Anasayfa / Sigorta / Astsubaylara Derece Kademe İlerlemesi Verildi!
Astsubaylara 2021 Derece Kademe İlerlemesi Verildi

Astsubaylara Derece Kademe İlerlemesi Verildi!

Tüm Astsubaylara Derece Kademe Verilecek  Müjdesi! Müjde Cumhurbaşkanımız Erdoğan’dan geldi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Kayseri’de yapmış olduğu konuşmasında fakülte mezunu astsubayların derece kademelerinin yükseltileceğinden bahsetti.

ASTSUBAYLARIN DERECE KADEMELERİ YÜKSELTİLECEK

Cumhurbaşkanımız Kayseri Komando Tugay Komutanlığında düzenlenen iftar programına katıldı. İftar programının ardından askerlere hitaben konuşan Cumhurbaşkanımız tüm astsubayların beklediği müjdeyi açıkladı.

2 YILLIK FAKÜLTE MEZUNU ASTSUBAYLAR

Göreve yeni başlayan ve görevde olan astsubaylarımız 2 yıllık ön lisans mezunu olarak göreve başladıklarında memuriyet derece kademeleri 9/1 olmakta idi. Yeni düzenleme ile ön lisans mezunları 9. derecenin 2. kademesinden göreve başlayacaklar. Bu kapsamda 2 yıllık üniversite mezunu olan astsubaylara 1 yan kademe verilmiş olacak.

4 YILLIK FAKÜLTE BİTİREN ASTSUBAYIN DERECESİ YÜKSELECEK!

Astsubay olmadan önce fakültelerin 4 yıllık lisans bölümünden mezun olarak göreve başlayanların okul sürelerine eğitim sürelerinin de ilave edileceğini açıkladı. 4 yıllık lisans mezunu olan astsubaylar göreve ilk başladıklarında 9/3 olarak başlamakta idiler. Bu düzenleme sonrasında Astsubaylar 8/1 olarak göreve başlayacaklar. Görevde olan 4 yıllık fakülte mezunlarının da bu düzenlemeden yararlanması bekleniyor.

GÖREVDE OLAN ASTSUBAYLARDA YARARLANACAKLAR

Göreve yeni başlayacak Astsubaylar haricinde halen orduda görev yapan 2 yıllık ön lisans ve 4 yıllık fakülte mezunu olan tüm astsubayların da bu düzenlemeden yararlanabileceği müjdesini verdi. Konu hakkında kanuni bir düzenleme yapılması ve Resmi Gazete’ de yayımlanması bekleniyor.

EMEKLİ ASTSUBAYLARDA YARARLANACAK

Cumhurbaşkanımızın müjdesine göre düzenlemeden emekli olan Astsubaylar da yararlanabilecek.  2 yıllık ve 4 yıllık fakülte mezunu olan astsubayların emekli oldukları derecelerin yükseltilmesi sonucunda maaşlarına da etki etmesi gündeme gelecek. Ancak bu konuda henüz resmi bir düzenleme yapılmadı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ŞUNLARI SÖYLEDİ

Biz nasıl bugün ecdadımız ile ifhitar ediyorsak, yarınki de sizlerle aynı şekilde ifhitar edecekler. Bu vesile ile astsubaylarımıza bir de Müjde vermek isterim. Astsubaylarımızın göreve başlama kademelerinde eğitim yıllarına göre bir üste çıkartıyoruz. Mesela şu anda iki yıllık Yüksek Öğrenim mezunu bir astsubayımız 9. derecenin 1’inci kademesinden göreve başlıyordu.  Artık 9. derecenin 2. kademesinden işe başlayacaklar.

Aynı şekilde 4 yıllık yüksek öğrenim mezunu olup 9 derecenin 3. kademesinden göreve başlayan astsubaylarımızın başlangıç derecelerini 8. derecenin 1 kademesi yükseltiyoruz. Bu suretle tüm astsubaylarımızı emsallerinin seviyesine çıkartıyoruz. Bu düzenlemeden göreve yeni başlayacakların yanı sıra mevcut ve emekli astsubaylarımız da yararlanacaklar.

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Sayın Devlet Bahçeli ise  Uzman Erbaşların tümüne kadro verilmesi ve özlük haklarının da verilmesini gündeme getirmişti.

TAVSİYE:  Engelli Yönetmeliği 2021 Yeni Sağlık Kurulu Raporu

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun Ortak Hükümler Bölümünde yer alan memurların derece kademe düzenlemeleri tablodaki gibidir.

DERECE KADEME İÇİN NEREYE BAŞVURU YAPILACAK

Bahse konu düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandığında herhangi bir başvuru yapılması gerekmeyecek. Astsubayların personel bürolarınca mezuniyetlerine göre birlikler tarafından resen düzenleme yapılması gündeme gelecek.

Astsubay derece kademe tablosu

Ayrıntılar için yukarıda yer almakta olan videoyu izleyebilirsiniz. Konuya ilişkin Resmi Gazete’de bir düzenleme olması durumunda bu haberin devamından bilgi alabilirsiniz.


Hakkında Esnaf Kefalet

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir yorum

  1. bütün bu çalışmaların neticesi yğksek okul bitirmiyen emekli astsubaylara birşey yok o nu anlıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir