Anasayfa / Emekli / Emekliye Temmuz Zammı Belli Oldu! İşte Detaylar
emekli 2018 zam oranları 567x330 - Emekliye Temmuz Zammı Belli Oldu! İşte Detaylar
emekli 2018 zam oranları

Emekliye Temmuz Zammı Belli Oldu! İşte Detaylar

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği zam haberi geldi. Temmuzda emekliye gelecek zam tutarına ek artış geleceği bildirildi. Enflasyona bağlı olarak yapılacak zam miktarında emeklilerin maaş oranlarına göre ekstra zam artışı olacağı söylendi. Emeklilerin merak ettiği en çok konu ise En düşük emekli maaşı ne kadar olacak sorusu geliyor.

İki milyon emekliye müjdeli haber sonunda geldi. Tüm emeklilerin maaşı temmuzda yapılacak zamda artacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ilk altı aylık enflasyona göre zam yapılacak. Memur emeklileri yüzde 3.5 toplu sözleşme zammı ile enflasyon farkı verilmesi planlanıyor. Temmuz ayında artacak zamlarla beraber her ay verilecek olan ek ödemede aynı oranda artış gösterecek. Aynı zamanda ek ödemelerde ekstra artış da gündemde.EMEKLİ MAAŞLARI ÖNEMLİ ÖLÇÜDE ARTACAK

Toplu ödemelerin hesaplanması ile birlikte yüzde dört olarak tahmin edilen zam miktarı yüzde dokuzları bulabilecek. Halihazırda maaşı bin 18 liranın altında olan emeklilere aylığının yüzde 5’i, üstünde olanlara yüzde 4’ü oranın ek ödeme verilecek. Emekliler Derneğinin talepleri doğrultusunda bu oranın en az yüzde 8-9′ a çıkması gelen haberler arasında. Bu talebin gerçekleşmesiyle birlikte emekli maaşlarında iyi bir zam emeklileri bekliyor.

Maaşı bin 500 lira olan BİR emekliye 60 lira (1.500x% 4) ek ödeme verilecek. Bu tutar 135 liraya (1.500x%9) yükselecek. Ek ödeme yüzde 9’a çıkarılırsa, maaşı iki bin lira olana seksen lira yerine yüzseksen lira, maaşı iki bin beşyüz lira olana yüz lira yerine ikiyüz yirmieş lira ödenecek. Üç bin lira maaşlı emeklinin ek ödemesi 120 liradan 270 liraya, 4 bin lira maaşlının ek ödemesi de 160 liradan 360 liraya yükselecek.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Cemil Tefeciler

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Hopp!