Anasayfa / Sigorta / Bim Yardım Kartı Nasıl Alınır? A101 ve Şok Veriyor mu?
Hediye çekleri
Bim Yardım Kartı Nasıl Alınır? A101 ve Şok Veriyor mu?

Bim Yardım Kartı Nasıl Alınır? A101 ve Şok Veriyor mu?

Genellikle ramazan aylarında yardım amaçlı bu kartlar alınmakta ve ihtiyaç sahiplerine verilmektedir. Kartlar avans niteliğini taşımaktadır. Limit bitiminde kart kullanılmamaktadır. Kartı alanlar yardım sahiplerine vermek istiyorsa ödemeyi daha öncesinden yapmalıdır. Hemen hemen diğer mağazaların tüm kartları benzerlik göstermektedir. Gelin birlikte söz konusu tüm marketlerin kart başvuruları ve özelliklerini inceleyelim.

Adana’da Fakirlere Yardım Eden Dernek ve Kurumlar hakkında bilgi almak için tıklayınız.

BİM

Türkiye’de 81 ilde şubesi olan BİM müşterilerine kaliteli ve uygun fiyatta ürünler sunmakta. Gıda, ev eşyaları, parfüm… Aklınıza gelecek her şey bu mağazada mevcut ve kolayca ulaşma imkanınız vardır. BİM faaliyetlerine 1995 yılında 21 mağaza ile başlamış daha sonra arz talep ilişkisine göre sayıda artış gözlemlenmiştir. Müşteriler toptan fiyatına perakende satış yapan bu marketleri diğerlerine göre daha fazla tercih etmektedir. Sadece ülkemizde değil yurt dışında da mağazaları bulunmaktadır. Mısır’da 50 mağaza açılmış daha sonra bu sayı 256’ya ulaşmıştır. Bim’in müşteri politikasını maddeler halinde sıraladık.

 • En kaliteli ürünler çok az kar amacı güdülerek müşteriye sunulmaktadır.
 • Müşteriler memnun kalmadığı ürünleri gerekçe göstermeden iade edebilmektedir.
 • Ambalaj ya da marka adına para alınmamakta müşteriler sadece satın alınan ürünün kendisine para ödemektedir.
 • Marketler karmaşık olmayıp alışverişe gelen kişilerin ürünleri kolaylıkla bulması için sade dekore edilmiştir.
 • Hizmeti aksatmayacak personelle çalışma anlayışına sahiptir.

Kullanım Şekli Nasıl?

Kart limitleri 50 ve 100 TL olmak üzere 2 çeşittir. Tüm bim mağazalarında kullanabilirsiniz. Kartlarınızın bakiyesi bitene kadar birçok kez kullanabilirsiniz tek seferde harcama gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Kartların kullanım süresi teslim edildikten 12 ay sonra bitmektedir. Harcamanızı ona göre yapmanızı öneririz. Kart sahibi normal para ile alışveriş yapıyor gibi ürünlerin fatura veya fişlerini alabilmektedir. Sadece gıda alacaksınız diye bir şart koşulmamakla birlikte mağazada bulunan tüm ürünlerden alma hakkına sahipsiniz. BİM hediye çekinizi istediğiniz ilde kullanabilir, 1 yıl içerisinde içinde bulunan bakiyenin tamamını harcayabilirsiniz.

bim kart
Bim Hediye Kart alabilirsiniz.

A.101

Gıdadan, kozmetiğe kadar birçok ürünle müşterilerine birçok seçenek sunmakta olan A.101  900 ilçede hizmet vermektedir. Yenilenerek müşterilerinin istekleri doğrultusunda çalışmalarına devam etmektedir. Günde 2,5 milyon ziyaretçisi olan bu mağazalar kısa sürede en ücra yerlere mağaza açarak tüm müşterilerine ulaşma odaklı çalışmaktadır.A.101 mağazaları müşterilerine hediye çeki hizmeti vermektedir. Kolay kullanımı sayesinde alışverişinizi hemen yapıp çıkabilirsiniz. Hediye çekinin kullanımın kolay olmasının sebebi alışveriş yapacak kişilerin mağazada bulunan ve ihtiyacı olan her ürünü alabilmelerini sağlamaktadır. Örnek verirsek koli yapıldığı zaman içerisinde belki sizim ihtiyacınız olmayan evde bulunan gıda ve benzeri ürünler bulunmakta aynı üründen 2 tane olmaktadır. Hediye çeki sayesinde istekleriniz doğrultusunda alışveriş yapabilme imkanına sahip oluyorsunuz.

Hediye Kartı Nasıl Kullanılır?

Sahip olduğunuz hediye kartını alışverişinizi tamamladıktan sonra kasiyerlere verebilirsiniz genelde tek kartta 25 TL limit bulunmaktadır. Yapacağınız alışveriş tek kullanımlıktır limitinden de belli olduğu üzere. 25 TL altında toplam ürün aldığınızda bir daha çekim yapılmamaktadır. 81 ilde bulunan tüm mağazalarda kullanabilirsiniz. Kartın çeşidine göre limitlerinde de farklılık olmaktadır en az 25 TL çek verilmekle birlikte üst sınırı bulunmamaktadır.

A101 hediye çeki
A101 hediye çeki alabilirsiniz.

ŞOK

Şok Market ilk kez 1995 yılında 13 mağaza ile hizmet vermekteydi. İndirim marketlerinden birkaçını da bünyesine katarak mağazalarını arttırdı. Şu anda 5000’i geçik şubesi bulunmaktadır. Türkiye’nin her kesiminden ulaşılabilirliği sağlanmaktadır. Cep telefonunuza söz konusu marketin uygulamasını indirdiğinizde alacağınız ürünleri işaretleyip sepete ekleyerek gidip alabilme imkanı tanıyan market, mobil uygulamaya sahip ilk indirim mağazası olma özelliğini taşımaktadır.

şok kart
Şok Market Hediye Çeki Veriyor

Hediye Çeki Nasıl Kullanılır?

Şok mağazaları da hediye çeki vermektedir. En az 25 lira limiti bulunan şok kartların üst limiti 100 TL ve daha fazla olabilmektedir. Şok mağazalarına gidip dilediğiniz gibi kartınızı kullanabilirsiniz limitiniz 25 liradan fazla ise birden fazla seferde kullanabilirsiniz tek seferde tüm bakiyeyi harcamanıza gerek yoktur. Hediye çeki kullanımına tüm illerde bulunan şubeler dahildir. Yiyecek, içecek ve diğer ürünleri seçme özgürlüğüne sahipsiniz. Kartın zaman aşımına uğramasını istemiyorsanız 12 ay içinde kullanmanız gerekmektedir.

Hediye kartın nasıl kullanıldığını görmek istiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Marketler tarafından verilen hediye çeklerini kullanarak alışverişlerinizi herhangi bir ödeme yapmadan gerçekleştirebilirsiniz.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Cemil Tefeciler

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

15 yorum

 1. Benımde ıhtıyacım var zor durumdayım bu ve bunun gıbı yardımlar olur

 2. Merhaba bende esımden ayrıyım kızımla bırlıkte yasıyorum.kızımdan dolayı calısacak durumum yok yardıma ıhtıyacım var sımdıden Allah razı olsun..

 3. Eşim ceza evinde benimde ihtiyacm var nasl alabilirim

 4. Yardıma ihtiyacımız var dönüş sağlayın bize?

 5. benimde ihtiyacım var nasıl alabilirim

 6. Birgül Ünal

  Benim de durumum yok,

 7. Birgül Ünal

  Benim idayacim var nasıl alabilirim

 8. bende yardım kartı istiyorum iki çocugumla tek kalıyorum eşim yok çalışacak durumda degilim

 9. Benim duruMu yOk lutfen bizede yardim edin 0545

 10. Bende yardım kartı istiyorum E ŞİM İŞSİZ ÇALIŞMIYOR YARDIMCI OLURMUSUNUZ

 11. Bende istiyorum yardim

  • Merhaba 4 çocuk annesiyim eşim asgari ücretle çalışıyor kirada oturuyorum maddi durumum iyi değil allah rızası için bana yadım edin

 12. kocaelinde yaşıyorum maddi destege ihtiyacım var 053

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir