Anasayfa / Konut Finansman / Banka Kredisi Çekmeden Elden Taksitle Ev Satışı
Banka Kredisi Olmadan Elden Taksitle Ev Satanlar
Banka Kredisi Olmadan Elden Taksitle Ev Satanlar

Banka Kredisi Çekmeden Elden Taksitle Ev Satışı

Ülkemizde yaşanılan ekonomik dalgalanmalar sebebi ve dolar fiyatlarının sürekli olarak değişiklik göstermesi ile bu durum konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın önüne büyük bir engel olarak çıkmaktadır. İnşaat firmalarının bir çoğu da doların artış göstermesi ile yükselen ekonominin arasında sıkışıp kaldığından dolayı çok fazla satış yapamamaktadır. Bu durumda da hem konut satışı yapan hem de konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız olumsuz yönde etkilenmektedir. Hal böyle olunca da banka kredisi olmadan elden taksitle ev satanların yani inşaat firmalarının sayısı artış göstermeye başlamıştır.

2021 Yılında Banka Kredisiz Konut Projeleri

2021 yılında bankadan kredi çekmeden ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın sayısı artmıştır. Elden taksitle veya senet karşılığında satışı gerçekleşen evlerin ödemelerini müteahhitlere veya inşaat firmalarına yapabilirsiniz. Banka kredisiz konut projeleri daha çok büyük şehirlerde yani Ankara, İstanbul, Bursa, Edirne, Eskişehir, Konya, İzmir, Kocaeli, Samsun, Antalya, Adana gibi şehirlerde karşımıza çıkmaktadır. İstanbul’da senetle ev satan firmalar diğer şehirlere nazaran yüzde seksen daha fazla olmaktadır. Bu sebeple de İstanbul ve civarında oturan vatandaşlarımız bu konuda oldukça şanslı olmaktadırlar.

kredisiz konut
Banka kredisiz konut projeleri bulunmaktadır.

İstanbul’da Senet Karşılığında Satılan Ev Fiyatları

İstanbul ve civarlarında oturan vatandaşlarımız konut almak istedikleri zaman banka kredilerine gerek duymadan elden taksitle ev sahibi olma imkanına sahip olabileceklerdir. İstanbul Simpaş Gökormanda %5 peşinat vererek senet karşılığında ev sahibi olabilirsiniz. Senet karşılığında satışı gerçekleşen evlerin fiyat aralıkları aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 • 1+0 dairelerin fiyatları 250.000 Türk Lirası ile 350.000 Türk Lirası arasında değişiklik göstermektedir.
 • 1+1 dairelerin fiyat aralıkları 400.000 Türk Lirası ile 900.000 Türk Lirası aralığındadır.
 • 2+1 dairelerin belirlenmiş olan fiyatları 500.000 Türk Lirası ile 900.000 Türk Lirası arasında değişiyor.
 • 3+1 dairelerin fiyat aralıkları 700.000 Tür Lirası ile 1.100,000 Türk Lirası arasındadır.
 • 4+1 dairelerin fiyatları ise 800.000 Türk Lirası ile 1.300,000 Türk Lirası arasında değişmektedir.
TAVSİYE:  Suriyelilere Konut Kredisi Şartları Nelerdir? قروض الإسكان

Bahsetmiş olduğumuz fiyat aralıklarının altında rakamlardaki konutlara senet karşılığında sahip olmak elbette ki mümkün olacaktır. Bunun için çok iyi bir araştırma yapmalı ve elden satış yapan veya müteahhitlerin satışını gerçekleştirmiş oldukları konutları takip edebilirsiniz.

Sahibinden Senetle Ev Var Mıdır?

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız genellikle banka kredisi çekerek hayallerindeki evlere sahip olmaktadırlar. Fakat banka kredisi çekemeyen veya banka kredisi kullanmak istemeyen vatandaşlarımız da bulunmaktadır. Bu kişiler banka kredileri yerine senetle ev satışı yapan müteahhit veya inşaat firmaları ile iletişime geçerek bütçeleri dahilinde hayalini kurmuş oldukları eve sahip olabilirler. Peki sahibinden senetle ev satışı yapan kişiler var mıdır? Elbette ki sahibinden ev satışı yapan şahıslar da vardır. Fakat bu kişiler genellikle yatırım amaçlı olarak almış oldukları evleri satmak istediklerinde yarısı peşin yarısı senet karşılığında taksitle satış yapabilirler tabi ki bu kişilerin sayısı oldukça azdır. Bu sebeple senet karşılığında konut sahibi olmak istiyorsanız eğer müteahhit veya inşaat firmalarından çok daha rahat bir şekilde ev alabilirsiniz. Konut kredisi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler isimli videoyu izleyebilirsiniz.

Uygun fiyatta ikinci el veya sıfır ev arıyorsanız eğer tıklayınız.

Sahibinden senetle ev
Sahibinden senetle ev satılıyor mu?

Banka Kredisi Kullanmadan Ev Almak İstiyorum

Banka kredisi kullanarak ev satın alan vatandaşlarımızın bankalara ödemiş oldukları faiz oranları genellikle %40 civarında bir rakama tekabül etmektedir. Genellikle bu oran vade türüne göre değişiklik gösterecektir. 200.000 değerinde kredi çekmiş olduğunuzda toplamda ödeyeceğiniz faiz oranı 100.000 liraya yakın olacaktır. Bu kadar büyük bir parayı faize yatırmış olmak hiç de akıl karı değildir. Bu sebeple de insanlar bankalara bu kadar büyük paralar yatırmak istemedikleri için kredi kullanmadan ev almak istemektedirler. Bu kişilerin başvurdukları yöntemler ise aşağıda yer almaktadır.

 • Kooperatiflere başvuruda bulunarak ev almak,
 • Senet karşılığında ev satın almak,
 • TOKİ’lere katılmak,
 • TOKİ’den ev alan kişilerden devir almak,
 • Sahibinden yarısı peşin yarısı taksitle ev satın almak,
 • İnşaat firmaları yada müteahhitlerle anlaşarak %5 peşinat karşılığında taksitle ev satın almak,
 • Emin evim projelerine katılarak ev almak,
 • Faizsiz ev almak isteyip krediye ihtiyaç duyan şahısların katılım bankalarına başvurarak kar payı karşılığında ev alması
  Ev almak
  Banka kredilerinden yararlanamıyorsanız diğer alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Bankaların faiz oranlarının giderek artış göstermesi sebebi ile çok sayıda vatandaşımız ve çok sayıda inşaat firmaları senet karşılığında ev satışı yapmaktadırlar. Kredi kullanmadan ev almak isteyen vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu senet karşılığında ev sahibi olurken bir kısmı da yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemlere başvuru yaparak konut sahibi olmaktadırlar. Ankara, Bursa, İzmir, Kayseri, Samsun, Adana gibi şehirlerde oturan vatandaşlarımız senet karşılığında çok daha kolay bir şekilde ev almaktadırlar. İstanbul, Kadıköy, Beylikdüzü, Beykoz, Pendik, Ümraniye, Kartal, Küçükçekmece, Fatih, Zeytinburnu, Büyükçekmece, Esenyurt, Bağcılar gibi büyük semtlerde ise Ağaoğlu gibi bir çok inşaat firması senetle elden taksit imkanı sunarak ev satışı yapmaktadır.

TAVSİYE:  İstanbul'da Senetle Ev Satan Firmalar (Tarla-Arsa Gayrimenkul)

Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir