Anasayfa / İş Fikirleri / Damacana Su Bayiliği Veren 10 Firma ve Şartları
Damacana Su Bayiliği Veren 10 Firma ve Şartları

Damacana Su Bayiliği Veren 10 Firma ve Şartları

Su, temel yaşam maddelerimizden biridir. İnsan vücudunun bile 3/4’ü sudur. Ayrıca böbrekler için de çok su içmek gerektiğini hepimiz biliriz. Fakat su hakkındaki spekülatif haberler gün geçtikçe artıyor. İnsanlar artık cam su şişelerine yöneldi ve güvenilir markalardan su almak istiyorlar. Çevremizde birçok su markası bulunmaktadır. Bunları denediğimizde tatlarının değişik olduğunu görürüz. Bu da PH değerinden kaynaklanmaktadır. PH 0 ile 14 arasında bir değer alır. 7 değeri ise normal kabul edilir. PH değeri 7,2 ‘ den 8,5‘e kadar olan değerler su için normal kabul edilir. Su alırken en çok dikkat etmemiz gereken husus budur. Bu değerin altındaki sular asidik sayılır. Üst değerlerde baziktir. Bu sebeple tercih edilmemelidir.

Şayet su satışı yaparak para kazanmak istiyorsanız  da yine bu değere dikkat etmeniz gerekir. Çünkü su alırken insanların dikkat ettikleri husus budur. Tabi önemli olan bir diğer kriter de marka değeridir. İnsanların kendi damak tatlarına uyan, alışılagelmiş markaları vardır. Bu nedenle bu markaların şubelerini açmak su satışlarında iyi bir gelir elde etmenize yardımcı olacaktır. Su şirketini kendiniz kurmanız size maliyetli olacaktır. Ancak yatırım yapmak istiyorsanız de muhasebeciye vereceğiniz vekalet ile kolay bir şekilde şahıs şirketi kurabilirsiniz. Su bayiliği veren firmaları ve bayilik için gereken şartları sizler için araştırdık.

Sultan Su

Suyun temel yaşam maddesi olduğunu belirtmiştik. Bu nedenle bu işe başlamak sizlere sürekli bir iş kapısı anlamına gelecektir. Şebeke sularına çok güvenilmediği ve çeşme sularının tüketilmediği yerlerde şube açmak satışları olumlu olarak etkileyecektir. Sultan Su 1975 yılından beri faaliyet gösteren köklü bir firmadır. Türkiye’ nin hemen hemen her bölgesinde şubesi bulunmaktadır. Ph değeri 7,74‘ tür. Su 40 aşamalı yıkamadan geçer ve hiç el değmeden şişelere doldurulur.

sultan-su
Sultan su marka değeri ile hem firma hem de siz kazanın !

Tanınmış bir markanın şubesinin açılması her yönden avantajlıdır. Çünkü zaten bu markaların bir müşteri çevresi, logosu ve reklam altyapısı bulunmaktadır. Sizden talep edilen ücreti ödemeniz durumunda faaliyet göstereceğiniz yer firma tarafından incelenir. Dükkan kiralama vb. işlemlerden sonra iş yasal prosedüre gelir. Bunun için ruhsat ve belediye izni almanız gerekir. Sultan su bayiliği açmak için firma ile iletişime geçebilirsiniz.

TAVSİYE:  Yurtdışında Çalışacak Eleman Arayan Firmalar 2022 İlanları (Güncel)

Abant Su

Abant Su fabrikasının merkezi adından da anlaşılacağı üzere Bolu Abant’ta bulunuyor. Damacana, pet şişe, bardak su şeklinde üretim yapılmaktadır. Ayrıca firma cam severlere 2011 yılından beri cam damacanada su hizmeti de sunmaktadır. 2015’te Gölcük’te ikinci fabrikası kurulmuştur. Diğer ürünlerde de cam şişe imkanı vardır. Dışarıdan hava almamak koşulu ile el değmeden üretim yapılmaktadır. Su dolumları Avrupa Birliği standartlarına uygundur. 18 ilde 140’ın üzerinde bayisi bulunmaktadır. Bayilik açmak için stok yapabilecek bir depoya sahip olmanız gerekecektir. Firmanın sizden istediği bazı bayilik şartları vardır. Bu şartlar;

abant su
Abant Su markasını kullanarak şube açabilir, para kazanmaya başlayabilirsiniz.
  • Abant Su, Kaya Holding bünyesinde kurulmuştur. Bu nedenle şirketi temsil edecek seviyede olmak gerekir.
  • Kuracağınız ofiste ve damacana dağıtım işinde görevli çalışanlarınız olmalıdır.
  • Bayilik açacağınız il ya da ilçede şubesi bulunan diğer firmalarla iş etik kuralları çerçevesinde rekabet etmek gerekir.
  • Yatırım yapmak ve bayilik açmak için gerekli olan mali donanıma sahip olmalısınız.
  • Markaya değer katacak şekilde faaliyet göstermeniz gerekiyor.
  • Müşteri ilişkilerinizin iyi olması gerekmektedir.
  • Ofis içindeki kılık kıyafet ve hijyene dikkat edilmelidir.

Abant su bayiliği açmak için bayilik başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu formu doldurmanız halinde firma sizle iletişime geçecektir.

Erikli Su

Bursa Kestel ilçesinde üretim yapılmaktadır. Fabrika çok yüksek bir alanda kurulmuştur. Su kaynaktan son teknoloji kullanılarak çıkarılmaktadır. Gıda tüzüğüne uygun bir şekilde çıkarılan su borular yardımıyla dolum noktasına gönderilmektedir. Kalite ve Güvence Laboratuvarlarında uygunluk denetimi yapılan su müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır. Bardak su, 0,33 lt, 0, 50 tl, 1 lt, 1,5 lt 5 lt, 8 lt, 10 tl dolumlar yapılmaktadır. 19 litrelik şişeler polikarbonat adı verilen maddeden yapılmaktadır. Firmanın bayilik için sizden istediği birçok şart bulunmaktadır. Öncelik hijyendir. Dağıtım yapmak için tüm ekipmanlara sahip olmanız gerekmektedir.

erikli
Bayilik açmak için 10 bin ila 100 bin TL arasında bölgelere göre değişen bir yatırım yapmanız gerekecektir.

Markaya değer katmanız ve firmanın temsilini iyi bir şekilde yapmanız istenmektedir. Bayilik açtığınız dükkanın konumu da önemlidir. Müşteri kitlesinin ulaşabileceği bir yer olması talep edilir. Bölgesel bazda bu işin maliyeti en az 20 bin TL‘ yi bulur. Bu sebeple yatırım yapmak için maddi gücünüzün olması gerekir. Her an denetlenmeye hazır olmanız gerekmektedir. İletişim formu için tıklayınız. 

Hayat Su

Bu marka 1984 senesinde su hizmeti vermeye başlamıştır. Firma bünyesinde Akmina markası ile maden suyu üretimi de yapmaktadır. 2000 yılında 19 lt. damacana su üretimi yapmış ve müşterilerinin hizmetine sunmuştur. 2010′ da çocukların ilgisini çekmek adına Disney karakterli su şişeleri üretmeye başlamıştır. Bir yıl sonra ise bebekler için de uygun ve sağlıklı olan Hayat Baby üretimi yapmaya başlamıştır. Kendini sürekli yenileyen ve güncelleyen firma Su İçerken Eğlen sloganını kullanarak maskot ürünlerle çocukların 1 numarası haline gelmeye başarmıştır. 34 yıllık tecrübe ile üretim yapmaya halen devam eden Hayat Su, üretimini uluslar arası standartlarına ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirmektedir. Hayat Su, su analiz raporlarını şehir şehir internet sayfasından müşterilerine sunmaktadır. Markanın şeffaf olması da müşteriler için tercih edilebilirlik oranını artırmış. Belirli bir müşteri portföyüne sahip olabilmek için merkezi alanlarda bir dükkan kiralamanız gerekecektir. Hijyen kuralı olmazsa olmazlardandır. Müşterilere hızlı bir hizmet sağlamalısınız. Hayat su iletişim formuna bu linkten ulaşabilirsiniz.

TAVSİYE:  Katip Olmak İstiyorum Diyenlere Tavsiyeler (Başvuru Şartları)

Saka Su

Saka Su 2004 yılında üretime başlamıştır. İleri teknolojileri kullanarak, hijyen standartlarına uygun üretim yapmaktadır. Doğal Mineralli Su yönetmeliği çerçevesinde yurt içi ve yurt dışında da çevre edinmiş bir firmadır. 1 milyar lt. yıllık üretim yapılmaktadır. 5 kıtadan 25 ülkeye kadar satış yapmaktadır. 2014 yılında cam şişe üretimine başlayan firma bayilik konusunda bazı kriterler aramaktadır. Saka markasının kendisine ait bir kıyafet şekli vardır. Bu nedenle su dağıtıcıları bu üniformaları giymelidir. Marka sizden kendi standartlarına uygun bir dükkan yeri  ve gerekli olan araç gereci talep eder. Markanın kendi bünyesinde eğitim veren bir ekibi de bulunmaktadır. Saka bayisi olmak için hemen tıklayın.

Sırma Su

Sırma Su fabrikası Sapanca’ da bulunmaktadır. 19 lt ve 15 lt cam damacana su üretimi yapmaktadır. 2002 yılından beri doğal kaynak suyu üretimi yapılmaktadır. Sapanca’ da 2, Burdar’ da 1 ve Aydın’ da 1 adet, toplamda 4 tane su dolum ve 1 adet de maden suyu dolum merkezi bulunmaktadır.

sırma
Sırmanın cam damacana seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

Türkiye genelinde faaliyet gösteren Sırma markası su üretiminin yanı sıra doğal maden suyu ve limonata satışı da yapmaktadır. Sırma bayisi olmak istiyorsanız firmanın sizden istediği ekipmanları sağlamanız ve gerekli yatırımları yapacak kaynağa sahip olmanız gerekmektedir. Tüketicilere hızlı bir şekilde su dağıtımı yapmak ve onların ulaşabileceği alanlarda olmak gerekmektedir.

Pınar Su

Yaşar Holding’ bağlı bir su şirketidir. İlk ambalajlı doğal kaynak suyu ünvanına sahiptir. 1984 yılından beri bu sektörde faaliyet gösterilmektedir. Engin tecrübeleri ile Pınar Su markası çokça tercih edilen bir marka haline dönüşmüştür. Alanında başarılara ve çeşitli sertifikalara sahiptir.  Pınar su marka değerinden faydalanarak hemen su bayisi açabilirsiniz. Fakat bunun için öncelikle bazı şartları yerine getirmeniz gerekecektir. Müşteri memnuniyeti firma için oldukça önemlidir. Su dağıtımının hiçbir şekilde aksamaması gerekir. Bayilerde yalnızca bu markanın ürünleri satılabilir. Bunun dışında ürün satışına izin verilmemektedir. Her türlü alt yapının hazırlanması ve şartların tamam olması gerekir. Ayrıca bayi açacak kişinin toplumda sevilen bir kimse olması da oldukça önemlidir. İletişi bilgileri için tıklayınız.

TAVSİYE:  Devletten Tarım Arazisi Kiralama Şartları (Başvuru)
pınar su
1984 yılından beri Pınar su markası üretim yapmaktadır.

Nestle Su

Nestle Türkiye genelinde tanınmış bir markadır. Yalnızca su üretimi yapmamakla birlikte kaliteli bir marka olduğunu söylemek yanlış olmaz. Nestle de bayilik konusunda hassas bir markadır. Bu nedenle bayilik açmayı düşündüğünüz taktirde bazı şartlara uymanız gerekecek. Bayinin tüm giderleri şahsa aittir. Bu nedenle bu ihtiyaçları karşılayacak olan donanıma sahip olmanız gerekmektedir. Bayi açmak için yapılması gereken işlemler (belediyeden halledilecek işler) şahsa aittir. İşe uygun şekilde personel çalıştırma zorunluluğu bulunmaktadır. İşlerin aksatılmaması da çok önemlidir. Bayi açmak için hemen firma ile iletişime geçin !

Gürpınar Su

2009 yılından beri Asaş Grup bünyesinde faaliyet göstermektedir. Geçmişi 1980 yılına dayanmaktadır. 7,39 PH değerine sahiptir. Bu markanın kaynağı Gölcük’ tür. Doğal kaynaklarda tahribat yaratmamak adına su kaynaktan hassas bir şekilde çıkarılmaktadır.

gürpınar
Gürpınar damacana hizmeti veren firmalar arasında yer alıyor.

Periyodik kontroller zamanında yapılmaktadır. Türkiye’ nin birçok yerine bayiliği bulunmaktadır. Bayilik açmak için gerekli şartlar birçok firma ile aynıdır. Firma damacana üretimi yaptığı gibi pet bardak ve pet şişe su üretimleri de yapmaktadır. Bayilik açmak için firmanın iletişim formunu doldurmanız ya da 444 2778 numarasını aramanız gerekmektedir.

Hamidiye Su

İBBnin iştiraki olarak 1902 yılından beri hizmet vermektedir. İstanbul merkezli üretim yapan firma damacana üretimi de yapmaktadır. Su bayisini devraldıktan sonrası firma için daha önemlidir. Reklamı iyi yaparak müşteri kazanmak gerekir. Abone olan insan sayısı hem firmanın hem de sizin kazanmanızı sağlayacaktır. Basında yer alan reklamlar da marka satışlarında oldukça etkilidir. Bireysel ya da tüzel kişi formlarını doldurarak siz de kolay bir şekilde bayilik başvurunuzu yapabilirsiniz.

İşkur’ un ek iş imkanlarını incelemek için tıklayınız.

Su firmalarından bayilik alarak yaptığınız yatırımı kısa sürede geri kazanabilirsiniz.


Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir