Anasayfa / Araç Kredisi / Faizsiz Araba Kredisi Veren 5 Banka ve Şartları (Güncel)
Faizsiz Araba Kredisi Veren 5 Banka ve Şartları

Faizsiz Araba Kredisi Veren 5 Banka ve Şartları (Güncel)

Minibüslerden, dolmuşlardan veya tramvay gibi toplu taşıma araçlarından sıkıldığımız herkes tarafından ziyadesiyle bilinen bir durumdur. Her toplu taşımaya bindiğimizde şahsi bir araba alma ihtiyacımız olduğunu düşünürüz. Fakat günümüzün zor şartlarında bu pek de mümkün olmamaktadır. Ekonomik kriz ve gelen zamlar nedeni ile insanlar çoğu ihtiyacı gibi bu ihtiyacını da bir süre askıya almak zorunda kalmışlardır. Fakat bazı katılım bankaları insanların bu ihtiyacına kulak vermiş ve faizsiz araç kredisi vermeye başlamışlardır. Faizsiz ihtiyaç kredileri, konut kredileri, tarım ve hayvan kredileri verdiği gibi araç kredisine de öncülük etmişlerdir.

Kuveyt Türk, Vakıf Bankası gibi katılım bankaları faizsiz ihtiyaç ve araç kredisi vermektedir. Faizsiz kredi, 2021 yılına ait 2. el veya taksitli faizsiz araç kredisi veren bankalar, bankaların şartları ve faizsiz araba kampanyalarını haberimizden inceleyebilirsiniz.

Faizsiz Taşıt Kredisi

Katılım bankaları faiz ve kar sistemi gözetmeden, paraya ihtiyacı olan insanlara destek sağlamaktadır. İhtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi gibi pek çok hususta kredi vererek geri ödemelerde faiz koymamaktadırlar. Diğer bankalardan kredi çekmeniz halinde geri ödemelerinizi para çektiğiniz bankanın faiz oranlarına göre fazla fazla geri ödemek zorunda kalırsınız. Her taksit geciktirdiğiniz de banka ödeyeceğiniz tutara bir miktar daha para ekler. Faizsiz taşıt kredisi çekebileceğiniz 5 katılım bankası ve şartlarını birlikte inceleyelim..

Faizsiz Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Bir araba almayı düşünüyorsanız ve cebinizde yeterli sermaye bulunmuyor ise normal standartlarda çalışan bankalar yerine katılım bankalarından kredi almanızı öneririz. Çünkü katılım bankaları, faiz sistemi yerine dini anlamda caiz olması adına kar payı uygulamaktadır. Katılım bankaları diğer bankalardan farklı bir sistem uygulayarak çektiğiniz kredilerin geri ödemelerinde faiz yerine kar payı ödemiş olursunuz. Bilmeniz gereken bir husus bulunmaktadır. Kredi çekmek için yine belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Örneğin; normal bankalarda aldığınız ürün için ödediğiniz ekspertiz değerini, zorunlu sigorta gibi masrafları katılım bankalarında da vermek zorundasınız. Alacağınız ürün banka tarafından satın alınır ve yalnızca bankanın katılım payını ödeyerek ürün alımını onlardan gerçekleştirirsiniz. Din adamlarınca uygun görülen bir kredi şeklidir. Bu fırsatlardan faydalanabilmek için tabii ki de bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Faizsiz taşıt kredisi seçeneğinden faydalanabilmek için; bankalar ile hiçbir sorun yaşamamış olmanız gerekmektedir. Bunun haricinde bankalara gecikmiş borcunuzun, ödenmemiş kredinizin, bloke olmuş hesap ve kredi kartlarınızın olmaması ve banka sicilinizin kötü etkilenmemiş olması gerekmektedir. Faizsiz taşıt kredisi veren katılım bankalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kuveyt Türk Katılım Bankası 
 • Ziraat Katılım  
 • Vakıf Katılım 
 • Türkiye Finans
 • Albaraka Türk bankalarından kredi çekebilir geri ödemelerde çektiğinizden hariç para ödemesi yapmak zorunda kalmazsınız.
TAVSİYE:  Senetle Elden Taksitle Motosiklet Satan Firmalar (Güncel)

Kuveyt Türk Faizsiz Taşıt Kredisi

Kuveyt Türk Katılım Bankası ihtiyaç sahiplerine sıfır faiz ile taşıt alabilme fırsatı veriyor.  Almak istediğiniz aracınız için gerekli finansmanı Kuveyt Türk sağlamaktadır. Bu bankadan, 0 veya 2. el araçlarınız için kredi çekebilir 48 aya kadar varan vade fırsatları ile faiz olmadan geri ödeme yapabilirsiniz. Seçeceğiniz araçlar için sizlere Türk lirası ve ya yabancı para finansmanı sağlanmaktadır. Bu bankadan taşıt kredisi alabilmek için bilmeniz gereken özellikler şöyledir;

