafından uygulanan bir yaş sınırlaması vardır. Bu yaş sınırlaması daha önceki yıllarda her banka için 65 olarak belirtilmişken son yıllarda bu yaş ortalaması bankadan bankaya göre değişiklik göstermektedir. 65 ile 80 yaş arasında olan tüm vatandaşlarımız banka kredilerinden yararlanabilmektedir. Burada önemli olan tek konu ise kredinin vadesidir. Örneğin; 78 yaşında olan bir vatandaşımız 2 yıllık ihtiyaç kredisinden yararlanarak 80 yaş ortalamasını yakalayabilir.60 70 Yaş Üstü Emeklilere Kredi Veren Bankalar - 2019 Yılında Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Şartları
Emekli Kredilerinde Yaş Sınırı Var Mı?

Emekli Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Bankaların konut kredileri, araç kredileri, ihtiyaç kredileri ve diğer kredi türlerinden yararlanmak isteyen emekli vatandaşlarımız talep etmiş oldukları kredi tutarına sahip olabilmeleri için bazı evrakları yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu evraklar ise klasik olarak bilmiş olduğumuz evraklar olmaktadır. Yani ikametgah, nüfus cüzdanı, emekli belgesi ve hesap cüzdanınızı yanınızda götürmeniz yeterli olacaktır.

Emeklilere kredi ve promosyon 640x427 - 2019 Yılında Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Şartları
Emekli Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Emeklilere Avantajlı Kredi İmkanı Sağlayan Bankalar

Ziraat bankası kamu kuruluşlu bir banka olduğu için her sene emeklilerimiz için oldukça avantajlı kredi paketleri sunmaktadır. Banka bu sene de emeklilerimiz için oldukça avantajlı kredi imkanları sağlayarak ihtiyacı olan vatandaşlarımızın yanında olduğunu göstermektedir. Banka bazı dönemlerde devlet katkılı faizsiz kredi imkanları sağlarken aynı zamanda PTT ile anlaşmalı olarak da düşük faizli banka kredileri sağlamaktadır. Ziraat bankasının dışında PTT, Vakıfbank, Halkbankası gibi bankalarda emeklilerimize özel uygun ödeme koşulları ile kredi imkanı sağlamaktadır. Ziraat bankasının emekliler için sağlamış olduğu avantajlı promosyon paketleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Garanti Bankası Emekli Kredisi

Garanti bankası özel kuruluşlu bir bankadır. Bu banka emeklilerimize özel cazip ödeme koşulları sunan kredi imkanları sağlayarak emeklilerimizin yüzünü güldürmektedir. Emeklilerimiz garanti bankasına kredi için başvuruda bulunmuş olduklarında 48 aya varan vade koşullarından yararlanarak düşük faiz oranları sayesinde ihtiyaç duymuş oldukları nakde sahip olacaklardır. Ayrıca emekli maaşlarını garanti bankasına taşıyan vatandaşlarımız bankanın sunmuş olduğu promosyonlardan da yararlanabileceklerdir. Garanti banaksının sunmuş olduğu emekli kredileri hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

Garanti Bankası Emekli Kredisi - 2019 Yılında Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Şartları
Garanti Bankası Emekli Kredisi

Şekerbank’ın Emekliler İçin Vermiş Kredi İmkanları

Şekerbank emeklilerimiz için çok uygun oranlarda kredi imkanı sağlarken aynı zamanda emekli maaşını Şekerbank’a taşıyan vatandaşlarımız için özel avantaj paketleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra üç yıl boyunca bankadan maaşını alacağına söz veren emeklilerimiz için promosyon ödemesi yapılacaktır. Bankadan ilk maaşını alan vatandaşlarımızın sonraki ayda 450 Türk Lirası tutarında hediye kullanım hakkı verilecektir. Bunun yanı sıra İstediğiniz kadar EFT ve Havale yapma imkanına sahip olacaksınız. Daha ayrıntılı bilgi almak için bankanın müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabileceğiniz gibi aynı zamanda size en yakın olan banka şubelerine giderek de yararlanabileceğiniz hizmetler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Şekerbank’a emekli maaşını taşıyan vatandaşlarımıza sağlanan avantajlar hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İş bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi İmkanları

İş bankası da diğer bankalar gibi emeklilerimize özel ihtiyaç kredisi imkanları sağlarken aynı zamanda oldukça avantajlı ödeme koşulları sunarak diğer kredi paketlerinden de yararlanmanıza destek olmaktadır. Banka emekliler için 36 aya varana kadar vade imkanı sunarken aynı zamanda 50.000 Türk Lirasına kadar kredi imkanı sağlamaktadır. İş bankasının sunmuş olduğu ihtiyaç kredileri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Şunlardır;

  • Vakıf katılım bankası,
  • Ziraat Katılım,
  • Kuveyt Türk
  • Albaraka
  • Kar payı ile faizsiz kredi veren diğer bankalar
  • Halk Bankası Esnaf Programı
  • Bankaların 1.000 – 2.000 TL. limitli kredili mevduat hesapları
  • Bazı bankaların kredi kartına kredi kampanyaları
bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi İmkanları  - 2019 Yılında Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Şartları
İş bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi İmkanları

Faizsiz kredi veren banka bulunmamaktadır. Ancak bankalar bazı dönemlerde maaş müşterilerine ve birlikte çalıştığı diğer müşterilerine özel faiz ve vadeler hazırlayabilir. Bankaların kampanyalarını takipte kalarak kampanyalardan yararlanabilirsiniz.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Cemil Tefeciler

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Hopp!