Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Faizsiz Hac ve Umre Kredisi Veren Bankalar Güncel
hac-umre
Faizsiz Hac ve Umre Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz Hac ve Umre Kredisi Veren Bankalar Güncel

Kutsal topraklara gitmeyi planlayıp ancak finansal desteğe ihtiyaç duyan kişilere katılım bankaları kredi vermektedir. Bu krediler müşterilere faizsiz olarak sunulmaktadır. İhtiyaç kredilerinin faizli olması dini manada insanları düşündüreceği için genel olarak katılım bankalarının kampanyalarına başvurulmaktadır. Ayrıca hac ve umre tahsilatları için T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı’ nın anlaşmalı olduğu bankalar da bulunmaktadır.

Bu manada Diyanet İşleri Başkanlığı, Ziraat Bankası, Vakıf Katılım, Vakıfbank, Halkbank, Albaraka Türk, Kuveyt Türk ve Türkiye Finans ile anlaşma yapmıştır. Tahsilatlar bu bankalar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu bankaların kredi kampanyalarını sizler için araştırdık. Arabistan’a Mekke ve Medine’ye veya diğer yurtdışı ülkelerinde geçerli olan visa ve maestro özelliği bulunan ve alışverişlerde faizsiz olan, hacca gidenler için kredi kartı veren bankalar mevcuttur. yapabilmektedirler.

Albaraka Türk Katılım Bankası

Albaraka Türk hac ve umre ibadetlerini yerine getirmek isteyen ancak finansal desteğe ihtiyaç duyan müşterilerine faizsiz olarak yalnızca kâr payı ile kredi imkanı sunan bankalar arasında yer almaktadır. Herhangi bir kredi limiti bulunmamaktadır. Hac ve umrede kullanılmak üzere ihtiyaç duyduğunuz miktarda finansman sağlanır. Hizmet alınan acentenin Diyanet ile anlaşmalı kurumlar arasında yer alması gerekmektedir.

albaraka-umre
Albaraka Türk hac ve umre kredisi veriyor.

Yurtdışı seyahatlerinizde Türkiye’de ki banka hesaplarınızda bulunan parayı çekmek isterseniz, Yurtdışında Komisyonsuz Para Çekme Yöntemleri isimli içeriğimizden bilgi alabilirsiniz.

Kampanya hakkında detaylı bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz. 6 taksitli Umre Finansmanı imkanı için belirlenen kampanya sona ermiştir.

Hac ve Umre Kredisi Şartları Nelerdir?

 • Kredi kullanmak için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.
 • Sizden istenen evrakları tamamlamanız halinde kredi başvurunuz 1 gün içinde sonuçlanır.
 • Evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlayarak Albaraka Türk şubelerine başvurmanız dahilinde kolayca kredi alabilirsiniz.
 • Ayrıca Albaraka Türk bankasına da diğer bankalarda olduğu gibi gelir durumunuzu sunmak zorundasınız.

Bu sebeple;

Gerçek kişilerin nüfus cüzdanı fotokopilerini, gelir durumlarını gösteren belgeyi ve hac ya da umre hizmeti alacaklarına dair faturayı bankaya vermeli gerekir. Ücret dahilinde çalışanlar maaş bordrolarını iş yerlerine onaylatarak bankaya sunmak zorundadır.

Serbest meslek ile uğraşanlar vergi levhalarını, Ticaret Sicil Gazetelerini, bilanço ve faaliyet raporlarını bankaya sunmalıdır.

Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil veya teminat göstermenizi isteyebilir. Bu durumda kefillerden de yukarıda sayılan evrakları hazırlamaları talep edilecektir.

Kredi vadesi maksimum 36 aydır. Finansman ücretinin binde beşi kadar tahsis ücreti alınmaktadır. Ferdi kaza sigortası miktarları müşteriye göre farklılık arz etmektedir.

Aşağıdaki tabloda örnek bir kredi gösterilmektedir.

 • Kredi limiti umre için 5 bin TL. ve 36 ay vade baz alarak hesaplanmıştır.
 • 5 bin TL. kredinizi 36 ay vade ile %1,73 kar oranı ile  ve aylık 198,57 TL taksitli olarak alabilirsiniz. 25 TL. tahsis ücreti talep edilmektedir. Sizde hesaplama aracı ile vade ve tutar girerek ödeme planına ulaşabilirsiniz. Detaylar.
Albarakatürk hac umre finansmanı

Türkiye Finans Hac Umre Seyahat Paketi

Türkiye Finans Hac ve Umre Seyahati Destek Paketi adı altında müşterilerine ”3 farklı” şekilde kredi imkanı sunmaktadır.

1.Kredi Kartına Peşin Fiyatına 5 Taksit

Anlaşmalı iş yerlerinde Harameyn kart ve Türkiye Finans müşterilerine 5 taksit ya da 9 ay taksit ile finansal destek sağlanmaktadır. Tüm anlaşmalı hac ve umre şirketleri vasıtası ile kredi kartlarına yapılacak taksit imkanlarından faydalanabilirsiniz. Harameyn kart başvurusunda bulunmak için HARAMEYN boşluk T.C. kimlik numaranızı 2442′ ye SMS olarak göndermeniz yeterlidir. Ayrıca Türkiye Finans şubelerinden yalnızca kimliğiniz ile başvuruda bulunabilirsiniz. Happycard.com sayfasından da online olarak kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Kartlar ticari amaçlı kullanılmaz. Ayrıca peşin fiyatına yalnızca 5 taksit uygulanır. Bu kart bonus özellikli olup bonus anlaşmalı tüm iş yerlerinde geçerlidir. Başka bir kampanya ile bu kampanya ortak kullanılamamaktadır.

finasn-hac-umre
Türkiye Finans hac ve umre kampanyaları

Finansör başvurusunda bulunmak için UMRE yazıp boşluk T.C. Kimlik Numarası ile 2310′ a SMS gönderebilirsiniz.

2.Finansman Desteği ile

Kredi kartı kampanyasının yanı sıra Türkiye Finans bankasının hac ve umre ödemeleri için finansal kredisi de bulunmaktadır. Bu kampanya 36 ay vadeli olmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı ile anlaşmalı olan Hac ve umre acenteleri üzerinden kredi verilmektedir. Türkiye genelinde Diyanet İşleri Başkanlığı ile anlaşmalı olan Hac ve Umre tur acentelerine ulaşmak için tıklayınız.

3.Finansör İle 36 Ay Vade

Türkiye Finans’ın hac ve umre finansörü ile kredilerinizi 36 aya varan vadeler ile taksitlendirebilirsiniz. İndirimli kâr oranları uygulanarak kutsal topraklara ziyaret yapmak isteyenlere Türkiye finans destek olmaktadır. Detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Türkiye Finans’ın sunduğu bu geniş imkanlar ile kredi çekebilir ya da kredi kartı kullanabilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunmak için size en yakın Türkiye Finans şubelerini ziyaret ediniz.

Ziraat Katılım

Ziraat Katılım da hac ve umre konusunda finansman sıkıntısı yaşayan müşterilerine kredi imkanı sunan bankalar arasındadır. Nakit sıkıntısı çekmeden desteği Ziraat Katılım’ dan alabilirsiniz. Ayrıca kredi için sunulan vade oranı da 36 ay olmaktadır. Bütçenize uygun kâr oranı ile 36 ay vadeli hac ve umre finansmanı için size en yakın Ziraat Katılım şubesine başvurunuz. Esnek ödeme planı ile geri ödemelerinizi de rahatça yapabilirsiniz.

Ziraat Katılımın hac ve umre kredisi için müşterilerinden istediği evraklar şunlardır;

 • T.C. kimlik belgesi  ya da pasaport
 • Başvuru formu
 • Finansman desteği almak istediğiniz konuyu belirten belge (Tur acentesinden alabilirsiniz.)
 • Gelir durumunuzu gösteren belge ile başvuruda bulunmak yeterlidir.
umre
Hac ve umre kredisi veren bankalar

Ancak banka kredi notunuzu dikkate alarak sizden herhangi bir kefil ya da teminat isteyebilir. Kefil istenmesi durumunda yukarıdaki evrakların kefil için de hazırlanması gerekir. Detaylı bilgi için Ziraat Katılım Hac Umre Kredisi internet sayfasını ziyaret edin.

Kuveyt Türk Hac Umre Finansmanı

Hac ve umre ziyaretleri için Kuveyt Türk faizsiz kredi sunan bankalardan biridir. 2,03 aylık kar oranı ile sunulan hac umre finansmanı kesin kayıt ödemeleri internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan rahatça yapılmaktadır. Ayrıca rahat ödeme seçenekleri ile Kuveyt Türk hac umre finansmanı sağlamaktadır.

Başvuru esnasında gereken bazı belgeler;

 • T.C. kimlik belgesi (kimlik cüzdanı, ehliyet veya pasaport)
 • Başvuru formu
 • Maaş bordrosu, kira sözleşmesi,
 • Satın alınacak hac, umre hizmet bedelinin belirtildiği proforma faturanın getirilmesi gerekmektedir. Detaylar.

Siz de katılım bankalarının faizsiz kredileri aracılığı ile hac ve umre ziyaretlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.