Anasayfa / Konut Finansman / 20-30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar (Peşinatsız)
20-30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar
20-30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

20-30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar (Peşinatsız)

Ekonomi yönetimi banka kredisi ile ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için müjde vererek çeşitli teşvik yöntemleri sayesinde ev sahibi olmayan kalmasın diyerek banka kredilerinin vadelerini 30 yıla yükseltmiştir. Ülke ekonomisi inşaat sektörü sayesinde canlanırken son zamanlarda dolara gelen artış sebebi ile konut alımları durma noktasına gelmiş ve tam bu esnada hükümet devreye girerek banka konut kredilerindeki faiz oranlarını kısa süreliğine düşürmüştür. Düşen faiz oranları ile konut satışları hızlanmış ve banka kredilerine olan rabette artış göstermiştir. Faiz oranları eski seyrini bulurken ekonomi yönetimi burada devreye girmiş ve konut kredilerindeki vade oranlarını 20 yıldan  30 yıla çıkartmıştır. Hal böyle olunca da çok sayıda vatandaşımız 30 yıllık vade ile konut sahibi olma imkanına sahip olmuştur. Ayrıca 20-30 yıl vadeli konut kredisi veren bankaların faiz oranlarında da değişiklik meydana gelmiştir.

2018 Yılında 30 Yıl Vadeli Konut Kredisi 300x155 - 20-30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar (Peşinatsız)
2019 Yılında 30 Yıl Vadeli Konut Kredisi

30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Müjdesi

Merkez Bankası Başkanı Sayın Murat Çetinkaya konut kredilerindeki vade oranlarını 20 yıldan 30 yıla çıkartmak için çalıştıklarını dile getirirken ayrıca 2019 yılının rotasını toplumsal refah olarak belirlerken ev sahibi olmak isteyen vatandaşların 30 yıl vade ile konut kredisi kullanabilmeleri için ellerindeki tüm imkanları kullanacaklarını ve aynı zamanda yatırımdaki ivmenin devam edeceğini dile getirirken Türkiye ekonomisinin çok güçlü ve dinamik olduğunu da belirtmiştir. Bu sözlerinin yanı sıra Enflasyon oranın yüksek  ve oynak olduğunu belirtirken ekonominin uzun vadeli yerel para cinsi olan araçların ve aynı zamanda sermaye piyasalarının yeterli seviyede gelişemeyeceğini de belirtmiştir. Hal böyle olunca da finansman kalitesinin düşerek yabancı para cinsindeki borçlanma seviyesinin artacağını da belirtmiştir. Sayın Murat Çetinkaya sözlerini örnek vererek daha özgün bir dille anlatmayı da unutmadı. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların 10 yıllık vade ile değil de 30 yıllık vade ile konut kredilerinden yararlanmış olması fiyat istikrarının ön şart olabileceğini vurgularken Türk Lirası ile yapılan ticaretin artacağını ve Türk Lirasının sadece ülke içinde değil de dünya çapında daha çok yaygın hale gelmesini ve satın alma gücünün istikrara kavuşacağını belirtmiştir.Konut kredisindeki vade oranlarının uzaması doğal olarak faiz oranlarının da artmasına sebebiyet verecektir. Fakat aylık vade ödemeleri daha düşük oranlarda olacaktır. Hal böyle olunca da düşük gelire sahip olan vatandaşlarımız için tercih edilen bir borçlanma modelidir. Konut kredileri veren bankalar 20 yıl vade ile finansman desteği sağlarken bankalar bu kredi limitini temin etmeden önce yüzde yirmi (%20) oranında peşinat talep etmektedir. Peşinat ödemesini yapan vatandaşlarımız için yüzde seksenlik (%80) kısmı krediyi çekmek istediğiniz bankanın faiz oranları ile müşterilerin talep etmiş oldukları vade türüne göre taksitlendirme seçeneği belirlenmektedir.

20 Yıl Vadeli Konut Kredisi İmkanları 300x155 - 20-30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar (Peşinatsız)
20 Yıl Vadeli Konut Kredisi İmkanları

20 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Geçen yıl yaşanılan olumsuzluklar sonucunda meydana gelen döviz dalgalanmaları neticesinde girdi maaliyetlerinin artış göstermiş olması konut fiyatlarının da artmasına sebep olmuştur. Hal böyle olunca da Konut alımlarını kolaylaştırmak adına ve aynı zamanda inşaat sektörünün önünü açmak adına 240 ay yani yirmi yıl vade ile konut kredisi veren bankalar ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için finansman desteği sağlamıştır. Ayrıca Emlak Konut Gayri Menkul Ortaklığı milli kampanya olarak belirlenmiş olan ve bu kampanya dahilinde düzenlenmiş olan süre içerisinde vade 20 yıla çıkarılmıştır. Şuan da da devam eden yirmi yıllık konut kredisi imkanlarını, Denizbank, Garanti bankası, Finansbank gibi bankalar vermeye devam etmektedir.

Ayrıca emekliye konut kredisi veren 5 banka ve şartları hakkındaki yazımızı inceleyerek ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

ekerbank 30 Yıl Vade İle Konut Kredisi Veriyor 300x155 - 20-30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar (Peşinatsız)
30 Yıl Vade İle Konut Kredisi Şekerbank’tan

Şekerbank 30 Yıl Vade İle Konut Kredisi Veriyor

Bankanın sunmuş olduğu konut kredisi imkanlarından yararlanmak için ve her türlü finansal ihtiyaçlarınızı karşılamak için başvuruda bulunabilirsiniz. Ülkemizde en uzun vade seçeneğini sunan banka 30 yıla varan vade seçenekleri ile karşımıza çıkarken 10-15-20-25-30 yıl vade seçeneklerini seçerek kira öder gibi taksit ödeme fırsatını yakalayarak hayallerinizdeki konuta sahip olabilirsiniz. Ayrıca banka konut kredisinin yanı sıra araç kredisi, ihtiyaç kredisi, bireysel kredi gibi bir çok kredi imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Şekerbank’ın sunmuş olduğu 30 yıllık konut kredisi hakkında ayrıntılı bilgi almak için size en yakın olan banka şubelerine başvuru yapabileceğiniz gibi faiz oranları ve masraf bilgilerini görmek için linki tıklamanız yeterli olacaktır.

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ
BANKA ADIFAİZ ORANIMASRAF
Ziraat Bankası%1,98YOK
INGBank%2,01500 TL.
Halkbank (100 bine kadar)%2,09231 TL.
Yapı ve Kredi Bankası%2,09500 TL.
Halkbank (100-500)%2,29231 TL.
İş Bankası (sigortasız)%2,40500 TL.
Garanti Bankası%2,20600 TL.
Halkbank (500 üstü)%2,39231 TL.
Vakıfbank%2,50YOK
Akbank%2,35500,00 TL
Denizbank%2,99%0,5
TEB%2.58152 TL.
Şekerbank%2.47500 TL.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Cemil Tefeciler

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinde uzun yıllar çalıştım ve emekli oldum. Gönüllü olarak tüm esnaf meslektaşlarıma başvuru için yapmaları gerekenleri anlatmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Hopp!