Anasayfa / Emekli / Emekliye 2019 Yılında Promosyon Verilecek Mi? (Güncel)
Emekliye 2019 Yılında Promosyon Verilecek Mi
Emekliye 2019 Yılında Promosyon Verilecek Mi

Emekliye 2019 Yılında Promosyon Verilecek Mi? (Güncel)

Geçtiğimiz yılda emekliye sağlanan promosyon avantajından milyonlarca emekli vatandaş faydalanmıştı. Sosyal Güvenlik Kurumu, Ziraat Bankası ve PTT arasında imzalanan protokol ile emekliler 450 TL’ye kadar promosyon ücreti almıştı. Şimdi emeklilerin gözü, geçen yıllarda verilen emekli promosyonunun 2019 yılında da devam edip etmeyeceğinde. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarının son harflerine göre verilen promosyon ödemeleri Ziraat Bankası ve PTT üzerinden ödeniyor. Geçen yıl verilen emekli promosyonları ve bu promosyonların 2019 yılında da verilip verilmeyeceği ile ilgili bilgiler ve açıklamalar haberimizde..

Promosyon Ödemeleri Neye Göre Yapılıyor?

Geçtiğimiz 2017 yılında yürürlüğe giren ve yayımlanan bir genelge ile bu promosyon ödemelerinin yalnızca memurlara yapıldığı bildirilmişti. Daha sonra çıkartılan bir karara göre yapılan promosyon ödemelerinin emeklilere de verileceği açıklandı. Fakat emeklilerin bu haktan yararlanabilmesi için bir şart konuldu. Emekliler yalnızca emekli maaşlarını promosyon hakkı tanıyan bankalara taşımaları ve 3 yıllık bir süre zarfında oradan almaya devam etmeleri gerekiyor. Emekli vatandaşlar bankalara veya PTT şubelerine emekli maaşlarını taşıyarak, aldıkları maaş miktarlarına göre 300 TL, 375 TL veya 450 TL‘lik bir promosyon ücreti alabilmektedir. Promosyona destek veren bankalara maaşınızı taşıyarak hem promosyon ödemelerinden, hem de bankanın emeklilere sunduğu diğer fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Verilen Ödemeler Kaç Yıl Süre İle Geçerli Olacak

Emekli vatandaşlar bu promosyon ödemelerinden faydalanmak için bankalara 3 yıllık taahhüt vererek sözleşme imzalarlar. Bu 3 yıllık süre boyunca bankalar ile olan sözleşmelerden cayıp maaşlarını başka bankalara taşıma gibi bir imkanları yoktur. Promosyon ödemeleri emeklilerin bankada kaldıkları bu süreçte her yıl ödenecektir. Üç yıllık taahhüt bitiminde müşterilerin banka ile çalışmaya devam etmek istemesine veya istememesine tekrar işlem yapılır. Maaşını hala aynı bankadan almaya devam etmek isteyen emekli vatandaşlar için yeni maddelerin oluşturduğu bir protokol imzalanır. Bu protokolün maddeleri süreç bittiğinde belli olmaktadır. Emeklilerin yıl içerisinde promosyon ödemelerinden faydalanabilecekleri tarihler aşağıdaki gibidir.

Emekli vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarına göre verilen ödeme tarihleri şu şekildedir;

T.C kimlik numarasının son iki rakamı “0 ve 2” olanlar: Mart ayında

T.C kimlik numarasının son iki rakamı “2 ve 4” olanlar: Nisan ayında

T.C kimlik numarasının son iki rakamı “6 ve 8” olanlar ise: Mayıs ayında promosyon ücreti almaya hak kazanmaktadır.

Promosyon Ödemesi Yapan Bankalar

Emekliler için promosyon ödemesi yapan bankaları aşağıdaki tablodaki gibi sıralayabilir. Promosyon ödemesinden faydalanmak için tek yapmanız gereken emekli maaşınızı bu bankalardan birine veya PTT şubelerine taşımalı ve 3 yıl boyunca oradan almaya devam etmelisiniz. 65 ve 75 yaş üstü emeklilere kredi veren bankaları görmek için linke tıklayın.

ŞekerbankZiraat Bankası
TEBING Bank
BurganbankPTT
İşbankAkbank
DenizbankVakıfbank
FibabankaYapı Kredi
HCBCHalkbank
Garanti BankasıFinansbank

Ödenen Promosyon Tutarları Nasıl Belirlenir?

Bankalar ve PTT şubeleri promosyon ödemelerini şahısların emekli maaşlarına göre belirlemektedir. Alınan maaş miktarlarına göre doğru orantılı olarak promosyon ödemelerinde de değişiklik olmaktadır. Aynı bankadan farklı bir kişi de promosyon ödemesinden faydalanıyor olabilir fakat sizden az veya fazla ücret alabilir. Bu sizin maaşınızın diğer kişiden maaşınızın düşük veya yüksek olmasından kaynaklıdır. Maaş tutarları şu şekilde belirlenmektedir;

 1. Şahsın emekli maaşının tutarı 1000 TL‘nin altında ise kendisine 300 TL‘lik bir promosyon ödemesi yapılır.
 2. Şahsın emekli maaşının miktarı 1000 TL ve 2000 TL arasında olanlara 375 TL‘lik bir promosyon ödemesi yapılmaktadır.
 3. Şahsın emekli maaşının tutarı 2000 TL‘nin üzerinde bir rakam ise kendisine 450 TL promosyon ücreti ödenmektedir. Bu ücretler devlet bankalarının fiyatları olup özel bankalarda fiyatlarda değişiklik görülebilir.


Haktan Faydalanmak İçin Gerekli Şartlar

Emeklilerin bu promosyon fırsatından faydalanması için fazla bir şart bulunmamaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi 3 yıl boyunca emekli maaşını mevcut bankadan almayı kabul eden müşterilere bu ödemeler sağlanacaktır. Emekli vatandaşlar evvel ki zamanlardaki gibi kredi kartı, banka kartı, vadesiz mevzuat hesabı gibi banka ürünlerinden faydalanmak zorunda kalmadan tek bir şart ile bu promosyondan yararlanabileceklerdir. Maaşınızı taahhüt etmeniz halinde hak sizindir. Her banka için geçerli bir kural olmaması ile beraber bazı bankalar bu şartları da öne sürebilirler. Sağlanan bu fırsat için maaşınızı bankaya taşırken ve promosyon ödemeleri için verilen protokolü kesinlikle tamamen okumadan imzalamayın. Bu protokolü okumadan imzalarsanız ve protokolde banka ürünlerini kullanımınız hakkında da madde var ise bu koşulu da yerine getirmek zorunda kalabilirsiniz. Bankadan kredi kartı veya diğer ürünlerden birini alarak promosyona ek ücret alabilirsiniz. Bankaların bu hususlarda emeklilere sağladığı kampanyalar bulunmaktadır. Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar ve şartlarını biliyor muydunuz?

Garanti Bankasının Emekli Kampanyaları

Garanti Bankası emekli vatandaşlar için promosyon ödemesi yapıyor. Emekli maaşınızı aldığınız yerden Garanti Bankasına taşıyın 3 yıllık bir taahhüt imzalayın ayrıcalıklı fırsatlardan siz de faydalanın. Bulunduğunuz yerdeki en yakında Garanti şubesine nüfus cüzdanınız ile giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Banka sağlanan bu promosyon desteğinde vatandaşlara şu imkanları sağlamaktadır;

 • Yeni emekli olanlar veya zaten emekli olanlar ve maaşını başka bir bankadan alanlar, maaşlarını Garanti Bankasından alması halinde 450 TL’ye varana kadar promosyon ücreti vermektedir.
 • Promosyon haricinde Bankamatiklerden var olan bakiyenizi limit sıkıntısı olmadan son kuruşuna kadar çekebilme imkanı tanıyor.
 • Banka emekli maaşını alan müşterilere bir de ihtiyaç anlarında çekebilecekleri taşıt ve konut kredisini indirimli faizlerle verme olanağı sunuyor.
Garanti Bankasının Emekli Kampanyaları - Emekliye 2019 Yılında Promosyon Verilecek Mi? (Güncel)
Garanti Bankasının Emekli Kampanyaları

Ziraat Bankası Emekli Kampanyası

Ziraat Bankası da promosyon ödemelerine katılım yapmış bir bankadır. Bu haktan faydalanmanız için iki koşulu yerine getirmeniz gerekmektedir. Birincisi var olan emekli maaşınızı bu bankaya taşımak, ikincisi de 3 yıl boyunca oradan almaya devam etmenizdir. Emekli maaşlarınızı Ziraat Bankasına taşıyarak emekli promosyon ödemelerinden siz de faydalanabilirsiniz. Maaşını bankadan alan müşterilere özel kredi fırsatlarında uygun faizler uygulamaktadır. Bankanın maaş müşterilerine sunduğu imkanlar şu şekildedir;

 • İhtiyaç kredilerinde 36 aya kadar vade yapmaktadır. Örneğin; 20.000 TL kredi için %2,35‘lik bir faiz uygulamakta 100 TL’de tahsis ücreti alınmaktadır. Bunlara göre aylık taksit tutarı 891,64 TL olmaktadır.
 • Konut kredilerinde ise 120 aya kadar vade yapmaktadır. Örneğin; 100.000 TL kredi çekmeniz halinde %1,98‘lik faiz uygulanmakta ve 500 TL tahsis ücreti alınmaktadır. Aylık taksit tutarı ise 2188,10 TL’dir. Bu fırsatlardan yalnızca emekliler faydalanabilmektedir.
Ziraat Bankası Emekli Kampanyası - Emekliye 2019 Yılında Promosyon Verilecek Mi? (Güncel)
Ziraat Bankası Emekli Kampanyası

Halkbank Emekli Promosyon Kampanyası

Emekli maaşlarına promosyon veren bir banka da Halk Bankasıdır. Diğer bankalar ile koşulları aynıdır. Halk Bankası 18 yaşından büyük ve küçük emeklilerin maaşlarını 3 sene boyunca Halk Bankasından alma taahhütüne karşılık 450 TL’ye varan promosyonlar vermektedir. 18 yaşından küçük ve emekli olmuş vatandaşların ise velileri bu promosyondan faydalanabileceklerdir. Halkbank promosyon ödemelerine başvuru yapabilmek için en yakın şubeye gidebilirsiniz.

Halkbank Emekli Promosyon Kampanyası 1 - Emekliye 2019 Yılında Promosyon Verilecek Mi? (Güncel)
Halkbank Emekli Promosyon Kampanyası

Türkiye Ekonomi Bankası Promosyon Kampanyası

Sosyal Güvenlik Kurumundan veya Emekli Sandığından emekli olan vatandaşlar maaşlarını TEB Bankasına taşıyarak promosyon kazanıyor! Maaşınızı 3 yıl süre ile Türkiye Ekonomi Bankasına taşıyarak bankanın ayrıcalıklarından faydalanabilir ve 450 TL’ye kadar olan promosyon ücretlerinden faydalanabilirsiniz. Banka emekli maaş müşterilerine özel imkanlar sağlamaktadır. Bankanın sağladığı fırsatlar şu şekildedir;

 • Kredi kartı alan müşteriler ek ücret ödemek zorunda kalmazlar
 • Çağrı merkezleri ve internet üzerinden yapılan işlemlerde ücret ödemezler
 • Özel indirimli faizler ve 3 ay ertelemeli tüketici kredileri vermektedir.
 • Mevcut kredi kartı bulunan müşterilerin faturalara otomatik ödeme talimatı vermesi halinde aldıkları promosyona ek olarak 50 TL bonus kazanırlar.
 • Hesap işletim ücreti ödemezler.
 • Gün içerisinde nakit para çekme imkanı
 • TEB Bankası Atm’lerinden  3000 TL’ye kadar yüksek çekim limitleri
Türkiye Ekonomi Bankası Promosyon Kampanyası - Emekliye 2019 Yılında Promosyon Verilecek Mi? (Güncel)
Türkiye Ekonomi Bankası Promosyon Kampanyası

Bankaların emekliler için verdiği promosyon kampanyaları ve ödenen promosyonlar bu şekildedir. Siz de emekli maaşınızı bu bankalara veya PTT şubelerine taşıyarak tanınmış olan bu haktan faydalanabilirsiniz.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Finansal Uzmanı (T)

Bir yorum

 1. 2022 maaşlarına davarmı promosyon acaba bilgi verin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Hopp!