 • Araç seçiminizi ikinci elden yana kullanmanız durumunda banka size 8 yaşa kadar kredi vermektedir. Fakat alacağınız taşıtın yaş durumu ve verilen finansman desteğinin toplamı 108 ayı geçmemelidir. Yani 6 yaşında bir araç tercih ederseniz banka size en fazla 48 ay vadeli kredi, 7 yaşında bir araç tercih ederseniz en fazla 36 ay vadeli kredi, 8 yaşında bir araç tercih etmenizde ise yalnızca 24 ay vade ile kredi fırsatı sunmaktadır.
 • Ödeyeceğiniz minimum asgari miktarın peşinatları seçeceğiniz araç modeli ve cinsine göre değişiklik gösterebilir.
 • Sıfır yada ikinci el araçların hangisini seçerseniz seçin aracınızın fiyatı 100 bin TL‘ye kadar ise banka %70‘ini, 100 bin TL‘den fazla ise %50‘lik bir kısım için finansman desteği sağlamaktadır. Kuveyt Türk’ün tüm kredi hesaplamalarını bu siteden gerçekleştirebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. 
Kuveyt Türk Faizsiz Taşıt Kredisi
Kuveyt Türk faizsiz taşıt kredisi fırsatı sunuyor.

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Katılım Bankası konut kredisi, tarım ve hayvancılık kredisi gibi birçok alanda insanlara kredi desteği sağlamaktadır. Halk içerisinde çiftçilere sağladığı büyük desteklerden dolayı tarım bankası diyebiliriz. Sağladığı bu imkanların dışında bir de taşıt almak isteyenlere destek sağlayarak, satın almak istediğiniz ”0” veya ikinci el araçlarınız için uygun vade oranları ile faizsiz taşıt kredisi vermektedir. Taşıt kredisi almak ve alternatif ödeme seçenekleri ile geri ödeme yapmak için bankaya başvuru yapabilirsiniz. Bankanın bu krediyi insanlara sunmak için bazı şartları vardır. Bu şartları kabul etmeniz halinde krediden faydalanabilirsiniz. En yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

TAVSİYE:  Traktör Kredisi Veren Bankalar 2021 Şartları Nelerdir?

Bilgi almak için 0850 220 50 00‘ı tuşlayabilirsiniz. Bankanın özellikleri şu şekildedir;

 • Banka uygun görmesi halinde siz tüketicilerden artı bir güvence arzu edebilir.
 • Gelirinize uygun kar payı oranları ile taşıt kredisine 48 aya varan vadeler ile sahip olabilirsiniz.
 • Ödemelerinizi rahat ve esnek bir şekilde yapabileceğiniz gibi ödeme planı hazırlatabilirsiniz.
Ziraat Katılım Bankası 
Ziraat Katılım Bankası araba almak isteyenlere taşıt kredisi veriyor.

Benzer içerik: Elden senet yaparak araba satışı gerçekleştiren galerileri ve firmaları yazımızı incelediniz mi?

Vakıf Katılım Bankası

Dilediğiniz veya 2. el araçlar için yalnızca kar payı ödeyerek kredi çekebilirsiniz. Vakıf Katılım Bankaları taşıt kredisi için 48 aya kadar vade imkanı sunmaktadır.Vakıf Katılım Bankası birçok konuda insanlara kar payı ile kredi desteği verdiği gibi taşıt kredisinde de aynı sistemi uygulamaktadır. Kredi finansman hesaplamalarına buradan ulaşabilir, ne için kredi çekecekseniz finans türünü, tutarını ve taksit sayısını kendinize göre belirleyerek bilgi alabilirsiniz.

 • Banka ikinci el araçlar için 5 yaşına kadar finansman desteği sağlamaktadır.
 • Alacağınız aracın %30‘una kadar peşinat fırsatı sunmaktadır.
 • Yapacağınız ödemelerde 48 aya kadar vade fırsatı vermektedir.
Vakıf Katılım Bankası 
Vakıf Katılım Bankası uygun kar oranları ve uzun vadeler ile taşıt kredisi veriyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Düşük kar payları ve uzun vadeler ile tamamen yerli sermaye veren Finans Katılımdan kredi çekebilirsiniz. Konut kredisi, ihtiyaç kredisi gibi taşıt kredisinde de uygun kar oranları sağlamaktadır. 0 ya da 2. el araç almak istiyorsanız bu bankaya başvuru yaparak 60 aya varan uzun vadeler ve alternatif ödeme seçenekleri ile taşıt kredisi çekebilirsiniz. En yakın Finans Bank şubelerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Finans Katılımın özellikleri şu şekildedir;

 • Alacağınız araç 100 bin TL‘nin altında ise banka %70 finansman desteği sağlar. Eğer alacağınız taşıt %70‘in üzerinde ise banka yalnızca %50 finansman desteği sağlamaktadır.
 • Sağlanan finansmana yapılacak maximum vade 48 aydır.
 • Seçeceğiniz aracın 8 yaşı geçmemiş olması gerekmektedir. Banka sadece 8 yaşına kadar olan araçlar için finansman desteği sağlamaktadır.
TAVSİYE:  Peşinatsız Ticari Araç Satan Galeriler (Güncel)
Türkiye Finans Katılım Bankası 
Türkiye Finans Katılım Bankası uygun kar oranları ile taşıt kredisi veriyor.

Albaraka Türk

1985 yılında Türkiye’de Katılım Bankacılığı kapsamında hizmet vermeye başlamıştır. Diğer katılım bankaları gibi konut, ihtiyaç, hac umre finansmanı, tatil finansmanı, düğün finansmanı ve üniversitelilere verdiği kredilerinden başka bir de taşıt kredisi vererek birçok insanın sahibi olmak istediği arabaya kavuşturmaktadır. Albaraka Türk Katılım Bankasından uygun kar payları ve uzun vadeler ile taşıt kredisi çekebilirsiniz. Albaraka Türk kar oranlarına ve finans hesaplamalarına buradan ulaşabilirsiniz. Uygun kar payı oranları, uzun vadeler ve alternatif ödeme seçenekleri ile bu bankadan taşıt kredisi alabilirsiniz.

 • İkinci el araçların yalnızca 5 yaşına kadar finansman desteği sağlanmaktadır.
 • Ödemelerinizi 48 ay vade ile, her aya eşit bölerek kolay ödeme seçenekleri oluşturabilirsiniz.
 • Seçeceğiniz araç 100 bin TL ve altında ise kaskosu dahil ödemelerin %70‘i için finansman desteği sağlanır. Şayet aracınız 100 bin TL’nin üzerinde ise kasko masrafları dahil aracınızın %50‘si için finansman desteği sağlanır.

Katılım Bankalarına Taşıt Kredisi Başvurusu Yapmak İçin Gerekli Evraklar

Taşıt kredisi almak ve başvurunuzun onaylanması için bazı evrakların tamamlanmış olması gerekmektedir. Bu belgeler;

 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, pasaport ya da ehliyet fotokopileri,
 • Başvuru yapıldığına dair form,
 •  Sıfır alınacak araçlar için finansman desteği alınmak isteniyor ise içinde; ürünün tahmini fiyatı, satış şartları, cinsi gibi içeriklerin bulunduğu önden bir bilgi vermek amacıyla hazırlanan proforma faturası bulunmalıdır.
 • Alınacak araç 2. el ise; aracın ruhsatının fotokopisi,
 • Aracı üzerine alacak kişinin aylık veya yıllık durumunu belirten maddi gelir belgesi,
 • Bankanın ihtiyaç duyması halinde en az iki ay öncesine ait, araç sahibinin adına kayıtlı elektrik, su yada doğalgaz faturalarının herhangi bir tanesinin fotokopisi,
 • Bankanın kefil gerekli görmesi halinde onlar için istenilecek belgeler,
 • Başvuru yapacağınız şubenin belirleyeceği diğer belgelerde bulunabilir.

Bunu kredi çekmek için gideceğiniz banka şubelerinden öğrenebilirsiniz.

 Faizsiz Araba Kampanyası Yapan Araba Markaları

 • BMW
 • Mercedes
 • Audi
 • Cıtroen
 • Dacia
 • Ford
 • Fiat
 • Honda
 • Hyundai
 • Nissan
 • Opel
 • Subaru
 • Volvo
 • Wolksvagen
 • Renault

Siz de hayallerinizdeki arabalara Katılım Bankalarından taşıt kredisi alarak sahip olabilirsiniz. Bilmeniz ve izlemeniz gereken adımlar konusunda biz sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Daha fazla bilgi almak için yorum bölümüne aklınızdaki soruları yazarak bilgi edinebilirsiniz.


Hakkında Finansal Uzmanı (T)

2 yorum

 1. Faizli bankalar, uğraştırmadan çatır çatır kredi veriyor. Katılım bankaları zorluk çıkarıyor. Yok bilmem araba yaş sınırı, yok bilmem %30 peşinat. Bu da Ne yazık ki, müslümanları faizli bankalara yönlendiriyor. En azından araba yaş sınırının arttırılması, yada pesinatsiz finansman sağlanmalı.

 2. Merhaba ben 2015 2016 model gibi bir opel astra hb almak istiyorum arastirdigima gore temiz fiatlari 100 tl ye yakin yani bana suan 100 tl lazim banka bana simdi bu 100 tlyi verebilirmi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir