Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / En Yüksek Faiz Veren Bankalar Listesi (Güncel Faizler)
en yüksek faiz veren bankalar hangileri - En Yüksek Faiz Veren Bankalar Listesi (Güncel Faizler)

En Yüksek Faiz Veren Bankalar Listesi (Güncel Faizler)

Vatandaşların birikim için yada parasını değerlendirmek için belli bir süre hesaplarına  yatırdıkları meblağları vadesi dolunca ana para ve faizi ile beraber alınmasına faizli mevduat hesabı denir. Eğer bu birikmiş tutarı çekmek yada başka hesaba aktarmak isterseniz banka ile birlikte belirlemiş olduğunuz tarihten önce çekim yada aktarım yapamıyorsunuz.Paranızı yatırdığınız ve belirlemiş olduğunuz çekme süresi arasındaki size kazandırması planlanan faiz oranı bankalara göre ve  bankanın size sunduğu seçeneklere göre değişiklik göstermektedir.Bu sebepten dolayı mevduat faiz oranları yüksek bankaları seçmeniz önemlidir.Mevduat faizinde sadece Türk parası olarak değil Euro , Dolar, Altın gibi farklı döviz kaynakları ile yatırım yapılabilmektedir.Yeni nesil bankacılıkta özellikle e-vadeli hesap olarak adlandırılan İnternet ve Mobil bankacılıkta mevduat hesabı faiz oranları çok daha yüksek olmaktadır.En yüksek mevduat faizi veren 5 bankayı şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. QNB FİNANSBANK
  2. ZİRAAT BANKASI
  3. ING BANK
  4. TEB
  5. AKBANK

Bu bankaları gelin birde faiz oranları durumunu inceleyelim.

QNB Finansbank Mevduat Hesabı Faiz Oranları

En para, online ortamda hizmet veren ve herhangi bir işlem ücreti almayan banka türüdür. QNB Finansbank’a bağlı olarak çalışan en para vadeli mevduat hesapları içerisinde deyim yerindeyse en çok faiz oranını veren banka türü olduğunu söylemek mümkün.Mevduat hesabına yatırmış olduğunuz parayı çekmek istediğiniz gün sayısı göz önünde bulundurularak faiz oranı değişebilmektedir. Mevduat yatırımları için 0 ile 100 bin TL arasındaki günlük faiz %9,50  olarak belirlenmiştir.yatırım günü olarak ise en para kapsamında 32, 46, 92 ve maksimum 181 gün seçenekleri ile yatırım yapılabilmektedir.En para kapsamında 32-181 günlük periyotlar arasında ise mevduat hesabı faiz oranı %13 olarak verilmektedir.Yatırım faizine bakacak olursak 32-181 günlük yatırımlarda 100 bin TL ile 500 bin TL yatırımlarınız için günlük oranları ele alarak günlük:%10,75 /32 günde:% 13,75/ 46 günde :14,92/92 günde :14,10/181 gün için ise:14,25 oranlarında belirlenmiştir.yatırılan para miktarı 500 binin üzerinde ise günlük sabit  faiz tutarı %11 bir günlük ,32 gün için %14/46 gün için %14,10/92 gün için %14,25/181 gün için ise %14,50 olarak verilen faiz tutarları mevcuttur.Yapacağınız yatırımlarda para miktarı ve gün sayısına göre sizde En para web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Qnb finansbank - En Yüksek Faiz Veren Bankalar Listesi (Güncel Faizler)
QNB Finansbank Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Güncel faiz oranlarını incelemek ve detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Faiz Oranları

ziraat bankası - En Yüksek Faiz Veren Bankalar Listesi (Güncel Faizler)
Ziraat Bankası Kredili Mevduat Faiz Oranları

Şuanki Türkiye şartları ve teknoloji değerlendirildiğinde E-vadeli yani internet ve mobil bankacılık hizmetleri normal bankacılık hizmetlerinden daha yüksek faiz oranları almak mümkün olup hatta neredeyse oranların iki katına çıktığını bile söylemek mümkün. Eğer sizde yatırım yapmayı düşünüyorsanız bu yolu izlemenizi tavsiye ederiz. Peki bu E-vadeli hesap oranları nasıl olmakta gelin bir göz atalım. Eğer sistemlerde olduğu gibi bu seçenek içinde yatıracağınız tutarın gün sayısına göre alacağınız faizin değişeceğini belirtmekte fayda var . E- vadeli hesapta ekstra olarak Birikimli Mevduat Hesabı açma gibi bir şansınızda vardır. Kısa vadeli hesaplarda yani 21-25 yada 26-29 günleri arası bire hesap açtığınızda %14 kadar bir vade faiz oranı alacağınız belirtilmiştir. Tabi birde uzun vadeli bakarsak duruma Ziraat bankasının vermiş olduğu faiz oranı %20,00’a kadar uzanıyor.Yani buda demek oluyor ki 32 ile 120 gün arası yatırımlarınız için  %19,00’luk bir faiz oranı belirlenmektedir.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ing Bank Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Ing Bankasının bir kaç çeşit yatırım hesabı bulunmaktadır. E-Turuncu hesap,vadeli hesap ve E-vadeli hesap olarak 3 sınıfa ayrılmaktadır.Diğer bankalarda olduğu gibi bu bankada da e-turuncu hesap üzerinden yatırım yapıldığında diğer seçeneklere nazaran da yüksek faiz almak mümkün. Bu hesaba gerek internet gerekse mobil den şubeye gitmeden ulaşım sağlamanız gerekmektedir. İlk katılımlarda hoş geldin faizinden yararlanarak daha yüksek oranlar alabilirsiniz. E-turuncu hesaba da sadece Türk lirası değil Dolar, Euro, İngiliz sterlini gibi değişik para birimleri olarak da yatırım yapılmaktadır. E-turuncu hesapta En Para gibi EFT transfer ücreti doğrultusunda herhangi kesinti yapmamaktadır. Bu hesapta 10 bin TL ye kadar hoş geldin faizi olarak %14 normal avantajlı hesaplarda ise %6,5 olarak faiz belirlenmiştir 25.000 TL ye kadar yatırımlarda %9,75.000 TL ye kadar olan yatırımlarda %12 500.000 ve üzerinde ise %21,50 olarak faiz oranları belirlenmiştir.

ing bnag - En Yüksek Faiz Veren Bankalar Listesi (Güncel Faizler)
Ing Bank Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Güncel faiz oranları ve detaylı bilgi için linke tıklayınız.

Türkiye Ekonomi Bankası yani (TEB) Mevduat Hesabı Faiz Oranları

teb marifetli hesap - En Yüksek Faiz Veren Bankalar Listesi (Güncel Faizler)
Türkiye Ekonomi Bankası yani (TEB) Mevduat Hesabı Faiz Oranları

TEB’ in mevduat hesaplarını incelemeye aldığımızda ise bu bankanın üç çeşit hesapla bizi karşıladığını görmekteyiz. Marifetli hesap,E- mevzuat hesabı ve birde normal vadeli hesabı bulunmaktadır. diğer bankalarla kıyaslama yapıldığında TEB in marifetli hesabının diğerlerine oranla daha yüksek faiz verdiği belirlenmiştir. bu hesapların hoş geldin faizi olarak yapmış olduğu kampanyalarda daha fazla faiz almak mümkündür.Faiz oranlarına gelecek olursak 2000-50.000 TL ye kadar olan yatırımcılar için %8 olarak verilen oran hoş geldin faizi ile %19,5’a kadar çıkmaktadır.50.000 ile 100.000 TL arası yatırımcılara ise %20 olarak verilen oran hoş geldin faizi ile %19,5 olarak sabitlenmiştir. Bununla beraber normal olan oranlardan bahsedersek 100.000 TL ile 200.000 TL arası yatırıma %21 200.000 ve daha üstü yatırımlara ise %21,50 şeklinde değişme gösterdiğini söyleyebiliriz.

Güncel faiz oranları için linke tıklayınız.

Akbank Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranları

akbank - En Yüksek Faiz Veren Bankalar Listesi (Güncel Faizler)
Akbank Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Ak bank kredili mevduat hesabında Ak bank Direkt serbest hesap türünde yatırılan miktarı vade beklemeden çekebilmekte ve aynı zamanda para eklemede yapılabiliyor olması yatırımcı için iyi bir avantajdır. Ak bank direkte ilk defa katılım yapacak olan yatırımcılar için tanışma faizi olarak adlandırılan kampanya ise ilk 3 ay geçerliliğini sürdürmektedir. Ak bank direkt hesabını hem online hemde şubeden hesap açma yapılabilir.peki bu Ak bank direkt’in faiz oranlarına gelirsek 1000 TL ile 250.000 TL arasında tanışma hesabı kampanyası ile sabit %13,5 olduğunu görmekteyiz. Normal mevduat hesabı kapsamında 1.000 ile 50.000 arasındaki yatırımcılara %8,5 100.000 TL ye kadar %9 250.000 TL ye kadar olanlar için %10 olarak belirlenmiştir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Bankaların Kredili Mevduat Hesabı için faiz oranları bu şekildedir. Siz de birikiminizi bu bankalardan yaparak daha fazla kazanabilirsiniz.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...

Hakkında Cemil Tefeciler

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Hopp!