Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Banka Kredilerinin Çıkması İçin Yapılması Gerekenler (Kredi Veren Yerler)
Banka Kredilerinin Çıkması İçin Yapılması Gerekenler
Banka Kredilerinin Çıkması İçin Yapılması Gerekenler

Banka Kredilerinin Çıkması İçin Yapılması Gerekenler (Kredi Veren Yerler)

Bankaların sunmuş olduğu konut kredileri, araç kredileri veya ihtiyaç kredileri gibi bir çok kredi türleri için başvuru yapan vatandaşlarımızın kredi taleplerinin geç çıkması veya limit oranlarının düşük olması bazı hatalardan dolayı gerçekleşmektedir. Kredi talebinde bulunmuş olduğunuz zaman başvuru esnasında yapılan büyük hatalar sebebi ile talep edilen kredi miktarına sahip olamayabilirsiniz veya hiç kredi çıkmayabilir. Bu gibi sorunların tekrarlanmaması ve banka kredilerinin çıkması için yapılması gereken bazı konular bulunmaktadır. Bu konulara ayrı olarak değineceğiz.

Kredi Başvuru Esnasında Yapılan Yanlışlar

Kredi başvurusunda bulunan vatandaşlarımızın sıklıkla yapmış olduğu en büyük hatalar arasında en çok dikkatleri çeken konuların başında kredi notu yer almaktadır. Yani kredi notu düşük olan vatandaşlarımızın ısrarcı bir şekilde bankalara giderek kredi talebinde bulunmaları kredi notlarını daha çok düşürürken aynı zamanda talep edilen kredi tutarına da olumsuz cevap verilecektir. Hal böyle olunca kredisi reddedilen şahsın kredi notu daha da düşecektir. Burada yapılması gereken en önemli şey ise kredi notunun düşük olduğunu bilen vatandaşlarımızın giderek tekrar kredi talebinde bulunmaması gerekmektedir. Mümkünse kredi notunuzun yükselmesini bekleyerek daha sonra kredi talebinde bulunmanız daha mantıklı olacaktır. Fakat çok acil nakit paraya ihtiyacınız var ise o zaman senetle kredi veren şirketlere başvuru yaparak nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Kredi başvurusunda yapılan diğer yanlışlar ise aşağıda maddeler halinde yer alacaktır.

 • Konut kredisi çekmiş olan vatandaşlarımızın tekrar ihtiyaç kredisine başvuru yapmış olmaları
 • Aynı gün birden fazla bankaya kredi başvurusunda bulunmak
 • Kara listede olan vatandaşlarımızın sık sık kredi talebinde bulunmaları
 • Kredi notu çok düşük olan vatandaşlarımızın kredi başvurusunda bulunmaları
 • 18 yaşını doldurmamış olan vatandaşlarımızın kredi başvurusunda bulunması
 • Kredi ödemeleri devam eden vatandaşlarımızın tekrar kredi başvurusunda bulunmuş olmaları
 • Yeni işe girmiş olan vatandaşlarımızın hemen kredi başvurusunda bulunmuş olması
 • Gelir belgesi olmayan kişilerin kredi başvurusunda bulunması
 • Aylık kazançlarının üzerinde ödemesi olacak şekilde kredi talebinde bulunmak
 • Findeks notu olmayanların kredi başvurusunda bulunmuş olmaları
 • Yaşlı insanların yani 70 yaş üstü olan vatandaşlarımızın uzun vadede kredi çekmeye çalışması
60 ay vadeli ihtiyac kredisi veren bankalar 2018 listesi 1132x670 - Banka Kredilerinin Çıkması İçin Yapılması Gerekenler (Kredi Veren Yerler)
Kredi Başvuru Esnasında Yapılan Yanlışlar

Saymış olduğumuz bu maddeler arasından bir tanesini bile yapıyorsak eğer bankalara yapmış olduğumuz kredi talepleri olumsuz olarak karşılanabilir bu yüzden özellikle belirtmiş olduğumuz maddelere dikkat ederseniz kredi talepleriniz onaylanacaktır.Bankaların Kredi Vermemelerinde Ki Diğer Nedenler

Bankalar müşterilerinden almış oldukları faiz oranları sayesinde ayakta kalmış oldukları için ister konut kredisi, ister araç kredisi isterseniz de ihtiyaç kredilerine başvuru yapmış olduğunuzda belirlenmiş bir oran karşılığında mutlaka faiz ödemesi yapacaksınız. Bankalara yapmış olduğunuz faiz ödemeleri sayesinde para akışı sağlanır ve bu bir döngü çerçevesinde devam eder. Bankalar kredi talebinde bulunan vatandaşlarından maaş bodrosu yani gelir belgesi istemektedirler. Gelir belgesi olmayan vatandaşlarımızın kredi talepleri gerçekleştirilemez. Maaş bodrosunun yanında birde kredi notunuz oldukça büyük önem taşımaktadır. Kredi notu düşük olan veya kredi limit oranı dolmuş olan vatandaşlarımız da bankalara başvuruda bulunmuş oldukları kredi talepleri geri çevrilecektir. Bankalardan kredi alamayan vatandaşlarımız nakit ihtiyaçlarını karşılamak için komisyonla kredi veren yerlere başvuru yaparak da giderebilirler.

banka dışında kredi veren yerler - Banka Kredilerinin Çıkması İçin Yapılması Gerekenler (Kredi Veren Yerler)
Bankaların Kredi Vermemelerinde Ki Diğer Nedenler

Banka Dışında Kredi İmkanı Sağlayan Yerler

Bankalara kredi başvurusunda bulunan vatandaşlarımızın kredi notlarının düşük olması veya yanlış başvuru yapmaları sonucunda nakit ihtiyaçlarına olumsuz cevap verilmektedir. Hal böyle olunca da vatandaşlarımız banka dışında başvuruda bulanabilecekleri alternatif yolların arayışı içerisine girmektedirler. Banka dışında kredi imkanı sağlayan yerler ise aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 • Komisyonla kredi veren yerler veya şahıslara başvuru yapmak
 • Kredi çıkartan yerlere başvuru yapmak
 • Ön ödemesiz kredi veren yerlere başvuruda bulunmak
 • Telefonu nakit paraya çevirme yöntemine başvuruda bulunmak
 • Kredi kartınızdan nakit para çekmek

Banka Dışında Kredi Çıkartan Özel Firmalar

Maddi açıdan sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız nakit ihtiyaçlarını karşılamak için bankalara kredi talebinde bulunurlar fakat çeşitli sebeplerden dolayı kredileri onaylanmayan vatandaşlarımız ise nakit ihtiyaçlarını karşılamak için banka dışında kredi çıkartan özel firmalara başvuru yaparak ihtiyaçlarını giderebilirler. Banka dışında nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz özel firmaların başında faktoring şirketler gelmektedir. Faktoring şirketlere elinizde bulunan senet veya çekinizi vererek nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Faktoring firmalar daha çok İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Samsun, Kayseri gibi büyük şehirlerde yaygın olarak görülmektedir. Bu şehirlerin dışında bulunan diğer il ve ilçelerde ise faktoring firmaların şubeleri bulunmaktadır.Bu şubelere başvuru yaparak da nakit ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün olacaktır.

Nakit para verenler - Banka Kredilerinin Çıkması İçin Yapılması Gerekenler (Kredi Veren Yerler)
Banka dışında kredi çıkartan özel firmalar da bulunmaktadır.

Komisyon İle Kredi Veren Yerler

Bankalar müşterilerinden gelen paralar sayesinde günlük faiz işleterek para döngüsünü sağlamaktadırlar. Bunun yanı sıra repoya yatırılan paralar sayesinde de banka ek kazanç elde etmektedir. Tüm bunlara rağmen bankalar genellikle kara listeye girmiş olan vatandaşlarımızın, kredi notu düşük olanların ve hiç bir geliri olmayan kişilerin kredi taleplerini geri çevirmek zorunda kalırlar. Hal böyle olunca da bankaların sağlamış olduğu kredilerden yararlanamayan vatandaşlarımızın bir çoğu çareyi komisyon ile kredi veren yerlerde aramaktadırlar.

Bankalardan kredi almak için yukarıda verdiğimiz adımları inceleyebilirsiniz. Eğer bankalardan kredi alamıyorsanız finans kuruluşlarına, faktoring şirketlerine müracaat edebilirsiniz.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Cemil Tefeciler

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Hopp!