Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / En Yüksek Faiz Veren 6 Banka
En Yüksek Faiz Veren 6 Banka
En Yüksek Faiz Veren 6 Banka

En Yüksek Faiz Veren 6 Banka

İnsanlar bankalara belirli zamanlarda para yatırırlar ve uygulanan faiz oranları ile geriye yatırılan miktarlardan daha fazla tutarda nakit alırlar. Bu kapsama göre insanlar 32 günlük, aylık veya yıllık mevduat hesabı açabilirler. Bunun için yapılması gereken en yüksek faiz veren bankaları tespit etmek olacaktır. Bütün bankaların mevduat için uyguladığı faiz oranları farklı olmaktadır. en yüksek faizi veren bankaları sizler için araştırdık. Yazımızı inceleyerek bankaların verdiği faiz oranlarını karşılaştırabilirsiniz..

Vadeli Mevduat Hesabı

Vatandaşlar birikim yapmak adına birçok yola başvuru yaparlar. Ellerinde olan nakdi ziynet alıp biriktirerek ve ya bankalara vadeli mevduat hesabı açtırarak oraya yatırım yaparlar. Vadeli mevduat hesabına birikim yapma seçeneğini kullanırken, belirli bir miktar para bankaya yatırılır ve bankada kalması sözü verilir. Verilen söz karşılığında sizin paranız ile yatırım yapar ve belirli oranlarda faiz uygulaması yapar. Vadeli mevduat hesabına birikim yapıldığında yapacağınız kâr bankaların verdiği faiz oranına ve hesaba yatırılan para miktarına göre farklılık gösterecektir.

Vadeli mevduat hesabında zarar etmezsiniz. Bu yüzden de herhangi bir risk durumu söz konusu değildir. Paranızı vadeli mevduat hesabına yatırdığınızda vade süreniz bittiğinde elinizde ne kadar para olacağını bilirsiniz. Vadeli mevduat hesabı bir diğer anlamda birikimlerin belirlenen bir süre eşliğinde değer kazanması işlemidir. Bankalar tarafından verilen günlük, aylık ve yıllık yatırım şekillerine göre değerlendirilir ve saklandığı süre boyunca ek kazanç sağlar.

En avantajlı kredi kartlarını inceleyebilirsiniz.

Vadeli mevduat hesabının kullanımı için öncelikli olarak bir mevduat hesabı var olması gereklidir. Standart hesap üzerinden banka mevduat hesabı açar ve birikim yapacak kişi bu mevduat hesabını kullanmaya başlar. Vadeli mevduat hesabının bir diğer özelliği ise vade sonuna kadar yatırılan paraya dokunulamaz. İhtiyaç anında yatırım yapılan paranın faiz uygulanan kısmından olmasa da ana parayı temin edebilirsiniz. Ancak bu işlemde herhangi bir gelir etmeniz söz konusu olmayacaktır. Vadeli hesaptan elde edilen faiz oranından yüzde 15 oranında kesinti meydana gelmektedir. Bu kesinti devlete ödenmektedir. Vadenin uzaması durumunda ise stopaj kesintisi olmaktadır.

Yüksek limitli kredi kartı veren bankaları inceleyebilirsiniz.

1- Ziraat Bankası Vadeli TL Hesabı

Birikimlerinizi  hem kontrol altında tutmak hem de yatırdığınızdan fazla alıp kâr yapmak istiyorsanız Ziraat Bankası’na müracaat ederek Vadeli TL Hesabı açtırabilirsiniz. Ziraat Bankası üzerinden vadeli TL hesabınızı 1 günden 730 güne kadar açtırabilirsiniz. Vade süreniz bittiğinde ise uygulanacak olan faiz ile birlikte geriye alabilirsiniz. Vadeli hesaplar üzerinden ihtiyaç halinde paranın bir kısmını ya da tamamını geriye almak istemeniz durumunda Banka bu talebi onaylamış ise hesaba vadesi faiz oranı uygulanacak ve bu şekilde ödeme yapılacaktır.

Açtırdığınız vadeli hesabın vadesi bittiğinde herhangi bir talimat vermediğiniz taktirde aynı vade süresi ve vadenin güncelleneceği tarihte geçerli olacak olan faiz oranları ile güncellemesi yapılır. Vadeli birikim hesabına faiz uygulamasından yararlanmak için 1.000 TL ve üzeri miktarında para yatırmanız gerekmektedir.

Birikimli mevduat hesabı için Ziraat Bankası 1.000 TL’ye kadar ve 1.000 TL’den yukarı için %20 faiz uygulaması yapmaktadır. Birikimli mevduat hesabı minimum 500 TL ile açılmaktadır.

Ziraat Bankası Vadeli TL Hesabı
Ziraat Bankası Vadeli TL Hesabı

1.000 TL ve üzeri yatırım yapmanız durumunda vade sürenize göre aşağıdaki oranlarda faiz uygulanacaktır.

 1. 1-29 gün arasında yapmanız halinde; %3 
 2. 30 günden 730 güne kadar ise ; %4,50 oranında faiz uygulanır.
 3. 1 yıl vadeli 1, 3 ve 6 ayda bir faiz ödemeli durumlarda da %4,50 faiz uygulaması yapılır.

2- Akbank Vadeli TL Hesabı

Akbank üzerinden Vadeli Mevduat Hesabı açtırdığınız da paranızı istediğiniz biçimde değerlendirebilir ve geriye alırken kârlı bir şekilde kazanç sağlayabilirsiniz. Vade sürenizi ihtiyaç durumuna göre en düşük 7 günden başlayarak 400 güne kadar vadelendirebilirsiniz. Akbank kullanıcılarına ara dönem ödemeli olarak da vadeli mevduat hesabı açmaktadır. Siz herhangi bir talepte bulunmadığınız süre vade sonlanması halinde vade tarihinde geçerli olan faiz oranlarına göre güncelleme yapılacaktır.

Bankanın sunduğu bir diğer ayrıcalık ise; faizinizi vadesiz hesabınıza aktarabilmenizdir. Bu işlemde işlenen faizleri dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Kişilerin adına açılan hesaplar sabit getirili olmaktadır. Bu kapsamda da vade bitimine kadar faiz hareketliliğindeki değişimlerden etkilenmesi söz konusu değildir. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da 1 yıl vadeli olarak hesap açtırabilirsiniz. Hesap açmanın en alt limiti 1.000 TL‘dir. Stopaj oranlarını vade süreleri belirlemektedir. Vade sürelerine göre stopaj oranlarında da değişiklik olmaktadır.

Açılan hesaplarda 6 ayda dahil olmak üzere vade yapıldığında %5, 1 senede dahil olmak üzere 1 yıl açılan vadelerde %3, 1 yıldan uzun olan vadelerde ise %0 stopaj oranı uygulanmaktadır.

Şu an Akbank şubelerine nüfus cüzdanınız ile müracaat ederek ya da online hesap açtırarak 1 ay vade ile 1.000 TL. yatırım yapmanız halinde %7,00 brüt faiz uygulamasından yararlanabilirsiniz. Bir aydan 400 güne kadar uygulanacak faiz oranı ise 1.000 TL. yatırımlar için %6,75 olacaktır.

3- Denizbank Vadeli TL Hesabı %24 Hoşgeldin Faizi

Vadeli mevduat hesabını faizli olarak geri almak istiyorsanız Denizbank’a başvurun ve %10,50 hoş geldin faizinden siz de faydalanın. Üstelik hesap açtırmak için şubeye bile gitmenize gerek kalmadan online işlemler ile hemen bir Vadeli Mevduat Hesabı edinin. İnternet Bankacılığı üzerinden hesap açmak istiyorsanız linke tıklayarak gerekli bilgileri girdikten sonra işlem sırasına göre hesabınız onaylanacaktır. Dilerseniz mobil bankacılık üzerinden de işlem yapabilirsiniz. Bunun için ise bir mobil bankacılık şifresi edinmeniz gerekecektir.

Belirlenen kampanya kapsamında 5 bin TL ve üzerinde yapılan mevduat yatırımlarında en az 60 gün en fazla ise 365 güne kadar vadeli TL hesabı oluşturabilirsiniz. Oluşturulacak bu hesap için %10,50 faiz oranı uygulanacaktır. 32 ile 59 gün vadeli bir TL hesabı oluşturduğunuz taktirde ise %9,20 faiz oranı geçerli olacaktır. Döviz hesaplarında durum normal vadeli TL hesaplarından daha faklı olacaktır. Bankanın verdiği hoş geldin faizinden yararlanabilmek için;

 1. Son bir aydır herhangi TL döviz veya altın mevduat hesaplarının açılmamış olması,
 2. Son 6 ay içerisinde bu hesaplar ile ilgili yapılan kampanyalardan faydalanılmamış olması gereklidir.

4- ING Vadeli E-Turuncu Hesabı

ING’nin vadeli E-turuncu hesabına yatırım yapmanız halinde 1 sene süre boyunca güncel faizler ile kazanabilirsiniz. Hoş geldin faizi 10 TL için de, 1.000.000 TL için de aynıdır.  e-Turuncu Hesap ile 365 gün boyunca, şubesiz yapamam diyenlerdenseniz Turuncu Hesap ile 90 gün boyunca güncel hoş geldin faiz oranından faydalanırsınız. Ayrıca EFT/Havale ve hesap işletim ücretleri için masraf ödemek zorunda kalmazsınız. Bu özelliklerin yanı sıra ödeme gününden önce para yatırımı veya çekme işlemi yapmanız halinde belirlenen vadede bir bozulma söz konusu olmayacaktır. İşlenecek olan faizler gün gün hesabınıza yatırılacaktır. İster TL, ister Dolar, ister Euro isterseniz de İngiliz Sterlini olarak hesap açtırabilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi elektronik ortamdan da gerçekleştirebilirsiniz.

