Anasayfa / Kredi Kartı / En Avantajlı Kredi Kartı Hangisi? Tavsiyesi
En Avantajlı Kredi Kartı Hangisi Tavsiyesi
En Avantajlı Kredi Kartı Hangisi Tavsiyesi

En Avantajlı Kredi Kartı Hangisi? Tavsiyesi

Bankalardan kredi kartı talebinde bulunmadan  önce mutlaka bir özellik araştırmasına girilir. Kredi kartları aidatlı, aidatsız olarak ikiye ayrılmakta olup bankaların nakit ve taksitli nakit avanslarda ödenen faiz oranları, karttan kazanılan puanlar, kart aidatlı ise ödenmesi gereken aidat tutarı da araştırılması gereken hususların arasındadır. Sizlerin en avantajlı kredi kartına sahip olabilmeniz için bütün bankaların kredi kartlarını araştırdık. Detaylar haberimizde.

Ziraat Bankası Kredi Kartları

Bankanın toplamda 21 adet kredi kartı bulunmaktadır. Bu kredi kartlarının her birinin farklı özellikleri bulunmaktadır.

Bussiness Card

Bussiness Kredi Kartınız ile vadesiz mevduat hesabınıza erişebilir ve para çekme, yatırma, Havale, EFT, SGK ve vergi ödemeleri, fatura ödeme gibi birçok işlemi mevcut kart üzerinden yapabilirsiniz. Bu özelliklerin yanı sıra; peşin harcama yapıldığında erteleme, işlem kısıtlama, taksitlendirme, ve detaylı raporlara ulaşılabilir. Bankanın puan uygulaması bulunmamaktadır.

Bankanın uyguladığı nakit çekim faiz oranı; yüzde 1,40, gecikme faizi yüzde 1,70, alışverişlerde uygulanacak akdi faiz oranı ise yüzde 1,9‘dur. Bir karttan başka bir karta nakit göndermenin uygulanan faiz oranı yüzde 3,75 olmaktadır. Kartın temassız özelliği ile kolay ve hızlı bir şekilde alışveriş ödemesi gerçekleştirebilirsiniz. En yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Gold Müşteri Kredi Kartı

Gold Müşteri kredi kartından yapacağınız nakit çekimler ve alışveriş akdi faiz oranı için yüzde 1,40 faiz oranı, taksitli nakit avanslarda ise 2-9 ay arası için yüzde 1,40 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu faizlerin yanı sıra gecikme faizi olarak yüzde 1,70 faiz uygulaması yapılmaktadır.  Bu kredi kartının puan özelliği bulunmamaktadır. Kredi kartına başvuruda bulunmak için en yakın Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Gold Personel Kredi Kartı

Gold Personel Kredi Kartından alışveriş yapabilir, nakit ve taksitli nakit avans çekebilir ve yüzde 1,40 faiz oranı ile geri ödeyebilirsiniz. Şahsın karta ödeme yapmaması halinde uygulanacak olan gecikme faizi ise yüzde 1,70 olacaktır. Bu bir Personel Kart olması sebebi ile personellerden yenileme işleminden ücret talep edilmemekte olup yıllık kart aidatı ve diğer bedeller alınmamaktadır. Karttan karta para transferi yapılması işleminde 3,00 TL ücret kesilmektedir. Kartın internet alışverişlerini aktif hale getirerek 3D Secure işlemi ile güvenli alışverişler yapabilirsiniz. Kartın para puan uygulaması bulunmamaktadır.

Klasik Müşteri Kredi Kartı

Klasik Kredi Kartı ile peşin alışverişler daha sonradan taksitlendirilebilir, ödemeler ertelenebilir, fatura ödemelerine otomatik talimat verilebilmektedir. Karta; alışverişlerde, nakit ve taksitli nakit avans çekimlerinde uygulanan faiz oranı yüzde 1,40, gecikme faiz oranı ise yüzde 1,70‘dir. Karttan karta transfer yapıldığında 3,00 TL komisyon ücreti kesilmektedir. Kredi kartının puan uygulaması bulunmamaktadır.

Maksimum Klasik Kredi Kartı

Maksimum Kredi kartı ile alışverişler yapabilir, nakit ve ya taksitli nakit avans çekebilir yüzde 1,90 faiz uygulaması ile geri ödeyebilirsiniz. Kullanıcılar kartın toplam tutarını aylık eşit taksitlere böldürebilir ve ödeme erteleme, peşin ödemeleri taksitlendirme yapabilir, SGK prim ödemelerinizi otomatik ödeme talimatı vererek kontrollü bir şekilde yatırabilir. Kartın gecikme faizi yüzde 1,70 olup ödemelerde erteleme ve taksitlendirme işlemlerinde ise yüzde 1,90 faiz uygulanır. Kart ile yapılacak alışverişlerde Maksimum üye iş yerlerinde geçerli para puanlar kazanılabilir. Kart başvurusu için en yakın Ziraat Bankası şubelerine müracaat edilebilir.

Ziraat Bankası Kredi Kartları
Ziraat Bankası Kredi Kartları

Halkbank Kredi Kartları

Bankanın toplamda 11 adet kredi kartı bulunmaktadır. Faiz oranları benzer olup özellikleri ve avantajları birbirinden farklıdır.

Paraf Bussiness

Bu kart işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamaları adına geliştirilmiş özel bir kredi kartıdır. Yalnızca ticari alanda hizmet veren kişilere sağlanmaktadır. İşletme sahibi bu kredi kartı ile ofis ihtiyaçlarını, gerekli malzemeler, iş seyahatleri, konaklama gibi birçok işlemi hallederek, finans hususunda ayrıntılı raporlar eşliğinde harcamaların kontrol altına alabilir. Karttan yapılacak olan nakit avans çekimleri ve alışverişlerde uygulanan faiz oranı yüzde 1,40 olup gecikme faizi olarak yüzde 1,70 faiz uygulaması yapılmaktadır. Temassız özelliği sayesinde 90 TL ve altında yapılan alışverişlerde hızlı ve kolay bir şekilde ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Kartın internet alışverişlerine aktifliğini sağlayarak 3D Secure sistemi ile güvemli alışverişler yapabilirsiniz.

Kart aidatı için ilk bir yıllık 100 TL, bir yıldan sonrası için de yıllık 75 TL ücret tahsis edilmektedir. Paraf üye işyerlerinden yapılan alışverişlerde Parafpara kazanabilirsiniz. Kredi kartına başvuru yapmak için linke tıklayınız.

Paraf Gold

Paraf Gold kredi kartı ile yapılan peşin alışverişlerde ödemelerde kolaylık yapmak adına; taksitlendirme, ödeme erteleme işlemi yapabilir ve nakit ve ya taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Kredi kartına avans işlemleri ve alışverişler için uygulanan faiz oranı yüzde 1,40 olup gecikme faizi ise yüzde 1,75’dir. Kartın alındığı ilk yıl için 100 TL, diğer seneler için ise yıllık 52 TL kart aidatı ödenir. Paraf üye iş yerlerinden yapılan alışverişlerde ParafPara kazanılabilir. Kredi kartı başvurusu için “Hemen Başvur” linkine tıklayabilirsiniz.

Paraf Platinum

Paraf Platinum Kart ile yapılan alışverişlerde para kazanabilir, Paraf üye işyerlerinde harcamalar yapabilirsiniz. Peşin ödemelerde; erteleme, taksitlendirme avantajlarından yararlanabilir, nakit ve ya taksitli nakit avans çekebilir, alışveriş harcamaları yapabilir yüzde 1,40 faiz oranı ile geri ödeme yapılabilir. Kredi kartının gecikme faizi oranı yüzde 1,70 olmaktadır. Kartı internet alışverişlerine açabilir ve 3D Secur eile güvenli alışverişler yapılabilir. Kredi kartından yararlanmak isteyen müşteriler “Hemen Başvur” linke tıklayabilir ya da en yakın Halkbank şubesini ziyaret edebilirler.

Halkbank Kredi Kartları
Halkbank Kredi Kartları

Vakıfbank Kredi Kartları

Vakıfbank birçok sektöre özel kredi kartı sunmaktadır. Taraftar kartları, öğretmen kartı, öğrenci kartı gibi toplamda 22 adet kredi kartı bulunmaktadır.

Vakıfbank Klasik Kart

Vakıfbank Klasik Kart ile yurtiçi ve yurtdışında alışveriş yapabilir, internet alışverişlerinde kullanabilir ve ya nakit ihtiyacınızı anında giderebilirsiniz. Nakit ve taksitli nakit avans çekimlerinde ve alışverişlerde uygulanacak olan faiz oranı yüzde 1,40 olmaktadır. Bankanın kredi kartına uyguladığı gecikme faizi ise yüzde 1,70 olacaktır. Kart ilk verildiğinde herhangi bir aidat ödenmemektedir. Ancak 2. yıldan itibaren yıllık 86 TL kart aidatı alınmaktadır. Kart başvurusu yapmak isteyen müşteriler ister Vakıfbank şubelerine müracaat ederek, isterlerse de başvuru formu doldurabilirler.

Vakıfbank Gold Kart

Gold Kart ile alışveriş yapabilir dilediğiniz anda nakit çekebilir ve bankanın sunduğu avantajlardan faydalanabilirsiniz. Karttan günlük en fazla 4 bin TL nakit çekilebilmektedir. Bussines kartlarda bu durum farklılık göstermekte olup maksimum 10 bin TL‘ye kadar nakit çekebilirsiniz. Bireysel kredi kartları taksitli nakit avanslarda 6-9 ay arası, Bussiness Card’larda ise 6-12 ay arası taksit yapılabilmektedir. Nakit ya da taksitli nakit avans çekimlerinde ve alışverişlerde yüzde 1,40 faiz uygulanırken gecikme faizi olarak yüzde 1,70 uygulanmaktadır. Kartın verildiği ilk yıl aidat alınmamakta 2. yıldan itibaren yıllık 106 TL kart aidatı alınmaktadır. Yurtdışında tek seferde yapacağınız 100$ ve üzeri alışverişler için yüzde 5 indirim kazanabilirsiniz. Başvuru için tıklayınız..

  • Yurtdışı kampanyasına katışmak için; “YURTDISI” yazıp aralarında bir boşluk bırakarak mevcut kart numarasının son 6 hanesini cep telefonunun mesaj kısmına yazarak yurtiçinden 6635‘e, yurtdışından 05327526635‘e SMS gönderilmesi gerekmektedir.
Vakıfbank Kredi Kartları
Vakıfbank Kredi Kartları

TEB Kredi Kartları

Banka birçok alanda kredi kartı vermekte ve her kredi kartına farklı ayrıcalıklar tanımaktadır.

TEB Bonus Card

Kredi kartı ile alışveriş, EFT/Havale, sinema ve tiyatrolarda indirim, faturalara otomatik ödeme talimatı, peşin alışverişlerinizde erteleme ve ya taksitlendirme yapabilir, uygun faiz oranları ile nakit ya da taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Kart için nakit avans, gecikme faizi ve alışveriş faiz ücreti yüzde 1,40 olmak ile beraber yıllık kart aidat ücreti ise 95,00 TL’dir. Kart sahipleri bonus üye işyerlerinde yapılan alışverişlerde bonus puanlar kazanabilirler. Kart başvurusunda bulunmak isteyen müşteriler ister en yakın TEB şubesine müracaat ederek isterlerse de “Hemen Başvurun” butonuna tıklayarak linkteki forma bilgileri eksiksiz girerek başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

TEB Kredi Kartları
TEB Kredi Kartları

Akbank Kredi Kartları

Akbank KOBİ’lere, ticari işletme sahiplerine ve normal müşterilerine toplamda 10 adet kredi kartı çıkartmıştır.

Akbank Axess

Axess kartınız ile yurt içi ve yurt dışında alışverişler yapabilir ve nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Axess üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde chip paralar kazanabilirsiniz. Aylık faturalarınıza ve sigorta prim ödemelerinize otomatik ödeme talimatı verebilir ve ödemelerinizi kontrol altına alabilirsiniz. Kart ile yapılan nakit avans ve alışveriş işlemleri için uygulanan faiz oranı yüzde 1,40 olmaktadır. Karta uygulanan gecikme faizi ise yüzde 1,70 oranındadır. Kredi kartı için yıllık ödenmesi gereken aidat 108 TL 50 kuruştur. Kredi kartı başvurusu için tıklayınız.

Free Kredi Kartı

Free kredi kartına sahip olmanız halinde yıllık kart aidatı ödemeden kart kullanımı yapabilir ve yapacağınız alışverişlerde chip paralar kazanabilirsiniz. Kredi kartına faturalarınız için Otomatik Ödeme Talimatı verebilir ve ödemelerinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Yaptığınız alışverişler için peşin ödeme durumunda kaldıysanız bankadan taksit veya erteleme talep edebilirsiniz. Aidat, kira ve eğitim ödemeleri gibi hususlarda düzenli EFT ya da Havale talimatı verebilirsiniz. Nakde sıkıştığınız anda ATM’den nakit avans ya da taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Taksitli Borç Transferini kullanarak diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını Free hesabınıza devredebilir ve eşit taksitler ile ödeyebilirsiniz.

