Anasayfa / Emekli / Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2021 Şartları (Güncel)
emekli avans
Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2021 Şartları

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2021 Şartları (Güncel)

Nakit sıkıntısı çeken emekliler için faizsiz kredi imkanı, aldıkları maaşın 3 Katına kadar avans alabilecekler dilerlerse 10 katına kadar da faizsiz kredi çekebilecekler. Geri ödemesi için 36 ay vade imkanı tanınmaktadır. Maddi sıkıntı çeken emekliler için nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri haberi tüm emeklileri sevindirdi. Gündemde olan bu haber hayata geçtiği takdirde sosyal güvenlik kurumundan nakit avans ya da faizsiz kredi çekebilecekler. Kamu bankaları bu hizmeti verecek ve emekli avans ya da kredisini emekli maaşını aldığı bankadan çekebilecek, kredinin üst limiti de 45 bin TL olarak belirlenmiştir.

Bazı bankalar emeklilere maaşlarının 10 katı kadar kredi verebilmekte fakat faiz oranlarının yüksek olması sebebiyle geri öderken zorlanmaktadırlar. Gündemde olan bu çalışma emeklilerin faizsiz şekilde nakite kavuşacaklarını müjdelemektedir. Herhangi bir yere hesaplarından kesinti yoksa sosyal güvenlik kurumu hesaplarına avans tanımlayacak (örnek olarak verirsek 3  bin TL maaşı olan emekli için 9 bin TL) ve 36 aya varan vadelerle geri ödeme kolaylığı sağlanacak hiçbir şekilde faiz uygulanmayacak. Avans dışında anlaşmalı bankalardan kredi çekebilme konusunda çalışmalar da devam etmektedir.

Geri Ödeme Nasıl Yapılacak?

Kamu bankalarıyla görüşme yapılıp anlaşma sağlandıktan sonra maaşlarının 10 katı kadar kredi çekebilecek olan emeklilerin borçları hesaplarından kesilecek. Muhtemelen emekli maaşlarının yattığı bankadan kredi çıkarsa mevcut hesaplarından kesilme yapılacak eğer kredi imkanı tanımazsa da faizsiz destek sağlayacak bankaya emekli maaşları yatacak iki kez uğraş gerekmeden borçlarını ödeyebilecekler.

Gündeme haber olan bu konu tamamen hayata geçene kadar faizsiz kredi veren diğer bankaları inceleyelim.

Sıfır Faizle Kredi İmkanı Hangi Banka Sunuyor?

Emeklilere özel ; Sıfır faizle kredi imkanı sunan bankalar;

  • Ziraat Katılım
  • Vakıfbank,
  • Kuveyttürk,
  • Finansbank,
  • Denizbank gibi bankalardır.
Emeklilere sıfır faizle kredi imkanı

Emekli Kredisi Çekebilmek İçin Gerekli Şartlar Neler?

Emekliler hangi bankadan maaşlarını çekiyorsa o bankaya kredi için başvurmaları gerekmektedir. Ziraat bankasından emekli olmayan bir kimsenin söz konusu bankadan kredi çekmesi mümkün değildir. Tüm bankalar için aynı koşul geçerlidir. Emekli kredisini çekebilmek için ve uygun faiz indirimlerinden yararlanmak istiyorsanız ihtiyaç duyduğunuz kredi çeşidine göre gerekli teminatta bulunmak durumundasınız.

TAVSİYE:  Boşanan Kadın Babasının Maaşını Alabilir Mi? 2021 Kanunu

Ziraat Katılım Bankası

Emekli maaşını Ziraat’ten alanlar konut ve tüketici kredisini sıfıra yakın faiz oranlarıyla çekebilecekler. Tüketici kredisine başvurmak istiyorsanız DASK, konut sigortası, Eşya sigortası, İnternet bankacılığı arasından en az iki tanesine sahip olmalıdır. Bankanın sunduğu kredi türleri ve kar payı tabloda yer almaktadır.

Tüketici Kredisi

 

Kredi Tutarı

 

Kredi Vadesi

 

Kar payı Oranı

 

Tahsis Ücreti

 

Taksit Tutarı

 

20.000

 

36

 

1,79

 

100

 

803,43 TL

Konut Kredisi

 

Kredi Tutarı

 

Kredi Vadesi

 

Kar paı Oranı

 

Tahsis Ücreti

 

Taksit Tutarı

 

100,000

 

120

 

%1,70

 

500

 

1.959,15TL

Detaylı bilgiler için size en yakın şubeye başvurabilirsiniz. İnternet Bankacılığınız varsa oradan da bilgi edinebilirsiniz. Detaylar.

Vakıfbank

Vakıfbank kendi bankasından emekli olanlar dışında PTT’den emekli olan vatandaşlara da kredi vermektedir. Maaşınız PTT’ye yatsa da Vakıfbank’tan kredi çekerek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceksiniz. Bu anlaşmaya göre en fazla 20.000 TL kredi çekebileceksiniz. 36 aya varan vadelerle cazip faiz oranlarıyla emeklilerin nakit ihtiyacı karşılanmaktadır. Kredi işlemleri için emekli müşterinin 80 yaşını geçmemiş olma şartı aranmaktadır. Vakıfbank mevcut emekli müşterilerine de uygun faizlerle kredi imkanları sağlamaktadır.

Kredi faiz oranları ve vadelerini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk müşterilerine çok özel faiz olanaklarıyla nakit ihtiyaçlarını karşılıyor. İnternet bankacılığı sayesinde 7/24 kredi başvurusu yapabilir onaylandıktan sonra dilediğiniz ATM’ den çekebilirsiniz. Geri ödeme şekli de hesabınızdan her ay seçilen vade ve taksit tutarına göre para kesilecek borcunuz ödenecektir. Koyulan yaş sınırını geçmeyen emekliler için 36 aya kadar taksit yapılmakta 100.000 TL’ye kadar da kredi çekebilmeleri sağlanmaktadır.

Finansbank

Finansbank emeklilere kredi vermekte ve bunun dışında bir çok avantaj paketleri sunmaktadır. Yıllarca çalışmış ve en son emekli olup rahat edeyim diyen binlerce vatandaş tam tersi bir durumla karşılaşmaktadır. Finansbank emeklilerin bu dertlerinden kurtulmasını sağlıyor. İnternet bankacılığından yapılan EFT ve havale işlemleri için ayrı bir ücret alınmamaktadır. Eğer bankaya kredi için başvurursanız işlem önceliği emeklilere verilmektedir. Bankanın ilgili kredi kartına sahip olanlardan 2 yıl boyunca hesap işletim ücreti kesilmeyecektir. Eğer size ait bir faturanın otomatik olarak ödenme talebinde bulunursanız kredi kartı için üyelik parası da kesilmeyecektir. İhtiyaç dahilinde Finansbank ATM si dışında diğer bankalardan da ayda 2 kez ücretsiz para çekme hakkı tanımlanmıştır. 35.000 TL ye kadar kredi verilmekte olup ödemeye 3 ay sonra başlayabilirsiniz. Şubeye gitmeden 5030′ a SMS göndererek kolaylıkla kredi başvurusunda bulunabilir onaylandığı zaman dilediğiniz ATM ve finansbank şubelerinden paranızı alabilirsiniz. 0850 222 11 00 numaralı hattı arayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Denizbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Tüm nakit ihtiyaçlarınız için sadece T.C  kimlik numaranızı paylaşarak nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 1,04 ‘ den başlayan faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisine kolayca başvurabilirsiniz. Cep telefonunuza Denizbank internet bankacılığını indirerek tek tuşla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz ya da size en yakın şubeye giderek kredi talebinde bulunabilirsiniz. İhtiyaç kredisini kullanabilmek için söz konusu bankanın müşterisi olmanız yeterlidir. İnternet ve mobil bankacılık üzerinden hafta sonları ve resmi tatiller dışında kolaylıkla ihtiyaç kredinize başvurabilir kullanabilirsiniz. Denizbank ufak giderleriniz için acil krediye ihtiyaç duyduğunuz an çekebilmeniz adına 1000 TL kredi olanağı sağlamaktadır. Emekliler için sunulan faizsiz 1.000 TL kredi için emeklilerin hesaplarına faturalarının otomatik ödeme talimatı vermesi gerekmektedir. Faturanın otomatik ödemesi 1 yıl boyunca düzenli olarak yapılmalıdır.  Emekliler bu fırsattan sadece 1 kez yararlanabilir. 12 ay boyunca verilen otomatik ödeme talimatı bozulmamalıdır kredinin geri ödemesi bittiğinde bu talebinizi geri çekebilirsiniz.

1000 TL’nin aylık olarak geri ödemesi 83 TL‘ye tekabül etmektedir.

  Kredi  Tutarı         Vade    Faiz oranı    Aylık taksit  Kredi tahsis         ücreti
     2.000        12 ay 1,98 % 193,51 TL.   10.00
    10.000        12 ay 1,98 % 967,57 TL   50.00
    10.000        24 ay 1,98 % 551,50 TL   50.00
    10.000        36 ay 1,98 % 416,41 TL   50.00

FIBABANKA

İlk önce emekli maaşınızı eğer Fibabanka’dan almıyorsanız bir an önce maaşınızı bu bankaya taşıyın çünkü 500 TL’ ye varan avanslar ve emeklilere özel avantajlar ile yüzünüz gülecek. 3 yıl ara ile maaşınızı söz konusu bu bankaya bağlattığınız taktirde promosyon alma hakkına sahip olacaklar. 1000 TL’den düşük maaşlar için 330 TL, 1000 ile 2000 arası için 415 TL. 2000 TL ve üzeri için ise 500 TL avans verilmektedir. Emeklilere 3.000 TL faizsiz kredi imkanı sunarak diğer bankalara oranlar daha büyük bir kampanyaya imza atmaktadır. Bankanın düzenlediği bu fırsatlar için  sürekli takipte kalmanızı öneririz. Bu zamanda saydığımız bankalar dışında faizsiz kredi veren banka yok denecek kadar azdır. 3.000 TL’ye kadar kredi çekmek isteyen emekli vatandaşlar 18 aya varan vadelerle borçlarını geri ödeyebilmektedir.

Faiz uygulanmadığı için geri ödemesi yapılırken hiç zorluk yaşamayacaksınız. 18 ayda ödemek istiyorsanız aylık 465 TL. uzun istemiyorum 1 yılda ödeyim bitsin istiyorsanız da 345 TL. gibi bir geri ödemesi olacaktır. Diğer müşterilere göre daha düşük faiz oranı ve dosya masrafı gibi ek ücretler emeklilerden talep edilmemektedir. İnternet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden kredi başvurusunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunlar dışında da size en yakın Fibabank şubesine giderek kredinize hemen kavuşabilirsiniz.

Yerinizden ayrıntılı bilgiye ulaşmak istiyorsanız 444 88 88 numaralı hattı arayarak müşteri temsilcileriyle görüşmeler yaparak merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabilirsiniz.

Bankaların emekli maaş müşterilerine özel verdiği krediler bu şekildedir. Bütçenize uygun krediyi inceleyebilir ve bankaya başvurabilirsiniz.


Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir