Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Borç Para Arayanlara 1 Saatte Nakit Bulma Yöntemi (Kesin Çözüm)
Borç Para Arayanlara 1 Saatte Nakit Bulma Yöntemi

Borç Para Arayanlara 1 Saatte Nakit Bulma Yöntemi (Kesin Çözüm)

Nakde ihtiyacımız olduğu anlarda direkt olarak para bulacağımız yerlere yönelmeye başlarız. Borç para veriyorum, acil paraya nakit verilir diyen dolandırıcılara itibar etmeyiniz. Biz sizlerin 1 saat içinde nasıl para bulacağınızı araştırdık. Nakit ihtiyacınızı karşılamak istiyorsanız yazımızı inceleyerek borç para bulabilirsiniz.

Borç Arayanlara Nakit Çözümleri

Herhangi bir durumdan dolayı nakde sıkıştıysanız ve borç para arıyorsanız birçok şekilde para bulabileceğinizi bilmenizi isteriz. Bu hususta yalnız değilsiniz. İhtiyaç anında nakde sıkışan birçok insan var. 1 saatte para bulmak istiyorsanız aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

İşyerinizden Avans Talep Edin

Bir yerde sigortalı olarak çalışıyorsanız ve borç paraya ihtiyacınız var ise iş yerinizin finansman departmanı ya da işvereninizden bu hususta destek isteyebilirsiniz. İşvereninize durumunuzu tamamı ile anlatırsanız ihtiyacınız olan parayı sizlere sağlayacaktır.

İşyerinizden Avans Talep Edin
İşyerinizden Avans Talep Edin

Dostlarınızdan Yardım İsteyin

Eşimizin ve dostumuzun her zaman iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmaya çalışırız. Bu kanıdan yola çıkarak siz de kötü gününüzde eşinize, dostunuza, arkadaşlarınıza, akrabalarınıza durumunuzu anlatarak borç para isteyebilirsiniz. Şu zamanda yüksek meblağ vermeye pek kimse yanaşmaz. Ancak hatırı sayılır ve güvenilir bir kişiyseniz insanların durumunuza karşılık sizlere yardım edeceğini ümit ediyoruz.

Dostlarınızdan Yardım İsteyin
Dostlarınızdan Yardım İsteyin

Bankaların İhtiyaç Kredilerine Başvurun

Bankalar kredi veya kredi kartı başvurularında bulunulduğunda kişilerin geçmişteki kredi sicilini ve kredi notunu incelemeye alırlar. Eğer geçmişte ödenmemiş borçlar yüzünden yasal takibe düşmüş, icralık olmuş ve bu sebeplerden dolayı siciliniz kötü etkilenmiş veya tüm bunlar neticesinde kredi notunuz riskli gruba alınmış ise yüksek meblağlarda kredi çekmeniz zor olabilecektir. Hatta kredi notunuz en düşük seviyede ise imkansız bile olabilir. Ancak kredi siciline bakmadan kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Bu bankalara müracaat ederek küçük çaplı bir ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

Bankaların İhtiyaç Kredilerine Başvurun
Bankaların İhtiyaç Kredilerine Başvurun

Senet İle Borç Para

Senet ile borç para alırken çok dikkatli olmanız gerektiğini söylemeden edemeyeceğim. Bu işlem için tamamen güven arz eden insanlardan borç almalı ve senet imzalarken de çok dikkatli olmalısınız. Aksi taktirde hem dolanır hem de geriye büyük meblağlar ödemek durumunda kalabilirsiniz. Borçtan kurtulayım derken tamamen borç batağına düşmenizi istemeyiz. Senet ile borç paraları genelde tefeciler, galericiler gibi farklı yollar ile zengin olan kişiler vermektedir. Bu kişiler de bankalar gibi geri ödemelerde faiz uygulaması yapmaktadır. Bu yüzden senet imzalarken tamamı ile emin olmadan o imzayı atmamanızı öneririz. Yasal tefeci adreslerine ulaşabilirsiniz.

Senet İle Borç Para 
Senet İle Borç Para

Faktoring Şirketlerine Müracaat Edin

Bankalar ile uğraşmak istemeyenler için finans kaynağı olarak Faktoring Şirketleri kurulmuştur. Bu şirketler senet ve çek karşılığında vatandaşlara uygun faizler ve vadeler ile geri ödeme fırsatı sunmaktadır. Yukarıdaki sebepler dolayısı ile bankalardan kredi alamayanlar için kurulan bu şirketlere başvuru yaparken Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile bir ilişiğinin olup olmamasına dikkat edin. Bu hususta dikkatli davranmamanız halinde tefecilerin ve dolandırıcıların eline düşebilir ve geri ödemelerde daha büyük sıkıntılara yön verebilirsiniz. BDDK faktoring şirketlerini görmek için tıklayınız. Ankara ilinde ikamet ediyorsanız ve nakde sıkıştıysanız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Faktoring Şirketlerine Müracaat Edin
Faktoring Şirketlerine Müracaat Edin

Senet İle Cep Telefonu

Nakde sıkışılan anlarda borç para bulmanın bir diğer yolu ise senet ile cep telefonu alıp satmaktır. Evkur, Çetinler, Bayraktar, MutluEvim gibi mağazalardan senetle telefon satın alabilir, anlık nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken eğer şubeye giderek cep telefonu almak istiyorsanız gerekli evrakları imzalamanız gerekecektir. İnternet üzerinden senet ile cep telefonu almak için ise listeden “Senetli Taksitli Ödeme” seçeneğini tercih edebilirsiniz. Daha sonra borcunuzu firmanın inisiyatifine göre 48 aya kadar vadelendirme yapabilirsiniz.

Ev-Kur senet ile cep telefonu modellerini görmek için linke tıklayınız.

MutluEvim senet ile cep telefonu modellerini görmek için tıklayınız.

Senet İle Cep Telefonu
Senet İle Cep Telefonu satın alabilirsiniz.

Senet İle Beyaz Eşya Alıp Satabilirsiniz

Nakit ihtiyacınızı bir cep telefonu ile karşılayamıyor iseniz yine aynı firmalardan beyaz eşya, televizyon, bilgisayar gibi aletler de satın alabilirsiniz. Bunların satışı bir cep telefonuna göre biraz daha zor olacaktır. Ancak fiyatı daha yüksek olacağından daha büyük nakit ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Bu işlem için de ister yüz yüze isterseniz de şahsen firmalara müracaat ederek işleminizi halledebilirsiniz. Bazı firmalar önden peşinat talep ederken bazıları bu işlem için hiçbir peşinat talebinde bulunmamaktadır. Firmaların senet ile sattığı beyaz eşyalara linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Dar zamanda borç para veren yerler hakkında bilginiz var mı?

Senet İle Beyaz Eşya Alıp Satabilirsiniz
Senet İle Beyaz Eşya Alıp Satabilirsiniz.

Kuyumcudan Altın Alıp Bozdurabilirsiniz

Kuyumculardan altın alıp bozdurmak da nakit ihtiyacınızı karşılamanın bir diğer yoludur. Kredi kartınız var ise onunla altın alıp bir diğer kuyumcuda bozdurarak paranızı nakde çevirebilirsiniz. Ona kadar kredi kartından gidip nakit avans çekerim diye düşünmeyin. Çünkü nakit çekimlerde bankalar faiz uygulaması yapmaktadır. Bu yol sayesinde faiz ödemenize gerek kalmadan elinize nakit para geçirebilirsiniz. Bu işlem için sürekli olarak alışveriş yaptığınız tanıdık kuyumcuları tercih etmenizi öneririz. Bu sayede geriye satmanız halinde uğranacak zarar kaybını bir nebze olsun en aza indirebilirsiniz. Ankara’da senet karşılığı borç para veren yerleri inceleyebilirsiniz.

Kuyumcudan Altın Alıp Bozdurabilirsiniz
Kuyumcudan Altın Alıp Bozdurabilirsiniz.

Kredi kartınız bulunmuyor ise de kuyumcuları tek tek gezmeniz gerekecektir. Kuyumcular kredi kartı ve anında nakit parası olmayan vatandaşlar için de bir kolaylık sağlıyor. Kuyumcular bu imkanı vatandaşlara senet karşılığında veriyor. Altın alıp ödemelerinizi senetlendirebilir ve anlık ihtiyaçlarınızı karşıladıktan sonra yavaş yavaş geri ödeyebilirsiniz. Bunun için de sürekli olarak alışveriş yaptığınız yerleri tercih ederseniz size olan güven daha da fazla olacağından hemen altın alımı yapabilirsiniz. Büyük bir şehirde yaşıyorsanız bu işlem sizin için daha da kolay olacaktır.

Faturalı Hat Üzerine Cep Telefonu Satın Alabilirsiniz

Cep telefonu alımı için bir diğer seçenek ise faturalı operatör hatlarının üzerine alınan cep telefonlarıdır. Bu cep telefonları için modeller sizin birikim yaptığınız puanlara göre belirlenmekte olup sabit faturanıza yansıtılmaktadır. Bu hususta olması gereken tek şart Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatlarından bir tanesine sahip olmanız ve bu hattınızın faturalı olmasıdır. Bazı kampanyalar neticesinde faturalı hattı ilk aldığınız anda da üzerinden belirli bir zaman geçmeksizin, puan biriktirme işlemine bile gerek kalmadan cep telefonu satın alabilirsiniz. Bu işlem için ise bayilere örneğin 12 ay kalma sözü verip taahhüt imzalamanız gerekmektedir. İzmir’de senetle elden borç para veren yerleri inceleyebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken operatörünüzün bağlı olduğu bayiye müracaat ederek yeni bir cep telefonu alarak daha sonra da bu telefonu başka bir yere satmak olacaktır. Eğer acil paraya ihtiyacınız yok ise cep telefonunu kutusundan çıkartmadan doların zamlandığı bir dönemde satarak kâr elde edebilirsiniz.

Kredi İle Cep Telefonu Alımı

Cep telefonlarının daha evvelki zamanlarda kredi kartına taksit yapılması yasaklanmıştı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan yeni yapılan bir düzenleme ile cep telefonları için kredi kartına taksit yapılmaya başlandı. Kredi kartları ile ilgili yapılan düzenlemei inceleyebilirsiniz. Taksitlendirme yapılmadan evvel cep telefon satıcıları vatandaşı mağdur etmemek adına ve satışı canlandırmak için bankalar ile anlaşma sağlayarak kredi kullanımına izin vermeye başlamıştır. Kredi kartı kullanmıyorsanız Arçelik, Teknosa, MediaMarkt mağazalarından kredi ile cep telefonu alabilirsiniz. İstanbul ilinde ikamet ediyorsanız ve borç paraya ihtiyacınız var ise içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Acil nakde sıkıştıysanız bu yollar ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.


Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir yorum

  1. Gun icersinde gorisebilirmiyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.