Anasayfa / İş Fikirleri / Cafe Açma Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Desteği 2019
cafe açma kredisi2 - Cafe Açma Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Desteği 2019
Cafe Açma Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Desteği 2018

Cafe Açma Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Desteği 2019

İş kurmak isteyenler için bu durum artık hayal olmaktan çıkıyor. Çünkü iş yeri açmak için hem bankalar müşterilerine kredi veriyor, hem de girişimciler devlet eli ile destekleniyor. Banka kredilerinden faydalanmak istiyorsanız ilk şart olarak hakkınızda yapılacak olan tahkikatın olumlu sonuçlanması aranıyor. Yani kredi notunuz düşükse ya da kara listedeyseniz bankalar size kredi vermeye imtina edeceklerdir. Bu nedenle banka şubelerinden eli boş döneceksiniz. Diğer bir yöntem ise Kosgeb tarafından verilen 32 saatlik girişimcilik eğitim programının ardından hibe ve kredileri alabilirsiniz. Kosgeb kredi ve hibelerinden faydalanmanın ilk şartı ise bir iş planınızın olması. Kosgeb’ in kapısını çaldığınızda şayet bir projeniz yoksa buradan da eli boş dönmeniz olasıdır. Bu sebeple öncelikle planınızı hazırlayın. Cafe açmak istiyorsanız sektörel bazda bir araştırma yapın. Bu iş bana kaça patlar? diye kafa patlatmadan bir kıvılcım ile ne yazık ki iş kurulamaz. Ayrıca bu işe başlarken de elinizde biraz nakit olması gerekir. Tabi ruhunuzun da birazcık girişimci olması lazımdır. 🙂

cafe - Cafe Açma Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Desteği 2019
Cafe açma kredisi

Vakıfbank Bireysel İş Yeri Kredisi

Vakıfbank bireysel iş yeri kredisi ile iş kurmak isteyen müşterilerinin yanında olmaya devam ediyor. Büro, iş yeri, muayenehane, mağaza ve depo gibi gayrimenkul alımlarınızda en büyük destekçiniz Vakıfbank olacaktır. Kredi kullanmak için düzenli bir gelire sahip olmalı ve gelir durumunuzu bankaya kanıtlamalısınız. Şahsınıza hayat sigortası yapılacaktır. Kullandırılacak kredi limiti taşınmazın ekspertiz değerinin %75′ i oranında olmaktadır. Ayrıca ticari paket sigortası da yapılmaktadır. Bu durumda kredi başvurusunda bulunduğunuz durumda cafe açmak için alacağınız dükkanın ekspertiz değerinin belirli bir oranında kredi kullanabilirsiniz. Kalan %25′ lik kısım ise naktiniz olması gerekmektedir.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar

 • T.C. kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi
 • İkamet belgesi
 • Tapu fotokopisi
 • Yapı kullanımının izinli olduğunu gösteren belge
 • Ekspertiz raporu gerekmektedir.

Kredi başvurusunda bulunmak ve detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Türk Ekonomi Bankası

Cafe, lokanta, imalathane, mağaza gibi iş yerleri açmak isteyenler için ya da iş yerini kurdukları tarihin 1 yılı geçmiyor olması koşulu ile girişimcilere finansal destek sağlayan banka Türk Ekonomi Bankası’ dır. Kredi değerlendirmesi iş planlarına göre yapılmaktadır.

Küçük esnafa TEB’ in sunduğu birçok kredi kampanyası bulunmaktadır.

cafe açma kredisi - Cafe Açma Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Desteği 2019
Bankalar iş yeri alımlarınızda kredi vermektedir.

Taksitli Ticari Kredi

Bu kredi için şahsa göre değil, projeye göre bir limit belirlenmektedir. 50 bin TL’ ye kadar teminatsız ve 100 bin TL’ ye kadar teminatlı kredi verilmektedir. 36 ay vadeli olarak kullandırılmaktadır.

KGF Teminatlı

TEB ile ortaklaşa verilen kredidir. 100 bin TL’ ye kadar teminatsız olarak kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca 60 aya kadar taksitlendirme ile kredinizi rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz. Kredinizi en yakın TEB şubesinden alabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için tıklayınız.

QNB Finansbank

Cafe açarken kendi dükkanım olsun diyenleri sevindirecek fırsat QNB Finansbank’ ta.

Kredi Özellikleri

 • 120 ay vadeli kredi kullanabilirsiniz.
 • İş yerini satın almak isteyen ve vergi levhası olan herkes bu krediden faydalanabilmektedir.
 • Sadece Türk Lirası cinsinden kredi kullandırılmaktadır.
 • Ayrıca kredi limiti iş yerinin ekspertiz değerine göre belirlenmektedir. Ancak iş yerinin %75′ i tutarında kredi kullanabilirsiniz. Örneğin ekspertiz değeri 100 bin TL olan bir dükkan sahibi olmak istiyorsanız bankanız size 75 bin TL kredi verecektir.
 • Ekspertiz değerlemesi dükkan özellikleri dikkate alınarak yapılmaktadır.
 • Banka iş yeri kredilerinden Kredi Kaynak Destekleme Fonu almamaktadır.
 • Banka Sigorta Muamele Vergisi ise binde 5 oranında alınmaktadır.


Detaylı bilgi almak için tıklayınız. Kredi çekmek için en yakın QNB Finansbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bu sayede banka müşterilerini kira gideri yerine iş yeri tapusu imkanı sunar.

İş Bankası

Ticari amaçla kullanılmak üzere almak istediğiniz taşınmazlar için İş Bankası iş yeri kredisi vermektedir. Almak istediğiniz taşınmazın ekspertiz değerinin %75′ i oranında kredi verilmektedir. Döviz olarak kredi kullandırılmaz. Bankadan yalnızca Türk Lirası cinsinden kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca banka 60 aya varan vadeler ile kredinizi rahatça ödemenize imkanı tanımaktadır. Taksitli ve esnek ödeme planı ile iş yeri kredisi kullanabilirsiniz.

kosgeb 1 - Cafe Açma Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Desteği 2019
Kosgeb desteği ile cafe açmak da mümkün.

Kosgeb Desteği İle Cafe Açmak

Cafe açmak istiyorum fakat desteğe ihtiyacım var diyorsanız tam da bu noktada size devlet bünyesinde yardım edecek bir el vardır, o da Kosgeb’ dir. Kosgeb tarafından 50 bin TL geri ödemesiz, 100 bin TL de geri ödemeli olarak toplamda 150 bin TL finansal destek sağlanmaktadır. Tüm detayları, başvuru sürecini ve iş planını sizler için araştırdık.

Kosgeb’ den Destek Alabilmek İçin Nasıl Bir Yol İzlemelisiniz?

 • 32 saatlik bir eğitimden oluşan Kosgeb girişimcilik kursuna katılmak için başvuruda bulunmanız gerekmektedir.
 • Kurs sonrası Kosgeb kursiyerlik sürecinde başarılı olanlara katılım belgesi vermektedir.
 • İş yerinizi bu katılım belgesi ile kurarsınız.
 • Kosgeb’e e-kobi sistemi üzerinden işletmenizi kaydettirmeniz gerekmektedir.
 • Bu da demek oluyor ki bir iş planınız olmalı.
 • Bu aşamada başvurunuz ve iş planınız yetkililer tarafından incelenir.
 • Şayet projeniz kabul edilmeye layık ise olumlu sonuçlanır.
 • Bu sonucun ardından Kosgeb en kısa sürede size finansal destek sunar.
 • Bu sayede size lazım olan finansal desteği elde etmiş ve rahatlıkla cafe kurulumunuzu gerçekleştirmiş olursunuz.

Geri ödemesiz yani hibe olarak verilen 50 bin TL;

 • İşletme kuruluş giderileri için 2.000 TL
 • Makine ve teçhizat desteği için 18.000 TL
 • Personel ve kira giderleri için 30.000 TL olmak üzere verilmektedir.
cafe açmak - Cafe Açma Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Desteği 2019
Kosgeb destekli cafe açmak için nace kodları

56′ dan 56,30′ a kadar olan nace kodları aracılığı ile cafe açmak için lazım olan finansal desteği Kosgeb aracılığı ile elde edebilirsiniz.

Şayet iş planı konusunda problem yaşayacağınızı düşünüyorsanız örnek iş planları işinizi görebilir. Ayrıca bir danışmanlık firması ile de çalışmanız yararınıza olur. Bir işe balıklama atlamak doğru değildir. Bu sebeple kendi potansiyelinizin farkında olmanız önceliğiniz olsun. Gerçekten ticari olarak kendinizi yetkin görüyorsanız ve girişimci bir ruha sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu işe girin. Size uygun kurs saatlerini araştırarak mutlak surette Kosgeb’ in kurslarına gidin. Başvuru sürecine kadar iş planını hazırlayın ya da hazırlatın.

Kosgeb tarafından verilen 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi için son başvuru tarihi 31 Aralık olup, 1 Ocak 2019 itibari ile Girişimciliği Geliştirme Destek Programı ile yeni destekler verilmeye devam edilecektir. Yeni destek programı hakkında detaylı bilgi almak için linke tıklayınız.

Kafanızda ne tarzda bir kafe açacığınızın çizgilerini belirleyin. Menünüzü, konseptinizi, dükkanınızın muhitini vb. tüm detayları düşünün. Nereye gideceğini bilmeyenin gittiği yolu da çok önemli değildir. Bu sebeple yolunuzu henüz bu tarz bir girişimde bulunmadan belirleyin.

Ayrıca finansal olarak edindiğiniz tüm parayı bir an heyecanla harcamayın. Geride de bir miktar paranız olsun ki ekstra durumlarda ödeme yapabilesiniz. Yoksa borçlarınız gün geçtikçe ödenmez bir hal alır ve gün geçtikçe daha da borçlanmak zorunda kalırsınız.

Bu bağlamda cafenizin açılışında da azıcık şatafat olsun. 🙂 Sektöre yeni giren biri için dikkat çekici olmak her zaman avantajdır.

Tüm bu söylediklerimiz içinde en kıymetli olan ise işinizi idare kabiliyetinizin olmasıdır. Yoksa finansal destek elde etseniz de ticari zekanız yoksa ciddi manada bu işten kâr etmeniz mümkün olmayacaktır. İyi bir araştırma ile bilgi ve tecrübelerinizi destekleyin. Bilmiyorsanız da bir bilene danışın. Hayırlı işler dileriz. 🙂1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Ekonomi Uzmanı (N)

Ekonomi konusunda bilgi ve deneyim sahibiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Hopp!