Anasayfa / Konut Finansman / Faizsiz 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi (Güncel)
konut-kredisi
Faizsiz 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Faizsiz 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi (Güncel)

Konut alımları için bankalar uygun faiz oranları ve uzun vadeler ile kredi vermektedir. Konut kredilerinde bankalar teminat olarak alınacak olan konutu ipotek ederler. Bu sebeple çoğu zaman ek teminat gösterilmesine gerek kalmaz. Ancak müşteriler gelirlerini bankaya kanıtlamak durumundadır. Mortgage kredisi adı verilen bu krediler ülkemizde son zamanlarda yaygınlaşmıştır. Enflasyon oranları dikkate alındığında günümüz şartlarında peşin fiyatına konut alımı yapmak zordur. Bu sebeple ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar konut kredilerine yönelmiştir. Ayrıca konut alımları için bazı firmalar da müşterilerinin ev sahibi olmalarını sağlamaktadır. Eminevim, Birevim gibi firmalar konut alımlarında yardımlaşma usulleri ile müşterilerini ev sahibi etmektedir.

20-30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Emin Evim Sistemi İle Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Emin Evim faiz ödemesi olmadan, müşterilerinin bütçesine ve taleplerine göre, Türkiye genelinde ve istedikleri bölgeden ev almalarını sağlayan bir sistemdir. Diğer adı el birliği sistemidir. Bu sistem kadınların yaptıkları günlere benzemektedir. Temelinde yardımlaşma vardır.

emin evim - Faizsiz 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi (Güncel)
Emin evim ile faiz ödemeden ev sahibi olun.

Ev almak isteyen kişiler bir araya gelerek bir grup oluşturur. Grup üyeleri kendilerine ne kadar konut finansmanı gerektiğinin hesabını yaparlar. Konut tutarına göre ev taksitleri belirlenmektedir. Taksit sayısı aslında grupta bulunan kişileri ifade etmektedir. Örneğin grupta 180 kişi varsa bu ödenmesi gereken 180 taksit olduğunu gösterir. Grup üyelerinin ödemiş olduğu miktarlar aslında konutun alımı için kullanılacak olan değeri ifade eder. Ev alacak kişilerin kimler olduğu noter tarafından yapılan çekilişte belirlenir. Kendisine ilk sıranın çıktığı kişi ilk önce ev sahibi olacak demektir. Ev alımlarında peşinat ödenmesi zorunlu değildir. Ancak peşinat ödenmiş ise kalan tutar taksit sayısına bölünecektir. Evini ilk sırada alan kişi bu şekilde kiradan kurtulmuş olur. Ancak sırası gelmeyenlerin hakkına girmemek adına onlara yardım ödemesi yapması gerekecektir. Bunun sebebi ise kendisinin ev almış olması ancak diğer kişilerin kirada oturmasıdır ve onların parası ile ev almış olur. Bu sebeple zamanla ev sahibi olan kişinin taksitlerinde yükselme meydana gelir. Bu da hala kirada oturanlara yapılan destekleme ödemesinden kaynaklanmaktadır. Yardım alanlar ise sıra bekledikleri için daha az ödeme yapmaktadır.

Ancak kendisine geç sıra gelecek olanların daha fazla bekletilmemesi adına taksitlerin yarısında herkes ev sahibi edilmiş olur. Ancak ev sahibi olarak taksitleri artan kişilerin bu artırım sonrası taksitleri sabit olmaktadır ve sürekli artırım yapılmamaktadır. Teslim tarihi geçirilmeden müşteri ev sahibi edilmiş olur.

Emin evim hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Sistemin Avantajları Nelerdir?

 1. Bu sisteme dahil olanlar birçok avantajdan yararlanırlar.
 2. Taksitlere ek olarak faiz ödemesi yapılmamaktadır.
 3. Organizasyon ücreti dışında herhangi ek bir ücret talep edilmemektedir. 
 4. Kura sırasına göre daha ilk ayda ev sahibi olma şansınız vardır.
 5. Sıraları ileri tarihlere çıkanlar şanssız sayılmaz. Çünkü ev alanlardan destek alırlar.
 6. Belirli bir il sınırlaması yoktur. Türkiye’ nin her yerinden istediğiniz konutu satın alabilirsiniz.
 7. Kendi alacağınız süreden daha kısa sürede ev sahibi olmuş olursunuz.
 8. Bu sayede insanlar tasarruf yolu ile ev sahibi olmuş olur.
 9. Eve borç bitene kadar satın alınamaz şerhi koyulur. Bunun sebebi diğer insanların da hakkını korumaktır.
 10. Kişi kiradan kurtularak ev sahibi olmuş olur.
 11. Sistemden ayrılanlar mağdur edilmez ve ödemeleri 6 ay içinde gerçekleştirilir. Ancak organizasyon ücretinin iadesinin yapılması mümkün değildir.
 12. Ev aldıktan sonra kredi taksitlerinde sabitleme yapılır ve hiçbir şekilde artış yaşanmaz.
 13. Maddi sıkıntılarınız gerekçesi ile taksitlerinizi dondurabilir ya da sistemden çıkabilirsiniz.
konut 1 - Faizsiz 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi (Güncel)
Sistemden çıkmanız da mümkün.

Taksit Ödemeleri

Sistemde bulunan kişi sayısı aslında taksit miktarlarını ifade etmektedir. Taksitlerin ödenmesi için bir aralık belirlenmiştir. Ayın 1’i ile 20′ si arasında taksit ödemesi gerçekleştirilir. Bu süreyi geçirenler gecikme cezası öderler. Taksitlerini ödeyemeyecek durumda olmanız halinde taksit dondurma seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Ancak evini peşin almak isteyen kişi de toplu ödeme gerçekleştirebilir. Ancak taksit ödemeleri bitmeden konutun satılamaması için şerh konulur. Bu sürede ev satılamaz fakat kiraya verilebilir. Kredi sadece konut alımları için kullanılmaz. Taşıt ve arsa alımlarında da Emin Evim müşterilerine destek olmaktadır. Bu uygulamanın konut kredilerinden farkı faizsiz bir sistem olmasıdır.Taksitlerin ev sahibi olduktan sonra artış göstereceğinden bahsetmiştik. Bunun sebebinin ev kişi ev sahibi olduktan sonra sıra bekleyen ve kirada oturanlara destek olunmasıdır. Türkiye’ de bu uygulamayı ilk olarak Emin Evim başlatmıştır. 90 kişinin ev almak istediğini farzedersek 90 kişilik 1 adet grup oluşturulur. Kural olarak 45. taksitte herkes ev sahibi olmuş olur. Sona kalan kişiler ilk sırada olan kişilerden yardım alacağı için daha uygun fiyatlara ev alırlar. Her ay 1 kişiye ev almak kuralı ile herkes ev sahibi edilmiş olur.

Evinizi alana kadar fiyat artışı yaşanacağını düşünüyorsanız Emin Evim firmasının bu konuya da bir çözümü bulunmaktadır. Bunun için Emin Evim’ in sunduğu 2 farklı yöntem vardır. Bunlardan ilki evi alana kadar ev sahibi olanlardan aldığınız yardımları farklı bir hesapta biriktirmenizdir. İkinci yol ise gelir artışlarında taksitleri yükseltmektir.

Toki ihaleleri için tıklayınız.

Sistemden Ayrılmak Mümkün mü?

Durumunuz elvermediğinde ve taksit ödemelerini gerçekleştiremez duruma geldiğinizde sistemden ayrılmanız mümkündür. Talebinizi yetkililere bildirmeniz halinde o zamana kadar yaptığınız bütün ödemeler size geri verilmektedir. Ancak anlaşma gereği organizasyon ücretini alamazsınız. Ayrıca sistemden ayrılmak istememeniz ve durumunuzun kötü olması durumunda taksit dondurma işlemi de yapabilirsiniz. Belirtmek gerekir ki sistemden ayrılmak isteyen kişinin ödemesi o an iade edilmez. Firma tarafından bir ödeme günü tayin edilir. Bu süre 3 ay ile 6 ay arasında değişmektedir. Ancak 6 ayı aşamaz.

Bu sistemde faiz ödemesi olmadığını söyledik. Ancak ekstra bir masraf olur mu sorusunun cevabını şu şekilde verelim. Taksit ödemeleri dışında farklı bir ödemeyi tapu alırken ve tapuya satılamaz şerhi koyarken ödersiniz. Bunun dışında herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Aslında Emin Evim’ de yalnızca çekiliş ile ev sahibi olma durumu yoktur. Daha 5 farklı ev sahibi olma yöntemi vardır. Bu yöntemler;

eminevim 1 - Faizsiz 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi (Güncel)
Emin Evim ile istediğiniz şehirden konut alımı yapabilirsiniz.
 1. Peşinatlı sistem
 2. Vade ortası sistemi
 3. Düşük taksitli çekilişli sistem
 4. Sabit yatırım çekilişli sistem
 5. Değer artışlı sistemdir.

Peşinatlı Sistem

Peşinatla ev alma yöntemini kullanmak için öncelikle alacağınız konutu belirlemeniz gerekiyor. Konutu almak istediğiniz fiyatın belirli bir miktarını peşinat olarak ödeyebiliyor ve kalan tutarı taksitlendirebiliyorsunuz. İlk etapta yeterli nakitiniz yoksa ara ödeme yöntemi ile daha sonra da peşinat yatırabilirsiniz. Peşinat ödendikten sonra kalan miktar için 120 aya kadar vade verilmektedir.

Emekliyseniz ve konut almak istiyorsanız bu haberimiz tam da sizi ilgilendiriyor.

200 bin TL’ lik bir konut almak istediğinizde ve 50 bin TL peşinat yatırdığınızda geriye 150 bin TL kalacaktır. Bu kalan tutar ise taksitlendirilir. Bu ödeme yönteminde de faiz alınmamaktadır.

Vade Ortası Sistem

Bu sisteme göre ev sahibi olacağınız tarih kura ile belirlenmez. Almak istediğiniz evi belirlediğinizde ne kadar taksit ödeyeceğinize ve taksit miktarına kendiniz karar verirsiniz. Bu ev alma yöntemine göre taksit sayınızı 1 ay geçe ev sahibi olursunuz. Örneğin 50 taksitte ev almak istediniz. 26. taksitte evinize taşınmış olacağınızın taahhüdü verilmektedir.

Düşük Taksitli Çekilişli Yöntem 

Bu yöntemin diğer ev alma yöntemlerinden farkı kira yardımı ödemesinin olmamasıdır. Bu sistemde de ev alma sırası kura yöntemi ile belirlenmektedir.

deme yöntemi - Faizsiz 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi (Güncel)
Siz de konut edindirme yöntemlerinin birini tercih ederek ev sahibi olabilirsiniz.

Sabit Yardımlı Çekilişli Sistem

Bu yöntem kişinin evine taşınması sonrasında taksitlerinin artırılması ve ödeme bitene kadar sabitlenmesi anlamını taşımaktadır.

Değer Artışlı Sistem

Bu sistemde ev sahibi edilen ilk kişi kira ödemek zorunda kalmayacaktır. Bu sebeple kirada oturan kişilere yardım sağlanmaktadır. Kira ödeyenlerin parası ile kişi ev sahibi olduğundan onların haklarını korumak adına kendilerine destek sağlanmaktadır. Yani kirada oturan ve henüz ev sahibi olmayan kişi değer artışlarından etkilenmemiş olur.

Sizde eminevim.com adresinden başvurunuzu yaparak sisteme dahil olun. Bu yöntemlerle 20 yıl vadeli ödeme seçenekleri ile ev sahibi olmak artık çok kolay !

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ
BANKA ADIFAİZ ORANIMASRAF
Ziraat Bankası%1,98YOK
INGBank%2,01500 TL.
Halkbank (100 bine kadar)%2,09231 TL.
Yapı ve Kredi Bankası%2,09500 TL.
Halkbank (100-500)%2,29231 TL.
İş Bankası (sigortasız)%2,40500 TL.
Garanti Bankası%2,20600 TL.
Halkbank (500 üstü)%2,39231 TL.
Vakıfbank%2,50YOK
Akbank%2,35500,00 TL
Denizbank%2,99%0,5
TEB%2.58152 TL.
Şekerbank%2.47500 TL.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Ekonomi Uzmanı (N)

Ekonomi konusunda bilgi ve deneyim sahibiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Hopp!