Bankanın kampanya kapsamındaki süresi 12 ay olarak belirlenmiş ve daha önce Turuncu Hesap açmamış kişilerin faydalanabileceği bir kampanyadır. Vadeli hesabını açtırmak için herhangi bir alt limit bulunmamaktadır. Yıllık basit brüt oranlar ile faiz hesaplamaları yapılacaktır.

Ayrıca ATM üzerinden işlemlerinizi halledebilir, para çekebilir veya yatırabilirsiniz. Hafta içlerinden saat 17:00 saatinden önce yatırım yapıldığında faiz aynı gün içerisinde işlenmeye başlar. Vadeli Mevduat Hesabı açtırmak ve e-Turuncu Hesap ile 1 yıl güncel Hoş Geldin faizi kazanmak için başvuru formu doldurabilirsiniz.

5- Yapı ve Kredi Bankası Vadeli Mevduat Hesabı

Yapı ve Kredi Bankası vadeli mevduat hesabı hususunda en yüksek faiz oranlarını veren bankalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. TL ve döviz hesabı açtıktan sonra 32 ile 730 gün arası vadelendirme yaparak yüzde 4,80 oranında faiz kullanabilirsiniz. Başvurularınızı şubeye gitmeden İnternet Bankacılığı üzerinden, Mobil Bankacılık veya 444 0 444′ü arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Bankada bulunan hesaba para EFT ile, ATM‘lerden ya da nakit halde bankaya yatırılabilecektir.

 • 1.000 TL ile 25.000 TL yatırım yapıldığında ve 32-92 gün vadelendirmede %8,90 oranında,
 • 1.000 TL ile 50.000 TL yatırım yapıldığında ve 93-184 gün vadelendirmede %9,20 oranında,
 • 1.000 TL ile 100.000 TL yatırım yapıldığında ve 185-368 gün vadelendirmede %9,45 oranında,
 • 1.000 TL ile 250.000 TL yatırım yapıldığında ve 369-730 gün vadelendirmede %9,60 oranında faiz uygulaması yapılacaktır. Bu durum döviz hesaplarında farklılık gösterecek olup Dolar üzerinden aynı miktar yatırılması halinde 32-730 gün vadelendirmede %0,80 oranında, Euro üzerinden aynı miktar yatırım yapılması halinde ise 32-730 güne %0,05 oranında faiz uygulanacaktır.
Yapı ve Kredi Bankası Vadeli Mevduat Hesabı
Yapı ve Kredi Bankası Vadeli Mevduat Hesabı

6- Garanti Bankası Vadeli Mevduat Hesabı

Vadeli TL hesabı açtırarak birikim yapmak istiyorsanız risksiz bir kazanç elde etmek için Garanti Bankası şubeleriniz ziyaret edebilirsiniz. Sabit getiri sağlaması dolayısı ile vade bitimine kadar faiz hareketliliğinden etkilenmesi söz konusu olmayacaktır. Hesabınızın vadesini şube üzerinden yapmanız halinde en az 32 gün en fazla ise 400 güne kadar ayarlayabilirsiniz ve kırık vadeli mevduat hesabı açtırılabilir. Vadelerin İnternet Bankacılığı üzerinden ayarlanabilen kırık vadeli mevduat hesabında ise üst limit 999 gündür. Brüt oranlara göre faiz hesaplaması yapılabilmektedir. Hesap açılımının en alt limiti 1.000 TL olarak belirlenmiştir. Hesabınızdan vade bitiminden önce para çekmeniz halinde uygulanan faizlerden yararlanamazsınız. Vade sürelerine göre kesilen stopaj faizleri ise Mart tarihi itibari ile;

 • 6 aylık vadede %5,
 • 6 ay ve 12 ay vadede %3, 
 • 1 yılın üzerindeki vadelerde %0 olarak uygulanmaktadır.

1.000 ile 25 bin TL yapılan yatırımlarda 1 gün ile 30 gün vadede uygulanan faiz oranı %4,50

Başvuru için İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılığı kullanabilir ya da şubelere müracaat edebilirsiniz.

Birikim yapmak için bankaların Vadeli Mevduat Hesaplarına yatırım yaparak kâr elde ederek paranızı geri alabilirsiniz.


Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.