Yurtiçi nakit ve taksitli nakit avans işlemlerinde, Taksitli Borç Transferi işlemlerinde, otomatik ödeme talimatlarında, limit aşımlarında, 2-12 ay arası taksit taleplerinde uygulanacak olan faiz oranı yüzde 1,40 olmaktadır. Bankanın uyguladığı gecikme faizi oranı ise yüzde 1,70′tir.

Free Kredi Kartına başvuru yapmak için cep telefonunuzun mesaj kısmından “Free” yazıp 5990‘a kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Akbank Kredi Kartları
Akbank Kredi Kartları

Şekerbank Kredi Kartları

Bankanın toplamda 6 tane kredi kartı bulunmaktadır.

ŞekerBonus Kart

Şekerbank Bonus Kredi Kartı alışveriş, taksitli alışveriş, nakit avans imkanları sağlamaktadır. Yapacağınız alışverişlerde bonus puanlar kazanabilirsiniz. Faturalarınıza otomatik ödeme talimatı vererek ödemelerinizi kontrol altına alabilirsiniz.

Nakit çekim ve alışveriş için faiz uygulanacak faiz oranı günlere göre değişiklik göstermektedir. Bir ayın 17’sine kadar yüzde 1,40 geriye kalan gün aralıklarında ise yüzde 1,40 olmaktadır. Gecikme faizi için de aynı uygulama gerçekleştirilecek olup ayın 17’sine kadar %1 geriye kalan gün aralıklarında da %1,70 oranında uygulanmaktadır. Kredi kartı  için ödenecek yıllık aidat 93 TL 33 kuruştur. Şeker Bonus Kart ile program ortağı yerlerden alışveriş yapılması halinde ek bonuslar kazanılabilir.

Harcama sözünüz karşılığında 200 TL’ye kadar bonus para kazanabilirsiniz. 250 TL’ye 25 TL bonus, 500 TL’ye 50 TL, 750 TL’ye 75 TL, 1.000 TL’ye 100 TL, 1.500 TL’ye 150 TL, 2.000 TL’ye 200 TL extra bonus kazanabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu yapmak için en yakın Şekerbank Şubesine müracaat edebilirsiniz.

Şekerbank Kredi Kartları
Şekerbank Kredi Kartları

Garanti Bankası Kredi Kartları

Garanti Bankası en çok bonus kazandıran bankalardan biridir. Kredi kartınızdan harcadıkça puan kazanır bir sonraki alışverişleriniz de bu puanlar ile para ödemeden alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bonus Card

Garanti Bonus Card ile anlaşmalı üye iş yerlerinde taksitli alışverişler yapılabilir, peşin yapılan ödemelerde erteleme ya da sonradan taksitlendirme işlemi gerçekleştirilebilir. Bonus anlaşmalı üye işyerlerinde yapılan alışverişlerde para puan kazanılıp diğer alışverişlerde bu para puanlar harcanabilir. Nakde sıkışılan anlarda nakit ya da taksitli nakit avans çekilebilir. Nakit çekimlerde, limit aşımlarında ve alışverişlerde uygulanan faiz oranı yüzde 1,40‘tir. Gecikme faizinde ise yüzde 1,70 oranında faiz uygulaması yapılmaktadır. Kart için yıllık 102 TL 50 kuruş aidat ödenmektedir.

Kredi kartı başvurusu için tıklayınız. 

Garanti Bankası Kredi Kartları
Garanti Bankası Kredi Kartları

İş Bankası Kredi Kartları

İş Bankasının hem aidatlı hem de aidatsız olmak üzere iki şekilde kredi kartı bulunmaktadır. Normal vatandaşa kredi kartı hizmeti sunduğu gibi üniversite öğrencileri için de farklı ayrıcalıklar sağlayan kredi kartı vermektedir.

Maximum Kart

Maximum kartınız birçok ayrıcalıktan faydalanabilirsiniz. 200 bin’i aşan maksimum üye iş yerlerinde taksitli alışverişler yapabilir, Maxipuanlar kazanabilirsiniz. Daha sonraki alışverişlerinizde kazandığınız MaxiPuanları harcayabilirsiniz. İstediğiniz her vakitte ATM’lerden nakit ve taksitli nakit avans çekebilir ve uygun faizler ile geri ödeyebilirsiniz. Taksitli nakit avanslarınızı 12 ay vadeler ile geri ödeyebilirsiniz. Peşin yapılan ödemeleri sonradan erteleyebilir ya da taksitlendirme yapabilirsiniz.

Nakit ve taksitli nakit avanslarda, limit aşımlarında ve alışverişlerde uygulanacak faiz oranı %1,40 olacaktır. Gecikme faiz oranı ise yüzde 1,70‘tir. Kredi kartı başvurusu yapmak için en yakın şubeye gidebilir,  0850 724 0 724 müşteri hizmetlerini arayabilir ya da “MAXIMUM T.C KİMLİK NUMARANIZI” aralarında boşluk bırakarak 4402‘ye kısa mesaj göndererek başvuru yapabilirsiniz.

Maximum Aidatsız Kart

Maximum Aidatsız Kartınız ile alışverişler yapabilir, yaptığınız alışverişlerde MaxiPuanlar kazanabilirsiniz ve bu puanları anlaşmalı üye işyerlerinde harcayabilirsiniz. Üstelik bu kredi kartı için yıllık aidat ödemezsiniz. Bankamatik özelliğini kullanarak vadesiz mevduat hesabına ulaşabilirsiniz. Taksitli nakit avans çekerek 12 ay taksit ile geri ödeyebilirsiniz. Nakit avans ve alışverişler için uygulanan faiz oranı yüzde 1,40 iken gecikme faiz oranı yüzde 1,70 olacaktır.

Kredi kartına sahip olmak için şubeleri ziyaret edebilirsiniz ya da “AİDATSIZ T.C KİMLİK NUMARANIZI” aralarında bir boşluk bırakıp yazarak 4402‘ye kısa mesaj gönderebilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartları
İş Bankası Kredi Kartları

Yapı ve Kredi Bankası Kredi Kartları

En çok kazandıran bankalar arasına giren banka 25 yıldır hizmet vermektedir.

Yapı Kredi World Kart

World kart ile World üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde ödemelerinizi taksitlendirebilir, kişiye özel kampanyalardan yararlanabilir ve ayrıcalıklı ek hizmetlerden de faydalanabilirsiniz. Alışverişlerde kazanılan Worldpuanlar ile alışverişler yapabilirsiniz. Bu özelliklerin yanı sıra emekliliğinize de ek katkı sağlayabilirsiniz. Hızlıcep özelliğini kullanarak dilediğiniz zaman bir SMS ile Turkcell Hazır Kart TL paketi yüklemesi yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile alışveriş yapabilir, nakit avans ve ya taksitli nakit avans çekebilir ve taksitli avansları 5-12 ay arasında yüzde 1,40 faiz oranı ile geri ödeyebilirsiniz. Kartın gecikme faizi için banka yüzde 1,70 oranında faiz uygulaması yapmaktadır. Kartın yıllık aidatı için, ilk alındığı sene aidat ödenmemekte olup diğer senelerde 104 TL kart aidatı ödenmektedir.

Kredi kartına başvuru yapmak için 3 seçenek bulunmaktadır;

  1. Yapı Kredi mobil uygulamasını cep telefonlarınıza Play Store veya App Store‘dan indirip giriş yaparak,
  2. Bireysel İnternet Bankacılığı üzerindenHemen Başvur linkine tıklayarak T.C kimlik numarası ve cep telefon numarası ile,
  3. SMS Bankacılığını kullanarak da başvuru yapabilirsiniz. Bu işlem için cep telefonunuzun SMS bölümüne “WORLD ve T.C kimlik numarası” aralarında bir boşluk bırakıp yazarak 4421′e kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Yapı Kredi World Eko

World Eko Kart ile alışverişlerinizde standart taksit uygulamasından yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda temassız özelliği sayesinde 90 TL’nin altındaki alışverişlerde şifre ve imzaya gerek olmadan, 90 TL ve üzeri alışverişlerinizde kart şifrenizi girerek alışveriş ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Faturalarınıza ödeme talimatı verebilir ve her ay ödeme derdinden kurtulursunuz. Kartınız ile alışveriş yapabilir Worldcep sayesinde ücretsiz olarak Turkcell TL/dakika yüklemesi yapabilirsiniz. Aynı zamanda emekliliğinize de katkı sağlayabilirsiniz.

Nakde sıkışıldığında nakit ve ya taksitli nakit avans kullanarak, taksitli avansları 5-12 ay vade ile yüzde 1,40 faiz oranı ile geri ödeyebilirsiniz. Bankanın alışverişler için uyguladığı faiz oranı da yüzde 1,40 olup, gecikme faizi için yüzde 1,70 faiz uygulanmaktadır. Üstelik tüm bu işlemleri yaparken yıllık kart aidatı ödemek durumunda kalmazsınız. Kart ücretsiz olarak kullanılmaktadır. İnternet aktivasyonunu yaptıktan sonra 3D Secure ile güvenli alışverişler yapabilirsiniz. Kartın 3D Secure hatası vermesinin sebepleri ve çözümlerini inceleyebilirsiniz.

Kart başvurusu için tıklayınız..

Yapı ve Kredi Bankası Kredi Kartları
Yapı ve Kredi Bankası Kredi Kartları

ING Bonus Card

ING Bonus kartınız ile alışveriş yapabilir, yaptığınız alışverişlerde bonus puanlar kazanabilirsiniz ve bir sonraki alışverişinizde bu puanlar sayesinde bedava alışveriş yapabilirsiniz. Bonus kazandıkça da ING Bonus Plus Card ve ING Bonus Premium karta terfi etme hakkı elde edebilirsiniz. İhtiyaç anlarında ING Bonus+destek hizmetinden yararlanabilirsiniz. Nakit ihtiyaçlarında taksitli, veya nakit avans çekebilirsiniz.

Nakit avanslar için uygulanan faiz oranı; yüzde 1,40

Gecikme faiz oranı ise; yüzde 1,70 tir.

Kredi kart başvurusu için tıklayınız..

ING BONUS CARD
ING BONUS CARD

Denizbank Bonus Kart

Denizbank Bonus kredi kartı ile yapacağınız alışverişlerde puanlar kazanabilirsiniz ve diğer alışverişlerde bu puanları harcayabilirsiniz. Program ortağı yerlerde yapılan alışverişlerde ek bonus kazanma fırsatı kazanabilirsiniz. Nakde sıkıştığınıza anlarda nakit ve ya taksitli avans çekerek aylık %1,40 faiz oranı ile geri ödeyebilirsiniz. Alışverişler için uygulanacak gecikme faizinde %1,70 oranı uygulanmaktadır.

Kredi kartı için ödenecek olan yıllık aidat miktarı 98 TL‘dir. Ek kartlarda ise yıllık 49 TL kart aidatı ödenmektedir. Kredi kartı için ister şubeye başvuru yapabilir, isterseniz de internet adresinde bulunanKredi Kartı Başvuru linkini kullanabilirsiniz.

Denizbank Bonus Kart
Denizbank Bonus Kart

QNB Finansbank Card Finans

CardFinans kartunız ile anında nakit çekebilir ve uygun faiz oranları ile geri ödeyebilirsiniz. Hediye Para özelliği ile 1500 TL‘ye kadar olan alışverişlerinizi bedavaya yapabilirsiniz. Kolay taksit özelliği ile 50 TL ve üzeri yapılan alışverişlerde sonradan taksitlendirme yapabilirsiniz. Nakit avans çekimlerinde ve alışverişlerde uygulanan faiz oranı %1,40’tir. Gecikme faizine uygulanan faiz oranı ise %1,70‘tir.

Kredi kartı için ödenecek olan yıllık aidat 128 TL, ek kart için ise 64 TL’dir. Kredi kartı ile anlaşmalı üye işyerlerinde yapılan alışverişlerde puan kazanılabilir. Kolay ve hızlı başvuru için linke tıklayınız.

QNB Finansbank Card Finans
QNB Finansbank Card Finans

HSBC Advantage Klasik Kart

Advantage kartınız ile yurtiçi ve yurtdışında alışverişler yapabilirsiniz. Yurtdışında MasterCard/Vısa amblemlerini görmeniz halinde, yurt içinde ise birçok üye kuruluşunda yaptığınız alışverişleri taksitli olarak geri ödeyebilirsiniz. Yurtiçinde bulunan bütün bankaların ATM’lerden nakit avans çekebilirsiniz. Telefon Bankacılığı ya da Bireysel İnternet Bankacılığını kullanarak vadesiz hesabınıza para aktarımı yapabilirsiniz. Kredi kartınızın kaybolması veya çalınması anında kart ile yapılan alışverişlere zarar gelmemesi durumunda Kayıp-Çalıntı ve Alışveriş Teminatı özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Yurtiçi nakit avans çekimleri ve alışveriş için uygulanan faiz oranı %1,40 olarak belirlenirken, kart için belirlenen gecikme faizi ise yurtiçinde % 1,70, yurtdışında % 1,42‘dur. Kart için ödenmesi gereken yıllık aidat ücreti 133 TL‘dir. Kredi kartı başvurusu yapmak için; İnternet Bankacılığını, Mobil Bankacılığı kullanabilirsiniz. Bu iki seçeneğin yanı sıra şubeye müracaat ederek de başvuru yapabilirsiniz.

HSBC Advantage Klasik Kart
HSBC Advantage Klasik Kart

Fibabanka Bonus Standart Kredi Kartı

Bonus kredi kartı ile birçok işyerinde yapacağınız alışverişlerde bonus kazanma hakkı elde edersiniz. Alışverişlerden kazandığınız bonusları dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Bonus program ortaklarına özel ekstra bonus kazanabilir ve özel promosyonlardan faydalanılabilir. Kredi kartınızın limiti dahilinde nakit veya taksitli nakit avans çekebilirsiniz ve kredi kartınızı dünyanın her yerinde kullanabilirsiniz.

Banka kredi kartı ile yapılan alışveriş ve nakit çekimler için %1,40 faiz uygulamakta olup, gecikme faizi olarak %1,70 oranında uygulama yapılmaktadır. Kart için ödenecek yıllık kart aidatı logolu kartlarda 89 TL’dir. Diğer kartlara nazaran faiz oranı düşük ve yıllık kart aidatı da düşüktür.

Kredi kartı başvurusu yapmak için en yakın Fibabanka şubesini ziyaret edebilirsiniz. Karta ön başvuru gerçekleştirmek için linke tıklayınız.

Fibabanka Bonus Standart Kredi Kartı
Fibabanka Bonus Standart Kredi Kartı

ICBC Turkey Bonus

Banka kredi kartını bonus ayrıcalıklı olarak kullanıcılarına sunarak bedava alışveriş yapmanın zevkini müşterilerine yaşatmak istiyor.  Kredi kartı ile hem harcar hem de kazanabilirsiniz. Bonus kartınızı yurtiçi ve yurtdışı heryerde kullanabilirsiniz. Bonus Program Ortaklarında yapılan alışverişlerde taksitlendirme özelliği kullanabilirsiniz. Yurtdışında MasterCard/Vısa logosu bulunan ATM’lerden yurt içi tüm ATM’lerden nakit çekim işlemi yapabilirsiniz. Nakit çekim ücretlerinde ve alışverişlerde %1,40  faiz uygulanırken, gecikme faizi olarak % 1,70 faiz uygulanır.

Kart için ödenmesi gereken yıllık aidat 89 TL’ dir. İnternet alışverişinin aktif olduğu kartlar 3D Secure ile güvenli alışverişler gerçekleştirebilir. Kredi kartı provizyon hatası çözümlerini inceleyebilirsiniz. Kredi kartına başvuru için en yakın şubeyi ziyaret edebilirsiniz.

ICBC Turkey Bonus
ICBC Turkey Bonus

Alternatif Bank- Alternatif Kart

AlternatifKart ile hem alışveriş yapar hem de nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Yurt içi ve yurtdışı fark etmeksizin nakit para kullanabilirsiniz. Yurtdışında Electron veya Maestro amblemlerinin bulunduğu ATM’lerden bu işlemi yapabilirsiniz. Kredi kartı için yıllık aidat ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.

Mevcut banka dışındaki ATM’lerden kredi kartınız ile yapacağınız alışverişler için Para Çekme işlemlerinden banka tarafından komisyon ücreti kesilecektir. Yurtiçi nakit çekim ücretlerinde ve alışverişlerde %1,40 faiz oranı uygulanmaktadır. Gecikme faizi olarak ise % 1,70 oranında uygulama yapılmaktadır. Başvuru için banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Alternatif Bank- AlternatifKart
Alternatif Bank

Anadolubank Classic WorldCard

Anadolubank kredi kartınız ile üye işyerlerinde 12 aya kadar taksit yapabilirsiniz. Yapacağınız alışverişlerde Worldpuan kazanabilirsiniz. Yurtiçinde ve yurtdışında nakit çekimler yapabilirsiniz. Yurtdışı MasterCard/Vısa amblemlerinin bulunduğu ATM’lerde, yurtiçi tüm ATM’lerden para çekebilirsiniz. Yıllık ödenmesi gereken kart ücreti 60 TL, standart limit aralığı ise 1500 TL’dir.

Nakit çekimler ve alışveriş için uygulanan faiz oranı %2,02 olmaktadır. Gecikme faizi ise %2,52 olmaktadır. Kredi kartına başvuru yapmak için Anadolubank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Anadolubank Classic WorldCard
Anadolubank Classic WorldCard

Odeabank Bank’O Card Axess

Kredi kartınız ile 250 bini geçkin Axess üyesi olan işyerlerinde chip para kazanabilirsiniz. Dilediğiniz anda yurtiçi ve yurtdışı ATM’lerden nakit ve ya taksitli nakit avans çekebilir ve geri ödeyebilirsiniz. Taksitli nakit avanslarda ise % 1,40 faiz oranı uygulanmaktadır. Yapacağınız alışverişlere de faiz uygulaması yapılacak olup nakit avansla aynı olmak sureti ile %1,40 faiz uygulanmaktadır. Kredi kartına hızlı başvuru yapmak için tıklayınız. SMS Bankacılığı üzerinden başvuru yapmak için ise  “BANKO yazıp arasında bir boşluk bırakarak TC Kimlik Numarasını” yazdıktan sonra 8444‘e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Odeabank Bank'O Card Axess
Odeabank Bank’O Card Axess

Albaraka Türk World Klasik Kart

Albaraka Türk bir katılım bankasıdır. Bankanın verdiği bu kredi kartı ile, World üyesi olan yapacağınız alışverişlerinizi taksitlendirebilir ve harcamalarınızda puanlar kazanabilirsiniz. Daha sonra bu puanları diğer alışverişlerde kullanabilirsiniz. 50 TL’ye kadar olan alışverişlerinizde şifresiz temassız, 50 TL ve üzeri alışverişlerinizi ise şifreli temassız olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın kredi kartı için uyguladığı gecikme faiz oranında kâr mahrumiyet oranı % 1,70 olmaktadır. Kartın yıllık aidattı ise 70.00 TL olarak uygun görülmüştür.

Kredi kartına başvuru yapmak için tıklayınız.

Albaraka Türk World Klasik Kart
Albaraka Türk

Aktifbank Passolig Kredi Kartı

Passolig Kredi Kartı ile yurt içi ve yurtdışı alışverişlerinizi gerçekleştirebilir ve ya nakit para çekebilirsiniz. Bu özelliklerin yanı sıra diğer kredi kartlarından farklı olarak stadyuma girişlerde olumsuz durumlara karşın sizin ve sevdiklerinizin sağlıklı ve güvenli bir şekilde izlemenizi sağlar. Kredi kartınız ile gerçekleştireceğiniz her alışverişte hangi kulübün taraftarı iseniz oraya maddi destek sağlayabilirsiniz. Passolig Kredi Kartı ile anlaşmalı olan şehirlerde ulaşım kartı olarak kullanılabilir.

Passolig Kredi Kartı ile nakit çekimlerde ve alışveriş için uygulanacak olan faiz oranı %1,40 olacaktır. Gecikme faizi olarak ise % 1,70 oranında uygulanmaktadır. Passolig Kart’a başvuru yapmak için linke tıklayabilirsiniz.

Aktifbank Passo Kredi Kartı

Passo Kredi Kartı ile dünyanın her yerinden nakit para çekebilirsiniz. Kartınız ile Electron/Maestro amblemi bulunan ATM’lerden nakit ve ya taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Kartınızı Bolu, Gaziantep ve Kahramanmaraş illerindeki toplu taşıma araçlarında kullanabilirsiniz. Kredi kartına uygulanan nakit ve alışveriş faiz oranları %1,40 iken gecikmeli faiz oranı ise %1,70 ‘dir. Karta başvuru yapmak için en yakın Aktifbank şubesini ziyaret edebilirsiniz. 
Aktifbank
Aktifbank
Bankaların kredi kartları ve bu kartlar için uyguladıkları nakit çekim, alışveriş ve gecikme faiz oranları bu şekildedir. Yukarıdaki tabloya bakıldığında en karlı ve en düşük faiz oranlı bankanın Ziraat Bankası olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Kredi kartı seçiminizi Ziraat Bankası üzerinden veya aidatsız kartlar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.