Anasayfa / Kuruluşlar / Dolar ve Faiz Kısa Sürede Düşecek

Dolar ve Faiz Kısa Sürede Düşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yükselen dolar ve faizleri yorumlarken, birileri bu konuyu tırmandırmak için çaba gösterse de, dolar ve faizin kısa süre içinde düştüğünü göreceksiniz diye konuştu.

Cumhurbaşkan Erdoğan, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Kısa zaman içinde dolarda düşüşün meydana geleceğini belirten Erdoğan, bunun için son derece emin konuştuğunu ve kısa süre içinde bu düşüşün net bir şekilde görüleceğini ifade etti. Hazine ve Maliye bakanının konu hakkında ne gerekirse onu yapacağını ve yeminden sonraki süreçte devir teslimin başladığını, önümüzdeki süreç içinde konu hakkında ilerlemelerin görüleceğini belirtti. Özellikle özel bankalara değinen Erdoğan, sadece devlet bankaları değil, özel bankalarında bu konu hakkında gereğini yapacağına inandıklarını kaydetti. Yüksek faize değinen Erdoğan, bu durumun istihdamda gerilemelere sebep olduğunu ve bu alanda bir düşüşü meydana getirdiğini konunun yalnızca devlet bankalarının sırtına bırakılmaması gerektiğinden söz etti.

Erdoğan öte yandan Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanması için ise, finans sektörü içinde parlak bir geçmişinin olduğundan dolayı bu yönün seçildiğini kaydetti. Marmara Üniversitesinde Berat Albayrak’ın derslere de girdiğini belirten Erdoğan, bu tarz bir geçmişi bulunan arkadaşın bu işi daha iyi bir şekilde yöneteceğine ve başarılı olacağına inandığını bildirdi. Maliye Bakanlığının bundan önceki dönem içinde sadece bir bakanlık olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı, o uygulamanın herhangi bir faydasının olmadığı aksine daha çok kişilere zarar getirdiğini bildirdi.Dolar ve faiz
Dolar ve faizde son durum ne?

Yabancı Basın Umurumda Değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı zamanda gündeme dair diğer merak edilen sorulara da cevap verdi. Mehmet Şimşek’in kabinede kendine yer bulmadığından dolayı bu durumun yurtdışına olumsuz bir şekilde etki ettiği sorularına da cevap veren Erdoğan, yabancı basına bağlı olarak hareket etmenin doğru olmadığını ve onların sözlerini önemsemediğini, onların hiçbir zaman toplum için hayırlı bir temennide bulunmadığına değindi.

Erdoğan öte yandan ofisler, bakanlar, kurullar gibi yerlerin arasında yetki açısından karmaşanın olup olmayacağı sorusuna ise, o konuda hiçbir şekilde endişesinin olmadığını ve kurum-kuruluşların hepsinin kendisine bağlı olduğunu, aynı zamanda tüm kurumlarda birer tane vekilinin olduğunu belirtti. Öte yandan bu kurum ve kuruluşlarda yer alan vekillerin aslında bir bakıma kendisini temsil ettiğini belirten Erdoğan, onun katılım gerçekleştiremediği zamanlarda bu vekillerin söz sahibi olacağını bildirdi.

Gerekirse İkinci İsim Atanacak

Erdoğan öte yandan başkan yardımcısı konusunda da sıkça sorulan sorulardan birine cevap verdi. Şu anda bir başkan yardımcısının atandığını, ancak ileride gerekli olan durumlar içinde başka bir başkan yardımcısının daha atanabileceğini belirtti. Özellikle bu dönemde hangi aşamalarda aksama olduğunu ve gerekli olan yerlerde müdahalede bulunacaklarına değindi. Buna bağlı olarak ikinci başkan yardımcısının atanmasına karar verilmiş olacak.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Cemil Tefeciler

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir