Anasayfa / İş Fikirleri / Dükkan Açmak İstiyorum Ne Üzerine Açayım? (Giyim, Tuhafiye, Kuaför)
Dükkan Açmak İstiyorum Ne Üzerine Açayım
Dükkan Açmak İstiyorum Ne Üzerine Açayım

Dükkan Açmak İstiyorum Ne Üzerine Açayım? (Giyim, Tuhafiye, Kuaför)

Ülkemizde yaşanılan ekonomik dalgalanmalar sonucunda çok sayıda vatandaşımız iş sıkıntısı yaşamaktadır. İş sıkıntısı yaşayan ve küçük de olsa kendi işini kurmak isteyen veya kendi işini kurup esnaflık sektöründe ilerlemek isteyen girişimcilerimiz için devletimiz destek vererek hibe kredi imkanları veya faizsiz kredi olanakları ile girişimcilerimizin yanında olduğunu göstermektedir. Peki dükkan açmak istiyorum ne üzerine açayım diyorsanız eğer çok iyi araştırma yapmanızı öneririz. Uzun soluklu ve bol kazançlı iş yapmak istediğinizde öncelikle yapacağınız işe karar vermeniz ve adapte olmanız gerekecektir. Bunun dışında sağlam bir iş planı oluşturarak maliyetinizi belirlemelisiniz.

İkamet etmiş olduğunuz bölgede dükkan açmak istediğinizde o çevrede ihtiyaç duyulan ve oldukça talep edilecek olan bir iş kolunu tercih etmelisiniz. En çok tercih edilen ve geliri oldukça yüksek olan iş kolları arasında beyaz eşya sektörü, giyim sektörü, aksesuar, iç çamaşır dükkanları, tuhafiyeler, kuaförler ve daha bir çok iş kolu dikkatleri çekmektedir.

Beyaz Eşya Sektörü

Beyaz eşya sektörüne giriş yapmayı düşünüyorsanız eğer sermayenizin de yüksek olması gerekmektedir. Bu sektöre giriş yaparken köklü bir firma ile anlaşma yaparak bayilik alabilir ve kazancınıza kazanç ekleyebilirsiniz. Bayilik almadan her markanın ürünlerini bulundurarak çalışmak istiyorsanız kazancınız yine yüksek olacaktır. Fakat sıfırdan bir mağaza açacağınız için maliyetiniz oldukça yüksek olacak ve müşteri kitlesi belirleyene kadar sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu sebeple de beyaz eşya sektörüne giriş yapmadan önce çok iyi düşünmek gerekmektedir.

90577 - Dükkan Açmak İstiyorum Ne Üzerine Açayım? (Giyim, Tuhafiye, Kuaför)
Beyaz eşya üzerine bir dükkan açabilirsiniz.

Giyim Sektörü

Giyim alanında dükkan açmak isteyen girişimciler bayan giyim, erkek giyim veya çocuk giyim alanında herkesime uyacak bütçede kıyafetler satarak karlarını yüksek tutabilirler. Yaya ve araç trafiğine yakın bölgelerde bir dükkan açmış olduğunuzda çok daha fazla tercih edilebilir ve günlük kazancınızı iki katına çıkartabilirsiniz. Giyim sektöründe tesettür giyimi tercih etmeniz sizin için avantajlı olacaktır.

Aksesuar ve Kozmetik

Bayanların vazgeçilmezi olan aksesuar ve kozmetik ürünleri her zaman kazanmanızı sağlayacak olan bir iş koludur. Bu alanda dükkan açmış olduğunuzda sektörde 1-0 önde olursunuz. maliyeti oldukça düşük olan kozmetik ve aksesuar ürünlerini yüzde yüz kar ile satabilir ve seçmiş olduğunuz iş kolunda sağlam adımlarla ilerleye bilirsiniz. Aksesuar ürünlerini tercih ederken çeşitlerinizi fazla tutmalı ve müşterilerin dikkatini çekebilecek ürünleri tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra cinsiyet ayrımı yapmadan her yaştan ve herkesimden müşterinin dikkatini çekebilecek ürünleri açmış olduğunuz dükkanda bulundurursanız kazançlı olursunuz.cristian lay 6 son toplu fotoğraf - Dükkan Açmak İstiyorum Ne Üzerine Açayım? (Giyim, Tuhafiye, Kuaför)
Aksesuar üzerine bir dükkan açabilirsiniz.

İç Çamaşır Dükkanları

İç çamaşır dükkanı açmadan önce çevrenizi iyice araştırmalısınız. Dükkan açmak istediğiniz bölgede iç çamaşırı üzerine satış yapan herhangi başka bir dükkanın bulunmamasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca iç çamaşır dükkanı açmış olduğunuzda çoraptan,kozmetik ürünlerine kadar bir çok ürünün satışını gerçekleştirmelisiniz ki müşteri kitleniz yoğun olsun. Çocuk çamaşırı, bayan çamaşırı, erkek çamaşırı, çeyiz malzemeleri ve daha bir çok ürün sayesinde kar oranızı arttırabilir ve oldukça güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Tuhafiyeler

Çok az bir sermaye ile tuhafiye dükkanı açabilir ve yüzde yüz kar elde edebilirsiniz. Tuhafiyeler çok para kazanmıyor gibi görünmüş olsa da aslında en çok parayı kazanan iş kolları arasında yer almaktadır. Tuhafiye dükkanı açmak istediğinizde mahalle aralarında ve yaya trafiğinin bol olduğu bölgelerde dükkan tercih etmenizi öneririz. Ayrıca dükkan açacağınız bölgede başka bir tuhafiye dükkanının olmamasına da dikkat etmelisiniz.

IMG 1029 - Dükkan Açmak İstiyorum Ne Üzerine Açayım? (Giyim, Tuhafiye, Kuaför)
Bir tuhafiye dükkanı açabilir ve içerisinde birçok ürün grubunu bulundurabilirsiniz.

Kuaför Dükkanları

Kuaförlük hakkında bilgi sahibi olan ve belgeleri bulunan bay veya bayan vatandaşlarımız kuaför dükkanları açarak oldukça karlı bir işe giriş yapmış olurlar. Önemli olan müşteri memnuniyeti olduğu için güler yüz ve sabırlı olmak bu mesleğin olmazsa olmazlarındandır. Ve yine önemli olan bir diğer konu ise açılacak olan dükkanın ferah olması ve araç ile yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgeler arasında olmalıdır.

Kuaför dükkanı - Dükkan Açmak İstiyorum Ne Üzerine Açayım? (Giyim, Tuhafiye, Kuaför)
Kuaför dükkanı açabilirsiniz.

İşletme kurmak istiyorsanız sermayenizi yukarıda verdiğimiz şekillerde kullanabilirsiniz. Kısa zamanda yatırımınızı geri kazanabileceğiniz bu işler sayesinde iyi bir girişimci olarak patronluk yoluna adım atabilirsiniz.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Cemil Tefeciler

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Hopp!